Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pinczer miniaturowy-nauka komend  (Przeczytany 3837 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Patka

  • Gość
Pinczer miniaturowy-nauka komend
« : 2004-03-15, 14:21 »
Chciałam się was zapytać bo może ktos ma Ratlerka w domu  :) .Czy te psy można nauczyć różnych sztuczek np:siadania,warowania itp.Byłam na różnych stronach poświęconych Ratlerka ale nigdzie tego nie ma :( .Bo ja mojego psa nauczyłam prosić narazie tylko a teraz właśnie męcze się nad siadaniem.Niewiem może te psy się na da nauczyć tych sztuczek  :?: .Jeśli wiecie coś na ten temat to Odezwijcie sie do mnie . :arrow:  [/url]
Zapisane

Flaś

  • Gość
Odp: Pinczer miniaturowy-nauka komend
« Odpowiedź #1 : 2004-03-15, 15:24 »
Pies, to pies. Każdego da się nauczyć!!! Tyle, ze jedne lapia szybciej, a drugie wolniej .... Staraj sie !!! Cwiczenie czyni mistrza, wiec duzo cwicz !!!

PeeS. Ile pies ma latek ???
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Odp: Pinczer miniaturowy-nauka komend
« Odpowiedź #2 : 2004-03-15, 16:08 »
Jak to pinczer miniaturowy to że niby co :?: Głupi :?: Wszystkie, wszystkie psy można nauczyć w/w sztuczek, nie wiem jak w ogóle można mieć takie staroświeckie podejście do tego :roll:. Tak jak Flaszeczka napisała - niektóre troszkę szybciej się uczą, a niektóre trochę wolniej, nie bez znaczenia jest tu też wiek - starsze pieski wolniej się uczą od szczeniąt i wymagają przy tym większej cierpliwości. I nie chodź po stronach o pinczerach miniaturowych, jeśli szukasz czegoś o tym jak nauczyć psa np. siadać na komendę, a poszukaj stron właśnie o tresurze, albo poczytaj odpowiednie książki. No i dużo pochwał i smakołyków za dobrze wykonane ćwiczenie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pinczer miniaturowy-nauka komend
« Odpowiedz #2 : 2004-03-15, 16:08 »

olc!a

  • Gość
Odp: Pinczer miniaturowy-nauka komend
« Odpowiedź #3 : 2004-03-15, 16:09 »
Flaszczeczka, Norris - dokładnie... KAŻDEGO psa można wyszkolić.
Zapisane

JoannaP

  • Gość
Odp: Pinczer miniaturowy-nauka komend
« Odpowiedź #4 : 2004-03-15, 18:29 »
nauka siadania jest chyba najłatwiejszą komendą i można jej nauczyć w zasadzie bez względu na wiek. Może ty Ty źle się do tego zabierasz?
Pies przecież siada kilka, kilkanaście razy dziennie - sam, bez Twojego polecenia. Wykorzystaj to. W momencie kiedy usiądzie - wydaj polecenie i daj nagrodę. Oczywiście, że na początku pies nie będzie kojarzył o co Tobie chodzi, ale powinien szybko załapać, że słowo "siad" oznacza zadek na ziemi i jakiś smakołyk. Wydaje mi się, że większość tego typu komend łatwo nauczyć na zasadzie wykorzystywania codziennych zachowań psa. Podobie jest  z małym dzieckiem - nikt nie bierze niemowlaka i nie mówi: teraz będziemy się uczyć słowa "mama". Dzieciak sam powie a zaraz widzi naokoło roześmiane, radosne twarze, okrzyki zachwytu, nie raz jest od razu przytulany, noszonony... Zasada ta sama - obserwuj psa i naucz go kojarzyć normalne czynności z komendą i nagrodą.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Odp: Pinczer miniaturowy-nauka komend
« Odpowiedź #5 : 2004-03-15, 18:35 »
Nie wazna rasa...jesli bedziesz cwiczyc, i jeszcze raz CWICZYC to w koncu nauczysz ( przynajmniej "siad" ) :D
Zapisane

Olka1992

  • Gość
Odp: Pinczer miniaturowy-nauka komend
« Odpowiedź #6 : 2004-03-15, 18:55 »
To fakt, że komenda siad jest jedną z najłatwiejszych. Jednak temerament pinczera miniaturowego może sprawić trochę kłopotów. Te psy kochają być w ruchu. Są ciekawskie, odważne i mają pełno chęci do zabawy. Jednak przy nagrodach i dużej ilości cierpliwości w końcu każdy pies załapie o co ci chodzi.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 24 zapytaniami.