Forum Zwierzaki

Zwierzęta => Pomiędzy Prawem a Zwierzętami => Wątek zaczęty przez: PTICA w 2008-07-25, 23:42Tytuł: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-25, 23:42
Jak daleko sie posuniecie?

tak dla przykładu
http://7dni.wordpress.com/2007/05/30/ekoterrorysci-przed-sadem/
http://cywilizacja.ien.pl/?id=509
Nie jesteście święci a swoimi ideami zarażacie młodzież i szkodzicie całemu światu...
Taka jest prawda o pseudo-ekologach.
Obrzucanie błotem prawdziwych miłośników przyrody to tylko początek wandalizmu...
http://pl.indymedia.org/pl/2008/03/35273.shtml?comments=true
do tego dążycie???


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-25, 23:56
Taka jest prawda o pseudo-ekologach.
przypadkowo zauważyłes cos waznego, dlaczego uwazasz ze my podpalamy auta, ze my napadamy na rzeznie, czy wyprawiamy inne rzeczy?
zreszta słowa kierujesz do nas, forumowiczów, ale to forum nie ejst ekologów (chociaz sa tu tacy z czego sie bardzo ciesze :) ) a miłośników zwierząt, czy przeciwko nim tez cos masz? zabronisz kochania zwierzat, a moze dlatego ze je kochamy szkodzimy im w jakis sposób?
ptica nie zakładaj od razu ze popieramy takie akcje, przez takie czy inne działania  ekolodzy sa pojmowani jako terrorysci i obrazani przez ludzi

jeden z komentarzy do odstatniego linku
Cytuj
No i znowu jakieś k*** zwaliły tą ambonę co z niej zawsze latem dymu od pożarów lasu wypatrywaliśmy
pogratulowac rozumu i szacunku, wypatrywanie dymu? chyba na polu bo tylko to widac z ambony ustawionej przy wejciu do lasu, gdzie 'za plecami' jest sciana drzew...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 00:17
Od czegoś się zaczyna fanatyzm....
najpierw są płytkie przemyślenia,później durne protesty,następnie drobne wykroczenia i przestępstwa na pobiciach i morderstwach kończąc .....
wiesz jak to jest....zasiej ziarno a i na pustyni coś wyrośnie..
Zaczynam Was podejrzewać o jakieś niecne zamiary pod przykrywką "miłości do zwierząt"...
zaczyna się niewinnie a dla wielu kończy tragicznie...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-26, 00:34
czy chcesz powiedzieć ze pójdziemy do lasy z nozem i bedziemy atakowac napotkanych mysliwych? :hmmm:
najpierw są płytkie przemyślenia,później durne protesty,następnie drobne wykroczenia i przestępstwa na pobiciach i morderstwach kończąc .....
przy protest przeciwko rzezni fok w kanacie był durny? przemarsz pod ambasada chin, protest  przeciwko zabijaniu zwierząt dla futer, czy te protesty twoim zdaniem tez sa durne, jeszcze np. http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,34173.0.html ?
drobne wykroczenia? np. jakie?
morderstwa, podaj przykład.
ja moge podac przykład zabicia człówieka przez mysliwego, moze i pomyłka (człowiek i jeleń, podobne sa przeciez do siebie) ale fakt pozostaje faktem, zginał człówiek z rak mysliwego, innym razem zginał mysliwy z rak mysliwego...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Kola w 2008-07-26, 00:55
PTICA nie mierz ludzi jedną miarą, proszę Cię.
Jeżeli masz jakieś ALE do ekologów, to wybierz się na ich forum i im potruj życie.
My jesteśmy tylko miłośnikami zwierząt.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 00:55
Z przyjemnością....widzę że ty też nie czytasz linków które podaję ...nieładnie :)
1)zniszczenie mienia:
ambony futra szyby wystawowe itp....
2)poważniejsze
cytat z linku którego nie czytałaś!!!!

