Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(  (Przeczytany 4985 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #30 : 2005-02-18, 19:07 »
ja mysle ze slepy psiul to nie takie straszne. wydaje mi sie ze gorzej gdy nie slyszy - wtedy nie ma jak go przywolac, ostrzec. ale gdy nie widzi to co? wciaz slyszy i czuje..
rowniez uwazam ze wybrzydzasz (ty lub rodzice kolezanki, who knows...). ja tez mam 'niepelnego' psiaka, choc moze nie jest to takiego rodzaju wada. ale mam poczucie ze nie dalam zarobic rozmnarzaczom bo wzielam sunie z Hodowli (tez nie mialam na ten cel zbyt wiele kasy). tak wiec macie wybor: albo jakis mix na ktorym ktos chce poprostu zarobic (ktory moze byc chory, padnac za pare dni lub tez okazac sie np slepy :/), cos ze schroniska lub te slepe szczeniaczki. ja zdecydowalabym sie na ostatnie - dobrze wiesz co bierzesz

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #31 : 2005-02-18, 19:12 »
oj myszka - chyba nie jesteś inna - własnie "prezenty" trafiają sa najczęściej wywalane  :grr:  a jeśli prezent nic nie kosztował "to jeszcze lepiej"  kiniuś - jesteś pewna że ta twoja koleżanka da radę zapewnić psu odpowiednią opiekę (mam na myśli, jedzenie, wet itp)? a co do tego że taki pies to jej marzenie - jeśli naprawdę to gdzie leży problem w uzbieraniu pieniędzy? nawet jeśli potrwało by to rok - tym lepiej bo mogłaby się dobrze zastanowić.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #32 : 2005-02-18, 19:13 »
Cytuj

Chyba jestem inna.

Chyba nie tylko ty...jeśli wiadomo, że ktoś marzy o psiaku przez długi czas to można ewentualnie zrobić prezent...Ale ewentualnie...
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Forum Zwierzaki

Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedz #32 : 2005-02-18, 19:13 »

myszka

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #33 : 2005-02-18, 19:57 »
Ale także taka ewentualność myślę powinna być przedyskutowana z odbiorcą prezentu, zwierzak powinien być ewentualnie wybrany wspólnie, a już w przypadku takiej "pasji" do aktualnie modnej rasy, naprawdę proponowałabym odkładanie, np. część z kieszonkowego... to łatwo pokaże, jak trwała jest ta pasja.
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #34 : 2005-02-18, 20:52 »
Myszka, zgadzam sie z Toba we wszystkich kwestiach...

Uwazam, ze jesli to prawdziwa pasja, to warto cierpliwie odkladac pieniadze. A moze poczekac, za jakis czas sytuacja finansowa moze sie zmienic na plus. Albo pomoc takiemu niewidomemu szczeniakowi lub "goldenowi" ze schroniska...
Zapisane

Kiniuś

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #35 : 2005-02-18, 21:10 »
Ja nie wybrzydzam tylko  jej mama bo ona się boi że nie da rady sobie z niewidomym psem prezent był z Anką przedysktowany a kieszonkowego nie dostaje więc z tego co wiem to może liczyć tylko na urodziny i imeniny no nie stety ale i tak dzięks za pomoc  :lol: Też uważam że nie wolno dawać prezentu w postaci żywego zwierzęcia ale w to jest zaangażowana jej mama która wie najlepiej co będzie ze szczeniakiem a chce szczeniaka bo łatwiej jest go przekonać do rodziny osó i domu 8)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #36 : 2005-02-18, 21:16 »
To moze kolezanka zaczeka, az zacznie sama zarabiac ;)
Zapisane

Kiniuś

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #37 : 2005-02-18, 21:19 »
ona ma 12 lat!!!!!!!!!!!!
 :shock:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #38 : 2005-02-18, 21:24 »
Acha. No wiesz, Ty masz wpisany wiek 23, to myslalam, ze kolezanka zblizona wiekowo :P No to musi dlugo poczekac ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedz #38 : 2005-02-18, 21:24 »

Kiniuś

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #39 : 2005-02-19, 10:46 »
tu też zaszła pomyłka bo ja mam 17 :lol:  :D Wiecie jak to się zmienia??????
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #40 : 2005-02-19, 16:43 »
ale niech MAMA odklada  :lol:
mysle ze jesli to taki 'przemyslany' prezent to jeszcze ok, gorzej gdyby to kolezanka rodzicom prezent robila  ;)

i wciaz bede upierac sie przy slepym szczencu. a moze spytac delikatnie kolezanke co o tym mysli? tak zeby sie nie domyslila...  a mame.. spytac w czym jej zdaniem przeszkodzi psiakowi to ze nie widzi?

