Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Drugi piesek- a może się uda?  (Przeczytany 4843 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #30 : 2005-02-24, 10:46 »
Cytuj

wasze psy się słuchają


Eee... ja nie wiem czy mój pies się mnie słucha... :P (Jak był spuszczony ze smyczy pierwszy raz to mnie olał, ale już dwa następne razy nie... ale nie było w pobliżu żadnego psa, więc nie wiem... i już nie zostanie spuszczony z racji strachu przed hałasami i swoją paniczną reakcją... Spuszczanie poza mniastem... dziękuje... on czuje się pewnie tylko on swoim podwórku, poza tym terenem dostaje nerwicy, będąc na smyczy a co dopiero bez...) Ale kilka komand umie, więcej dojdzie latem, zobaczymy... :)

Nio, a co do drugiego psa, to mój pies jest nastawiony przyjacielsko do każdego psa bez wyjątku, ale jak przychodzi pies znajomej do stara się od razu ustatlać hierarchię... :P Choć potem to się przeradza w zabawę, ale to szczegól... :lol: W kazdym razie broni terytorium... A jak kiedyś ja po spacerze z naszymi psami musiałam wpaść na chwilę do domu, a koleżanka miała poczekać, to jej pies poleciał za nami przez drzwi... no to ja trudno... Wjechały razem windą i wleciały do domu, każdy do innego pomieczeszenia, zero zaineteresowania sobą na wzajem... :P Może to jakiś sposób... Poza tym radzi się żeby pies poznał nowego współlokatora zanim wejdzie na jego terytorium, najlepiej żeby był przy wyborze. Po drugie to jeśłi to ma być szczeniak to przecież jest duża szansa, że Pazur wykaże się opiekuńczością rodzicielską... :)
 :)  :)  :)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #31 : 2005-02-24, 13:03 »
M0j0 czy jak to sie piszę, wiem ze wiedzę należy dokształcać i nie twierdzę, że jestem jakąś super znawcą, po prostu interesuję się terierami wiem dużo o ich zachowaniu, ale np. nie porównam się z prawdziwymi hodowcami którzy mają ogrom wiedzy na temat swoich psów. A jak już wcześniej pisałam, kiedyś byłam zwyklą miłośniczką psów, która kochała psy, ale nie miała zielonego pojęcia o ich wychowaniu, bo pies spadł praktycznie z nieba :P toteż wyrósł mi mały dominat.

Teraz muszę wam coś powiedzieć... jakiś czas temu wypożyczyłam z biblioteki ksiażki (część z młodziezowej cześć z dla dorosłych) i czytałam sobie Kamienie na szaniec (jestem harcerką- wypada to znać) i zapomniałam o innych książkach.... wiedziałam, że mam też taką "pies czy wilk" i "zachowania zwierząt" i jeszcze jedną którą wypożyczyłam z racji tytułu- "Amatorskie szkolenie psów". Skończyłam czytać "kamienie" i spoglądam do tej książki o szkoleniu, a tam jest dosłownie wszystko- poczawszy od układu nerwowego i prostych komend skończywszy na szkoleniu psa na ratownika :P. Tam jest wszystko- o dominacji, o agresji! wszystko!!!!!!! Przeczytałam wstęp- książka dla początkujących treserów i właścicieli psów, którzy chcą psa szkolić na np. obronnego, ratownika.... to taka bardzo "elitarna" ksiażka ale jest po prostu ekstra. Polecam ją wszystkim!!!!!!! "Amatorskie szkolenie psów"- A. Brzezichy i H. Lisieckiego....
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

k_lap

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #32 : 2005-02-24, 14:07 »
Cytuj

"Amatorskie szkolenie psów"- A. Brzezichy i H. Lisieckiego....

Cytuj
caLKIEM NIEDAWNO ZOSTALA WYDANA KSIAZKA PRZEZ ZOFIE MRZEWINSKA PT "Z KLUCZEM DO PSA" polecam sma asie skusilam na nia  do tego jest takze dodana plyta cd z nagraniem tresury raszki sunki autorki


Dzięki psiara i mafinia, czytam wszystko o szkoleniu psiaków, co tylko wpadnie mi w ręce :) Zawsze to 2 tomiki więcej... Jutro przejdę się do biblioteki i empiku.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #32 : 2005-02-24, 14:07 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #33 : 2005-02-24, 17:59 »
Cytuj

Popieram 100% vio, moja siostra posiada też psa że tak powiem agresynego bo sie czasem żuci na psa a czasem nie ma cośpowalone we łbie bo jak popószcze szmycz to sie zwykle nei rzuci a jak nie popószcze to zacznie szczekać i licze sie z tym że nie które psy wręcz nie nawidzi


Sam masz powalone... :|  Nie mów tak :|
To normalne, jak pies widzi że Ty sie spinasz, stresujesz, zaciskasz smycz- chce przegonić intruza, ktorego jak mysli Ty sie boisz..
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #34 : 2005-02-25, 11:12 »
Vio mnie też się to nie spodobało....