""
Ekoterror

„Byłabym uradowana, gdyby pierwszy naukowiec został zabity przez aktywistę wyzwolenia”.

V. Smith22

 

Skoro radykalni ekolodzy-animaliści zrównują wartość życia człowieka i zwierzęcia, jeżeli rzecznik organizacji Earth First! David Barbarash nie dostrzega różnicy „między przyrodzonymi prawami człowieka i przyrodzonymi prawami zwierzęcia”, jego kolega Roderick Nash zalicza zwierzęta do „wyzyskiwanych mniejszości”23, zaś w oświadczeniach radykałów co rusz używa się określeń w rodzaju: „masowe mordowanie zwierząt”, czy „zwierzęcy holocaust”(!)24, stąd logicznym krokiem wydaje się podjęcie wszelkich działań dla powstrzymania tego „morderczego procederu”.

W świecie mnożą się grupy, postulujące konieczność rozpoczęcia walki zbrojnej w obronie zwierząt i środowiska naturalnego. Repertuar ich działań jest nader urozmaicony – od stosunkowo „umiarkowanego” sabotażu ekologicznego (np. uwalnianie zwierząt z ferm hodowlanych, niszczenie wyposażenia rzeźni, cyrków, obiektów myśliwskich i sportowych, sklepów mięsnych, rybnych i futrzarskich, również laboratoriów dokonujących wiwisekcji), poprzez bezpośrednie napaści na „wrogów ekologii” (m.in. oblewanie farbą, krwią i kwasem osób noszących futra, pobicia) aż po regularne działania terrorystyczne (zamachy bombowe, podpalenia, taranowanie statków wielorybniczych, próby zabójstw).

W USA w awangardzie zielonej zbrojnej rewolty kroczyły bądź nadal kroczą takie organizacje, jak: Earth First!, Animal Liberation Front, Earth Liberation Front, Vegan Front, Gaia Liberation Front, Justice Department, Militant Direct Action Task Force, David Organization, Paint Panthers, Animal Avengers, Meat Free Mission.

„Żadnych kompromisów w obronie matki Ziemi!” – nawoływali aktywiści Earth First! Grupa, szermująca hasłami „biocentryzmu” i „głębokiej ekologii” (choć z czasem jej założyciele znaleźli się pod pręgierzem nowego pokolenia adeptów, za rzekomy „rasizm, mizoginizm i seksizm”) specjalizowała się w ekosabotażu. Jej członkowie na masową skalę wbijali w pnie drzew długie gwoździe, stwarzając zagrożenie dla pracowników przemysłu drzewnego, niszczyli linie wysokiego napięcia, próbowali nawet dokonać dywersji w fabryce broni nuklearnej.

Z kolei Animal Liberation Front (ALF) upodobał sobie ataki na uniwersytety i rolnictwo. W latach 1979-1993 jego aktywiści uderzyli w 63 instytuty akademickie, 21 prywatnych laboratoriów badawczych oraz 76 przedsiębiorstw branży rolno-spożywczej, przysparzając strat sięgających niemal 8 mln USD. Lata 1996-2002 przyniosły ponad 600 ataków terrorystycznych i sabotażowych samych tylko ALF-ELF, i wynikające z nich straty obliczane na 43 mln USD.

„Nikt jeszcze nie zginął, ale czas nadejdzie” – zapowiadał przed laty aktywista ALF Keith Mann. Od tego czasu odnotowano już pierwsze ofiary. Na skutek szpikowania drzew długimi gwoździami, poniósł śmierć drwal w Ukiah, a pracownik tartaku w Cloverdale (Kalifornia) został ciężko ranny. Realne zagrożenie dla ludzkiego życia stwarzało podkładanie bomb, podpalenia magazynów chemicznych i cystern z paliwem, samochodów terenowych (ponoć bardziej zanieczyszczających środowisko niż zwykłe automobile), podcinanie hamulców w pojazdach „niesłusznych” firm.

