Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak byście ocenili takie zachowanie?  (Przeczytany 1164 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« : 2004-10-06, 15:29 »
Wczoraj Dyzio i Czarek nieźle się na siebie wściekli.  :?
Wyglądało to chyba tak, że Czarek go zaczepiał i pacnął go łapą w oko Dyź zdążył zamknąc powiekę, ale znieruchomiał i wpatrzył się groźnie w Czarka. Trwało to kilkanaście sekund. Czarek lezał, ale w pozie obronnej (łapy u góry), Dyź siedział nad nim. Nagle Dyź zaatakował. Mały z okropnym prychaniem zaczął uciekać i się chowac. Ale Dyż nie chciał odpuścic. Interweniował mąż.

Sytuacja się nie powtórzyła.
Ale mnie przyszło do głowy, że może Czarek dorasta (jeszcze nie jest kastrowany) i zaczyna mieć ochote na dominacje?
Jak uważacie?
Zapisane

Emilka

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #1 : 2004-10-06, 15:36 »
mozliwe jednak u mnie tez obserwuje takie zachowanie u dwoch wykastrowanych kotek.
Jedna lapy do gory druga nad nia stoi i wrogo patrzy,uszy do tylu,gwaltownie macha ogonem a potem sie rzuca, konczy sie rowniez syczeniem i uciekaniem. sadze ze nie powinnas sie tym martwic.
Zapisane

Eli

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #2 : 2004-10-06, 16:28 »
ja nie wiem, bo mam jednego kota, ale też z chęcią poczytam bo w przyszłym roku chcemy z TŻ-tem przygarnąć drugiego kotka..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedz #2 : 2004-10-06, 16:28 »

iwa

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #3 : 2004-10-06, 16:40 »
Sal to po prostu męski pokaz siły :wink: Mój Dutek robił tak Karolowi :lol: Karol próbował się bronić,ale że jest mniejszy,to mu to nie wychodziło i najczęściej uciekał do mnie i się chował ;)
Zapisane

Kira

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #4 : 2004-10-06, 18:56 »
:lol: walka  kto jest silniejszy zdaża sie w czasie dorastanoa
Zapisane

Sal

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #5 : 2004-10-07, 08:11 »
Niestety sytuacja się powtarza...  :?

Wiecie... nie wygląda to na ich typowe zachowanie, bo nieraz się tłukły, walcowały, gryzły, cuda wyczyniały. Ale wtedy zawsze wiedziałam, ze to jednak zabawa. Teraz wygląda to inaczej. Czarek tak prycholi, że go w całym domu słychać. Miauka jakby boleśnie.  :?
Nic innego mi do głowy nie przyszło, jak tylko to, że Czarek jako dorastający kot chce pokazać, ze też jest wazny.
Kastracja wkrótce; ze względów organizacyjnych za parę dni.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #6 : 2004-10-07, 08:35 »
Sal... ja bym sie tak nie martwila. Poki krew sie nie leje, to nie jest naprawde. Moje chlopaki tez sie tak tluka. Wyglada to przerazajaco. Tym bardziej, ze Roll od poczatku byl typowa doopa wolowa. Teraz sie troche wyrobil. Ale jak go Miszka tlucze, to stoi nad nim z zebami na wierzchu, warrrrczy, syczy i wyglada jakby chcial Grubasa zamordowac. Gruby dziabniety i przyduszony do ziemi skrzeczy zalosnie i zwiewa. Posiedza potem chwile z dala od siebie i ... zaczynaja od nowa. A maly ma tylko 4 miechy. Ciekawam, co bedzie za jakie 3  :roll:

Swoja droga, takie zachowanie to po prostu trening. W ten sposob mlodziez jest uczona przez starszych typowo kocich zachowan. A co to za nauka bez realistycznych dzwiekow i walk? ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Sal