Co do tej książki.... zaczęłam ją czytać- początek jest cholernie nudny- o nerwach psa itp. Ale potem spojrzałam co jest dalej- są świetne rady. Jak nauczyć psa "waruj" (mój umie wszystkie proste komendy, oprócz tego- robi to tylko za np. pierniczka :P)- kazać psu usiąść stanąć nad nim wziąć przednie łapy i odsuwać je do przody i kolanami naciskać kłąb. Przy tym mówić "waruj". Wiecie, że mój pies zakapował? :P:P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #35 : 2005-02-25, 11:27 »
Widzisz Psiara, jak siem szuka, to siem cuś znajdzie... :)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #36 : 2005-02-25, 11:54 »
Ale przed chwilą zupełnie mnie zadziwił. Bo jak mowiłam mu waruj to jeszcze kolanem naciskłam delikatnie kłąb, a teraz takie coś- "siad" siada "waruj" kładzie się, a ja "Misiulku kochany! Wreszcie zrozumiałeś!" A potem znowu "siad" siada "waruj" nie cjce mi się i mi pysk do twarzy i sie o mnie wyciera i przytula się w końcu mnie rozczulił i dałam mu spokój. Jak ja go kocham!
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Kamila

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #37 : 2005-02-25, 12:28 »
słodki!!! :kocham: moj akurat waruj kapuje...i jaeszcze siad, rownaj i noga (obchodzenie mnie i siadanie obok lewej nogi), no i jeszce daj lape i czolgaj sie...do mnie...hmm...chyba tak jak wiekszosc beagli rozumie ta komende... :lol:  :lol:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #38 : 2005-02-25, 13:29 »
Tylko Psiara, nie molestuj go tak 24h/dobe... :) Mój umie siad, leżeć, łapa (oooo... taak, to to umie :P ), hopuś (tzn. sakać na mnie :P ), chodź (wiadomo, tzn. do mnie), do łóżeczka, zostaw, biegaj (zwolnienie z komandy)... yyy... i pewnie jeszcze coś... wszystko fajnie... brakuje "zostań" :P  :lol: Bedziemy nad tym pracować w wakacje... :) (i to wszystko bez smakołyków, więc i tak sukces...) no i jeszcze nie ciągnij i umie też nie zaplątywać się o drzewa, ale to już bez komendy... :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #38 : 2005-02-25, 13:29 »

Rhea

  • Gość
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #39 : 2005-02-25, 16:02 »
Ale nie chce wykonywać czy Ty go nie uczyłaś?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #40 : 2005-02-25, 16:08 »
NIe uczyłam go jeszcze wielu komend, np. "zostań" czy chodzenia przy nodze...
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #41 : 2005-02-25, 16:35 »
Pazurek umie "siad" "łapa" "druga teraz już "waruj" turlaj się" "chodź" "zostań" "hop" "kółeczko" (polega to na tym, że staje na dwóch łapach i robi kółeczko :P) "proś" "daj głos"  "bierz go"(byłam głupia jak go tego uczyłam- min. dlatego jest agresywny :(:(- idiotka ze mnie :() "puść" "do siebie" i wiele wiele innych :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #42 : 2005-02-25, 17:27 »
Cytuj

polega to na tym, że staje na dwóch łapach i robi kółeczko


Czy większe (no średnie) psy np. 50, 60 cm potrafią wogóle zrobić coś takiego? Czy jest to dla mnich niewykonalne? (Pytam, bo zawsze widzę jak małe psiaki tak robią, nigdy duży... wiadmo mastif nie zrobi, ale takie "lekkie" psy?)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #43 : 2005-02-25, 17:37 »
raczej jest to niewykonalne. Moja koleżanka próbowała to ze swoim onem. Owczem stanie nadwóch łapach ale nie wytrzyma długo, bo jest ma za ciężki zad, a jak nie wytrzyma długo to i koleczka nie zrobi. :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #44 : 2005-02-25, 19:35 »
Cytuj

bo jest ma za ciężki zad


Hm... to chyba nie, to... włąśnie się zastanawiam jaki może być powód... To chyba kwestia budowy, bo mały pies może się wyprostować nielamże do pionu, a dużemu brakuje kilku stopni...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedz #44 : 2005-02-25, 19:35 »

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Drugi piesek- a może się uda?
« Odpowiedź #45 : 2005-02-26, 10:46 »
też możliwe..... właściwie to chyba tak.... bo np. Onek nie moze całkowicie wyprostowac kolan...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.09 sekund z 26 zapytaniami.