Przykład amerykańskich ekstremistów okazał się zaraźliwy. Ich pobratymcy w Wielkiej Brytanii, na przestrzeni zaledwie trzech lat (1990-1992) popełnili aż 3000 przestępstw. Na czoło w tym niesławnym rankingu wysunęły się: Front Wyzwolenia Zwierząt, Milicja Wyzwolenia Zwierząt, Departament Sprawiedliwości, Front Wyzwolenia Ziemi, Brytyjskie Stowarzyszenie Sabotażystów Polowań. Lokalną specyfiką jest obecność w tym gronie, obok ugrupowań ultralewicy, również formacji skrajnie prawicowych (np. Patriotic Vegan and Vegetarian Society).

Akcja bojowa na Wyspach rozpoczęła się jeszcze w latach 80. 24 października 1984 r. w południowej Anglii miała miejsce skoordynowana operacja czterech grup bojowych ALF – zniszczono (młotami kowalskimi) wyposażenie dwóch laboratoriów naukowych; ciężko pobito w domu dyrektora jednego z nich (napastnicy posłużyli się żelazną pałką); trzy osoby odniosły rany w wyniku napaści na schronisko dla psów. Również w 1984 r. aktywiści ALF zatruwali butelki szamponu w sklepach Londynu, Leeds i Southampton. W latach 1993-1994 brytyjscy animaliści podłożyli 29 bomb, wysłali 42 listy-pułapki, eksplodujące podczas otwarcia, jak też 61 „pułapek na myszy” – przesyłek raniących adresata sprężynowym ostrzem, skażonym zarazkami śmiertelnej choroby. Odnotowano również pogróżki, iż zatruwane będą znajdujące się w sprzedaży słodycze oraz indycze mięso25.

Zbrojne formacje radykalnych ekologistów stanowią margines ruchu (w Wielkiej Brytanii w ekoterroryzm zaangażowanych jest ok. 200 osób). Jednak frazeologia ekstremistów trafia w gust części idealistycznie nastawionej, a przy tym spragnionej mocnych wrażeń młodzieży.

„W Polsce ludzie boją się mówić otwarcie o wsparciu dla grup sabotażowych. Trochę szkoda. (...) Tyle, ile jest miast w Polsce – tyle jest potrzeb!” – wzdycha rzewnie aktywista ALF-Polska, by zaraz stwierdzić z niepokojącym entuzjazmem: „Sabotaż niejedno ma imię (...). A podobno powstają już pracownicze grupy sabotażu; co tylko może cieszyć!!!”26.""""


można mnożyć przykłady...

a zaczyna się tak niewinnie  :D

tu jest przystępniej :)
http://www.sciaga.pl/tekst/42541-43-ekoterror_ekoterroryzm