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #7 : 2004-10-07, 08:48 »
Uspokoiliście mnie w takim razie.  :)
Czeka mnie jeszcze dorastanie Ptysia.  :roll:  ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #8 : 2004-10-07, 08:58 »
:wink: sal,kocurek z pomponami czuje sie facetem i chce pokazac,kto tu rzadzi. bez pomponikow zacznie sie zastanawiac,czy nie jest przypadkiem dziewczynka ;)
ale tak na serio,to naprawde,nie ma,co sie bac. strasznie wyglada moze i odglosy sa rozne,ale to napewno nie wojna domowa :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedz #8 : 2004-10-07, 08:58 »

Eli

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #9 : 2004-10-07, 12:25 »
Cytuj

Swoja droga, takie zachowanie to po prostu trening. W ten sposob mlodziez jest uczona przez starszych typowo kocich zachowan


Czyli jeżeli kot jest wychowywany samotnie, zanczy nie ma drugiego kota w domu z którym mógłby sie bawić i tym samym uczyć, to jeśli rzuca sie i boleśnie gryzie ręce to znaczy ze trenuje?
Zapisane

Ellen

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #10 : 2004-10-07, 12:34 »
Heh, ja tak mam codziennie :lol: Wrzaski takie odchodza jakby sie conajmniej stado tygrysow zagryzalo :lol: Jeden drugim rzuca o sciane (raz myslalam, ze szyba poleci jak Zelek przywalil Malym w drzwi balkonowe :roll: ), futro leci, nosy poobdzierane, uszy poobgryzane, za ogony sie szarpia... a jak juz dokonaja dziela zniszczenia przytulaja sie do siebie, jeden drugiemu mordke umyje, lapkami sie obejma i lulu :wink:
Zapisane

Sal

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #11 : 2004-10-07, 13:46 »
Cytat: Eli
Czyli jeżeli kot jest wychowywany samotnie, zanczy nie ma drugiego kota w domu z którym mógłby sie bawić i tym samym uczyć, to jeśli rzuca sie i boleśnie gryzie ręce to znaczy ze trenuje?


Myślę, że słuszna dedukcja.

Żaden z moich nigdy nikogo nie gryzł po rękach i nie rzucał się na nikogo. Bo jest ich niezłe stadko. :wink:

Nawet rzekłabym, że szanują ludzkie ręce.  ;). Jak pacają to tylko łapką bez pazurków i nie gryzą, tylko udają.  :)

Wprawdzie Ptyś podgryza, ale on to jeszcze szczylek mały i bawi się ze wszystkim na czym spocznie jego wzrok lub się co poruszy.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #12 : 2004-10-07, 23:34 »
Cytat: Eli
ja nie wiem, bo mam jednego kota, ale też z chęcią poczytam bo w przyszłym roku chcemy z TŻ-tem przygarnąć drugiego kotka..


A moze sliczna, czarna, kochana koteczke (Chou)?? Z radoscia dowioze :D
Zapisane

Tofifi

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #13 : 2004-10-08, 00:02 »
No to ładnie,a ja się zatanawiam dlaczego moja kitka tak mnie molestule.Gryzie niemiłosiernie ,ale pazurków wcale nie używa podczas tych zabaw, tylko delikatnie obejmuje łapkami.
POprostu trenuje na mnie jak na drugim kocie , bo nie ma kociego sparing partnera ;)
Zapisane

iwa

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #14 : 2004-10-08, 10:33 »
e,to po prostu okazywanie uczuć.może kotek traktuje cię,jak drugiego kotecka :wink:
mnie ostatnio w nocy obudził karol,bo zaczął mi gryźć i myć ucho :wink: ogólnie to robi tak dutkowi,a dutek karolowi :lol:
poza tym tulają się w nocy pod kołdrą,gryzą mi łokieć,nogi,albo włosy :wink: kotki widzą we mnie kotka :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedz #14 : 2004-10-08, 10:33 »

Johny

  • Gość
Jak byście ocenili takie zachowanie?
« Odpowiedź #15 : 2004-10-08, 11:49 »
W kotach daje o sobie znać instynkt drapierznika i ustalanie hierarchii,oba koty muszą ustalić sobie,który jest ważniejszy,a który ma się podporządkować,bez walk nie wyrabiały by sprawności
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.135 sekund z 30 zapytaniami.