Styka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1735
  • Chester -devil or dog? =P
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #41 : 2005-02-19, 17:16 »
Cytuj

Zwierzę jako niespodzianka, w ogóle jako prezent, to też dla mnie dziwne. Chyba jestem inna

 w takim razie ja tesh jestem inna, moim zdaniem żadne zwierzę nie powinno być prezentem... :grr:

Wiedźma

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #42 : 2005-02-19, 18:47 »
Cytuj

Wiecie jak to się zmienia??????

Normalnie, w swoim profilu.
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #43 : 2005-02-21, 20:08 »
Ja zawsze marzyłam o goldenie.Razem z rodzicami ustaliliśmy,że psiak ma być góra do dwóch lat.I co? nic. Raz było ogłosznie o niewidomym goldenku.Przedyskutowaliśmy sprawę i zdecydowaliśmy się go wziąść.Okazało się,że ktos nas uprzedził.Potem ogłoszenie o 1,5 psie.Zawsze było za późno.Mnie także nie stac na zakup psa po takiej cenie.Teraz mam dalamtka,ale golden kiedys pojawi się w moim domu.To moje marzenie.Od wielu,wielu lat.A wątpie czy kumpela znajdzie psiaka do 6 miechów.Chyba,że ktos na gwałt będzie chciał się pozbyć psa z powodu alergii ale to naprawde rzadko.
Na jakiejś stronce(pewnie ktoś pomoże,bo nie pamiętam adresu)jest prowadzona akcja "Szansa"(od imienia goldenki).Szukaja tam wlaścicieli dla goldenów i goldenopodobnych psów.Ale nie są to zwierzęta młode a niekiedy po przejściach.Ale może kumpela znajdzie tam "swojego" psa.
Życze powopdzenia :wink:
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedz #44 : 2005-02-21, 20:27 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #45 : 2005-02-22, 00:31 »
Malutka zdradzilas dalmaty!  :lol:

na tej stronce sa.. cudne slodziaki.. nie wiem czy to te same o ktorych wczesniej mowilismy ale to slepe sa takie kochane.. az prosza o przytulenie.. moze pokazac te zdjecia mamie kolezanki? ja bym sie zlamala na jej miejscu  ;)

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #46 : 2005-02-22, 17:38 »
Cytuj

Malutka zdradzilas dalmaty!  

czemu od razu zdradziłam :lol: poprostu mam dwie miłości mego zycia :P
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

eurydyka1

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #47 : 2005-02-23, 17:08 »
psow w prezencie sie nie daje, chyba ze maz kupuje zonie i wie ze bedzie tez sam sie nim opiekowal, ewentualnie zona mezowi

dzis mialam telefon w sprawie psa, bo szukam wlasciciela dla psiaka , ktorego znalezlismy w niedziele w Kampinosie. dziewczyna chce ze znajomymi zrobic innej niespodzianke i kupic jej szczeniaka. nie zgodzilam sie, bo zwierzatko to nie zabawka, to masa obowiazkow i kosztow. Szukam dalej osoby odpowiedzialnej dla tego znajdka.

A slepego goldenka mozna podobno nauczyc zyc prawie podobnie intensywnie jak widzacego psa, tylko nie wolno mu robic przemeblowan zbyt czesto.

Na spacer moze przeciez chodzic na smyczy i tak jest obowiazek prowadzenia psow na smyczy. powoli sie psiak nauczy okolicy i bedzie dzialal prawie jak pies widzacy, takie opinie padaja od osob, ktore maja doswiadczenie z niewidomymi zwierzetami.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #48 : 2005-02-23, 17:14 »
Ale to jest kwestia tego ze rodzina dziewczyny jest swiadoma i na pewno pomysl nie jest z ksiezyca. Pewnie dziewczyna wspominala o psie...

Cytuj

psow w prezencie sie nie daje, chyba ze maz kupuje zonie i wie ze bedzie tez sam sie nim opiekowal, ewentualnie zona mezowi


A potem sie okazuje ze kochana druga polowa ma alergie...
Zapisane

k_lap

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #49 : 2005-02-23, 18:13 »
Jeśli chodzi o psi prezencik... to ja właśnie mojego ROCKY`ego dostałam na urodzinki (20ste), ale dostałam go od swojego chłopaka i to już wtedy, kiedy szykowało nam się wspólne mieszkanie. Rozmawialiśmy o tym, że chcemy pieska (amstaffka), wiedzieliśmy, że ROCKY będzie zawsze z nami.
Ale popieram Eurydyka1... ja też bym nie wyraziła na Twoim miejscu zgody na ofiarowanie pieska jako prezentu "znajomym", bez sensu takie prezenty są...
Zapisane

eurydyka1

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #50 : 2005-02-23, 20:06 »
ostatnio temat alergii jest modny