Mam nadzieje że WY jeszcze nie jesteście na tym etapie bo ja jako myśliwy mogę być potencjalnym obiektem Waszego ataku.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-07-26, 10:21
Od czegoś się zaczyna fanatyzm....
najpierw są płytkie przemyślenia,później durne protesty,następnie drobne wykroczenia i przestępstwa na pobiciach i morderstwach kończąc .....
wiesz jak to jest....zasiej ziarno a i na pustyni coś wyrośnie..
Zaczynam Was podejrzewać o jakieś niecne zamiary pod przykrywką "miłości do zwierząt"...
zaczyna się niewinnie a dla wielu kończy tragicznie...
Jako osoba związana z ekologią muszę zabrać głos w tej sprawie. Po pierwsze kierowanie tych słów do naszego Forum jest nie na miejscu, ponieważ to nie dotyczy jego użytkowników.
Po drugie podajesz bardzo skrajne przykłady, których jako ekolog nie popieram, ponieważ uważam, że ratować przyrodę można tylko w sposób pokojowy. Nawet wtedy stajemy się obiektem ataku niektórych ludzi czego jawnym przykładem jest pobicie kolegi Adama Wajraka oraz grożenie jemu samemu w czasie walki o dolinę Rospudy.
Po trzecie skrajne ruchy najczęściej umierają w sposób naturalny lub stają się mniej zradykalizowane.
Po czwarte Wy myśliwi  nie macie nic  na sumieniu prawda?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 11:43
Jako osoba związana z ekologią muszę zabrać głos w tej sprawie. Po pierwsze kierowanie tych słów do naszego Forum jest nie na miejscu, ponieważ to nie dotyczy jego użytkowników.
Po drugie podajesz bardzo skrajne przykłady, których jako ekolog nie popieram, ponieważ uważam, że ratować przyrodę można tylko w sposób pokojowy. Nawet wtedy stajemy się obiektem ataku niektórych ludzi czego jawnym przykładem jest pobicie kolegi Adama Wajraka oraz grożenie jemu samemu w czasie walki o dolinę Rospudy.
Po trzecie skrajne ruchy najczęściej umierają w sposób naturalny lub stają się mniej zradykalizowane.
Po czwarte Wy myśliwi  nie macie nic  na sumieniu prawda?
Wszyscy tak na początku mówią.... :)
A tak na serio , to czy nie wydaje się Tobie że "zieloni" zaczynają zamieniać tą całą zabawę w ochronę środowiska w walkę polityczną i zbrojną ,a fora podobne do tego nie są wylęgarnią przyszłych bojówkarzy ....?
Ja też uważam niektóre wasze cele za słuszne i walczę na poziomie lokalnym z kopalniami żwiru ale robię to całkowicie legalnie.
Wy natomiast uderzacie w dzieci a im łatwo wmówić różne bzdety i zamieszać w główkach.
Moderatorzy tego forum nie szanują prawa nazywając mnie "ciulem drogowym"....jest to jawne nawoływanie do łamania przepisów drogowych ...zarzucono mi tu kilka razy że trzymam się litery prawa i że to głupie...
Wydaje mi się że zaczyna się od małych rzeczy a kończy się na poważnie...
To forum jest tego jaskrawym przykładem...
http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080716/AKTUALNOSCI/57130895


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-26, 13:54
Z przyjemnością....widzę że ty też nie czytasz linków które podaję ...nieładnie :)
1)zniszczenie mienia:
ambony futra szyby wystawowe itp....
2)poważniejsze
cytat z linku którego nie czytałaś!!!!
chodziło mi czy ty cos doswiadczyłęs czy tylko przeczytałes o akcjach których nie musimy popierac, czy my gdzies namawiamy by atakować tych 'zlych' ?
Wy natomiast uderzacie w dzieci a im łatwo wmówić różne bzdety i zamieszać w główkach.
to można powiedzieć o planach uczenia dzieci w szkole o myślistwie, chociaz o ile byłaby mówiona prawda i tylko prawda to ok, ale watpie w to i myśliwi byliby przedstawieni tylko jako ci dobrzy którzy strzelają bo musza a tak to opiekujas ie zwierzatkami, bzduuura

Moderatorzy tego forum nie szanują prawa nazywając mnie "ciulem drogowym"
każdego moga poniesc nerwy, swoja droga ty tez obrażałes Lisa nazywajac go 'ciulem', swoja droga przypomne twoja słowa
Cytuj
czy zwróciłeś uwagę na to że Ciul w gwarze łowieckiej nie jest określeniem obraźliwym
:P


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-26, 14:49
Proszę o konkretny przykład, jakie moje wypowiedzi dają Ci, Ptica, prawo podejrzewać, że mącę w głowach młodym ludziom i wychowuję przyszłych terrorystów.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 15:13
chodziło mi czy ty cos doswiadczyłęs czy tylko przeczytałes o akcjach których nie musimy popierac,
W obwodzie łowieckim 91 zniszczono w ostatnim okresie 3 ambony(obwód w moim kole),natomiast na 92 zniszczono 1 ambonę.
W sumie 4 ambony o wartości około 1200zł każda.
ponadto skradziono sól i połamano lizawki.
Okoliczni rolnicy jak biorą sól z lizawek nigdy ich nie niszczą.Tym razem byli  to goście z miasta....zostawili tyle śladów że znaleźliśmy ich w 2 godziny...łatwizna... :)

