Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: kardynałek chiński  (Przeczytany 2168 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Syla

  • Gość
kardynałek chiński
« : 2007-03-12, 10:44 »
 :help: Ile wynosi minimalma liczba rybek tego gatunku? Z góry dzieki za info
Zapisane

kareena

  • Gość
Odp: kardynałek chiński
« Odpowiedź #1 : 2007-03-12, 13:46 »
mi też się podobają kardynałki, ale nie mogę ich trzymac - ich optymalna temperatura to max 22 stopnie.. W akwarium mam 25 więc odpadają, choć pewnie jakoś by mi przeżyły :P Ale wole nie ryzykowac ;)
Myślę ze 6 kardynałków to już jakieś stadko także ja bym kupiła conajmniej 6 :)
Zapisane

Syla

  • Gość
Odp: kardynałek chiński
« Odpowiedź #2 : 2007-03-12, 15:28 »
 a wiesz moze jak rożmnaża sie kryptokoryny jesli dobrze to ujęłam chodzi mi czy dzieli sie korzen by miec nowa roslinkę? :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: kardynałek chiński
« Odpowiedz #2 : 2007-03-12, 15:28 »

kareena

  • Gość
Odp: kardynałek chiński
« Odpowiedź #3 : 2007-03-12, 20:52 »
Naturalny sposób rozmnażania tych roślin to wypuszczanie młodych roślin na pędach podziemnych odchodzących od kłącza rośliny macierzystej. W dobrych warunkach rozmnażają się dość spontanicznie a tempo rozmnażania jest różne i zależy od gatunku. Młode mogą rosnąć razem z rośliną macierzystą a można je oddzielić ale dopiero wtedy gdy młode rośliny maja wykształcone co najmniej 2-3 listki. Niektóre gatunki rozmnażają się poprzez wykształcenie młodych roślin potomnych bezpośrednio przy nasadzie starych liści. Niektóre gatunki pomimo dobrych warunków nie wypuszczają roślin potomnych. Można wtedy rozmnożyć roślinę przez podział kłącza. Kłącze pozostawia się pływające pod powierzchnią wody, a gdy po około ośmiu dniach pojawia się kiełkujące ze śpiących pączków młode rośliny dzielimy go na części. Uzyskane sadzonki umieszczamy w podłożu dbając o właściwe oświetlenie.

polecam www - http://akwa-mania.mud.pl/rosliny/uprawa%20zwartek.html :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 23 zapytaniami.