wiem, ze mozna nawet w wieku 30 lat teraz cos zlapac, ale gdybym sie decydowala na zwierzaka pierwszego i miala watpliwosci jak zareaguje moj organizm, to bym sie umowila z przyjaciolmi, ktorzy maja psa/kota na dluga posiadowe, glaskala i trzymala to zwierze na kolanach i to bylby dla mnie najlepszy sprawdzian byle wielogodzinny i w pomieszczeniu

a kosztujacy dobre wino, obiad itp:)

w przypadku tego psiaka, dla ktorego szukam nowego wlasciciela, to chce miec przynajmniej 80% pewnosci takiego feelingu, ze osoba, ktora go wezmie stworzy psiakowi dobre warunki, bo Irokez jest fajnym szczeniakiem i na razie nie widze jego przywar zadnych istotnych

wracajac do tematu goldena za 400 zl, to jestem kazdego dnia coraz bardziej przeciwna rozmnazaniu kundelkow. a golden bez papierow to dla mnie juz kundelek. za duzo widze na codzien psow w schroniskach i nie rozumiem dlaczego ludzie im to robia

moze faktycznie posiadanie psa powinno byc ekskluzywnym dobrem? moje suki obie sa wysterylizowane, bo nie maja papierow i nie chce sie przyczyniac do poszerzania populacji zwierzat, ktore moga trafic do:
- utopienia
- ubicia lopata
- uspienia (to juz i tak najbardziej humanitarne)
- na smietnik
- schroniska

to co napisalam brzmi ostro, ale im dluzej jestem zaangazowana w psie/kocie problemy tym bardziej staje sie radykalna w swoim postepowaniu

namow kolezanke, zeby uzbierala wiecej pieniedzy, poczekala moze jeszcze rok i kupila pieknego goldena z papierami, albo zdecydowala sie na tego malucha z Bialegostoku, ktorego los pozbawil wzroku, ale napewno dal mu w zamian wech i sluch
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedz #50 : 2005-02-23, 20:06 »

Ksera

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #51 : 2005-02-24, 12:56 »
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #52 : 2005-02-24, 14:09 »
Info o ślepych goldenkach jest nieaktualne, psiaki znalazły dom  :D Bardzo sie z tego powodu ciesze. :D  :D
Zapisane

k_lap

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #53 : 2005-02-24, 14:14 »
Ksera... to przerażające co napisałaś... Ale bardzo często prawdziwe... Właśnie w temacie
http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=16530
jest taka mądra Asia... która twierdzi, że skoro jej steterek irlandzki wyglada jak rasowy to już jest wszystkow w najlepszym porządku  :grr:
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #54 : 2005-02-24, 14:30 »
Cytat: Aujeszka
Info o ślepych goldenkach jest nieaktualne, psiaki znalazły dom  :D Bardzo sie z tego powodu ciesze. :D  :D


Ej, to super! Bardzo się cieszę. Mam nadzieję, że zostaną w tych domkach po wieki wieków, amen...

Co do psów jako ekskulzywnego dobra. W jakimś filmie, mam wrażenie, że to była "Dziewczyna z perłą", jakiemuś człowiekowi odbierali majątek, nie wiem, może z powodu zadłużenia, mniejsza, wyprowadzili min. dwa rottki. Kiedyś pies coś znaczył. A teraz? Nawet psy rasowe są wywalane za drzwi... :(
Zapisane

Ksera

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #55 : 2005-02-24, 17:30 »
k_lap...ja tego nie napisałam, to jest czyjaś historia. Moja znajoma jest kolejną ofiarą tej hodowli. Oni mają prawie wszystkie rasy, w tej chwili na aukcjach ponad 20 ras wystawiają :(.
Zapisane

Kamila

  • Gość
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #56 : 2005-02-24, 17:35 »
skoro twoja kolezanka nie ma za bardzo pieniedzy na psa to jak bedzie z jego utrzymaniem??? Pies potrzebuje: jedzenia, legowiska, szczepien itp. a to kosztuje  na poczatku bardzo duzo.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedź #57 : 2005-02-24, 17:38 »
Cytuj

Oni mają prawie wszystkie rasy, w tej chwili na aukcjach ponad 20 ras wystawiają .


Matko... :shock:

Cytuj

skoro twoja kolezanka nie ma za bardzo pieniedzy na psa to jak bedzie z jego utrzymaniem??? Pies potrzebuje: jedzenia, legowiska, szczepien itp. a to kosztuje na poczatku bardzo duzo.


On już chyba odpowiedał na to pytanie... :) Że z tym nie ma problemu... (Też to dla mnie dziwne, ale...) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pomużcie mi to bardzo pilne.....:(:(:(
« Odpowiedz #57 : 2005-02-24, 17:38 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.102 sekund z 31 zapytaniami.