Proszę o konkretny przykład, jakie moje wypowiedzi dają Ci, Ptica, prawo podejrzewać, że mącę w głowach młodym ludziom i wychowuję przyszłych terrorystów.
Daj spokój .... chodzi o całokształt i wiesz o tym :)
Ogólne nastawienie i wrogość ..Wy zarzucanie nam to samo :) itd.... tylko że my nikogo nie napadamy,nie niszczymy czyjejś pracy,nie nawołujemy do nielegalnych działań...itd.
Darz Bór!


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-26, 15:21
czy chcesz powiedzieć ze pójdziemy do lasy z nozem i bedziemy atakowac napotkanych mysliwych? :hmmm:
A ja właśnie dziś na grzybach byłam i nóż zgubiłam w lesie o.O

Ptica  :roll: my do was spokojnie odpowiadamy, to wy jesteście agresywni wobec nas -.-

Zamiast nas oskarżać o planowanie wybycia ambon w lesie itp.
może byś w końcu udowodnił te lepsze strony myślistwa lub coś -.-

I wogóle to nie znaczy, że jak wiele osób jest tu niepełnoletnich,
to że swoich rozumów nie mamy...
Myślisz, że np. gdyby IBDG założyła wątek : "Zabijcie się"
to byśmy się pozabijali  :olaboga:
Nie powinieneś ją oskarżać, że nam głupoty pisze :pukpuk:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 16:20
A ja właśnie dziś na grzybach byłam i nóż zgubiłam w lesie o.O

Ptica  :roll: my do was spokojnie odpowiadamy, to wy jesteście agresywni wobec nas -.-

Zamiast nas oskarżać o planowanie wybycia ambon w lesie itp.
może byś w końcu udowodnił te lepsze strony myślistwa lub coś -.-

I wogóle to nie znaczy, że jak wiele osób jest tu niepełnoletnich,
to że swoich rozumów nie mamy...
Myślisz, że np. gdyby IBDG założyła wątek : "Zabijcie się"
to byśmy się pozabijali  :olaboga:
Nie powinieneś ją oskarżać, że nam głupoty pisze :pukpuk:
dobra dobra... :)
z sercem na ręku i kosą ukrytą w lesie.....żartuję :)

O Was to sie obawiam najbardziej bo jesteście bardzo podatni na takie wkręty...
To jest podobne do przekazu podprogowego ...nawet o tym nie wiesz....
Terroryści którzy zaatakowali 11 września też mieli swój rozum...
w imię czego?....17 dziewic po samobójczej śmierci....
ot takie tam.
Nie oskarżam nikogo tylko podejrzewam na podstawie tego co tu widzę....
pranie mózgu -tak bym to określił :)
Darz Bór


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-26, 16:40
Daj spokój .... chodzi o całokształt i wiesz o tym :)
Ogólne nastawienie i wrogość ..Wy zarzucanie nam to samo :) itd.... tylko że my nikogo nie napadamy,nie niszczymy czyjejś pracy,nie nawołujemy do nielegalnych działań...itd.
Darz Bór!
A ja nawołuję do nielegalnych działań? Napadam na kogoś, albo do tego zachęcam? Niszczę czyjąś pracę? Daj choć jeden przykład, gdy moje słowa można było podpiąć pod w/w zachowania, a nie zasłaniaj się nic niemówiącym "całokształtem"... Nie uważam myśliwych za miłośników zwierząt i to wszystko. Gdzie tu jakieś zagrożenie terroryzmem widzisz? :roll: 


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-26, 16:44
IBDG ty nam pierzesz mózgi :lol22: :lol:
Tylko mnie też ciekawi czym? :mysli:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-26, 16:54
Nie oskarżam nikogo
A własnie to robisz...
Cytat: Ptica
Wy natomiast uderzacie w dzieci a im łatwo wmówić różne bzdety i zamieszać w główkach.
Moderatorzy tego forum nie szanują prawa(...)
Wydaje mi się że zaczyna się od małych rzeczy a kończy się na poważnie...
To forum jest tego jaskrawym przykładem... tylko podejrzewam na podstawie tego co tu widzę....
Artykułujesz swoje podejrzenia, a tu już jest oskarżenie.
pranie mózgu -tak bym to określił :)
Z Twoich słów wynika, że nie mam prawa przedstawić swoich poglądów, bo mogą one komuś "wyprać mózg"...
Tylko Tobie wolno prezentować swoje stanowisko? Możemy jedynie sie z Tobą zgadzać, bo inaczej zagrażamy młodym umysłom forumowiczów? :roll:

No właśnie, PPX, też chciałabym wiedzieć, czym... :P Chyba tym, że mam inne zdanie, niż Ptica i ośmielam sie je wyrażać... A to twórczyni terrorystów ze mnie... :Oo:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-26, 16:57
podpinam sie do ppx...
PTICA, co my tu niebezpiecznego robimy? na tym forum gromadza sie hodowcy zwierzat, ich milosnicy oraz poszukiwacze wiedzy na ich temat. to, ze czesc z nas bierze udzial w akcjach, majacych na celu pomoc istotom zyjacym na co dzien obok nas - nie czyni z nas fanatykow. jezeli twoim zdaniem kulturalna dyskusja na zwierzece tematy to pierwszy krok do terroru i przestepst - mylisz sie. rozmowa jest podstawa zrozumienia i pokoju. nie jestesmy zli, choc z twoich wypowiedzi przebija takie wrazenie.
owszem, sa osoby takie, o jakich mowisz. jednak nie uogolniaj tego i nie wlaczaj wszystkich milosnikow zwierzat do tej grupy. nie przypinaj ludziom metki, na jaka nie zasluguja. nie zrobilismy nic, czym moglibysmy (my, forumowicze) zasluzyc na takie traktowanie i segregacje. jezeli zas uwazasz, ze jestesmy zrodlem wszelkiego "ekologicznego terroru" na swiecie - odejdz z tego forum, gdyz jesze i ty ulegniesz temu "praniu mozgow" przez IBDG i staniesz sie "zla".
jestem na FZ juz dwa lata, a jakos do tej pory ani nie zabilam zadnego mysliwego, nie zniszczylam zadnego futra, nie bylam na zadnym spotkaniu "sekty ekologicznej" ani nic podobnego. sadzisz, ze to forum istnialoby gdyby propagowano tutaj niebezpieczne poglady lub prano mozgi? nie sadze


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-26, 16:58
IBDG może nam Franią mózgi pierzesz ? :co-jest:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-26, 17:15
Cóż, moim zdaniem Ptica przyszedł na nasze forum przekonany, że w try miga owinie nas wokół małego palca, udowodni swoje racje i będzie mógł pochwalić się na mysliwskim forum, że rozgromił "zielonych" w drobny pył... Zapomnieli języka w gębie, tak im mądry Ptica zasunął... A tu nic z tego, nikt tu się Pticy nie wystraszył, trochę żartów sobie z niego zrobilismy, czasem nas zdenerwował, za co został opierniczony i tyle... Czuje się nieco lekceważony, i słusznie :P i nie wie już, co jeszcze wymyslić, żeby odejść z tarczą, a nie na... ;) No to wymyslił, że jesteśmy wylęgarnią terrorystów... W sumie nie wiem, czy bardziej jest to głupie, czy śmieszne, ale jako osoba skłonna do śmiechu, korzystam z okazji... :lol:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-26, 17:19
moze i tak, jednak spedziwszy ten miesiac z nami powinien zauwazyc, ze nie jestesmy "zielonymi terrorystami" jak zapewne chce nas okreslic... jego oskarzenia i mniemania nie sa sluszne, wiec tak czy siak nie wyszedl "z tarcza" a jeszcze poglebil swoja porazke (jezeli twoje przypuszczenia sa prawdziwe, IBDG)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-26, 17:25
Przypuszczam, że Pticy nie chodzi o prawdę, bo raczej powinien zdawać sobie sprawę z absurdalności zarzutów, tylko o postawienie na swoim... A to "jego" polega na stworzeniu wrażenia, że jesteśmy źli, głupi i niebezpieczni... A mysliwi są dobrzy, mądrzy i ratują świat przed katastrofą... :/


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-26, 17:28
Nawet Renia zauważyła, że Ptica został urażony nazwaniem jego 'ciulem' a sam tak Lisa nazwał ;p
Lis będzie miał co czytać jak wróci ;p


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-26, 17:32
Lis bedzie mial sie z czego posmiac :D
wiecie co? jak spotkacie ludzi nie zapomnijcie ich ostrzec, ze udzielacie sie na FZ... my - niebezbieczni ekoterrorysci z wypranymi mozgami - powinnismy ostrzegac ludzi przed nami, zeby mieli czas na ucieczke :lol:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-07-26, 17:55
Ptica Twoje zarzuty uważam za absurdalne. Moim zdaniem dzięki temu Forum wyrośnie nowe pokolenie ludzi wrażliwych na los wszystkich zwierząt. Bardzo bym tego pragnął.
BTW przepisy prawne należy zmieniać gdy są one absurdalne (takich jest wiele). Jeszcze jeden przykład z mojego ogródka. Na spotkanie z ekologami poświęconemu objęciu ochroną całkowitą całej Puszczy Białowieskiej okoliczni mieszkańcy przyszli z jajkami. Po chamsku obrzucili nimi ekologów i na tym dyskusja się zakończyła. Tymczasem Puszcza Białowieska umiera i zapewne niedługo umrze całkowicie.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 18:57
Przypuszczam, że Pticy nie chodzi o prawdę, bo raczej powinien zdawać sobie sprawę z absurdalności zarzutów, tylko o postawienie na swoim... A to "jego" polega na stworzeniu wrażenia, że jesteśmy źli, głupi i niebezpieczni... A mysliwi są dobrzy, mądrzy i ratują świat przed katastrofą... :/
Mi zawsze chodzi o prawdę i dlatego czasami P.Z.Ł. na mnie krzywo patrzy :)
Powtarzam że prawda o łowiectwie jest jego największą siłą ...

Ale w tym wątku mówimy o przyszłych bojówkarzach :)

Zoolog
Po chamsku obrzucili nimi ekologów i na tym dyskusja się zakończyła.
powiedz mi proszę -co mnie to obchodzi...
Tymczasem Puszcza Białowieska umiera i zapewne niedługo umrze całkowicie.
tak...
a dlaczego ?
taki przykład nietkniętej ludzką ręką przyrody nie może sam funkcjonować?
Z tego co wiem leśnicy chcą ją ratować natomiast "ekolodzy" sprzeciwiają się ingerencji ..jak to jest w/g Ciebie z tą puszczą...


Moje zarzuty nie są absurdalne , a czy z tych młodych ludzi wyrosną miłośnicy przyrody czy fanatyczni półprzytomni krzykacze zobaczymy.
Życzę Tobie i wszystkim nam aby młodzież miała prawdziwy obraz świata w którym żyje.
Ten który Wy opisujecie odbiega od realiów życia.Wiesz o tym dobrze jako zoolog...
http://wl.sggw.waw.pl/units/zoologia/01pracownicy/


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-26, 21:00

Ale w tym wątku mówimy o przyszłych bojówkarzach :)


Moje zarzuty nie są absurdalne , a czy z tych młodych ludzi wyrosną miłośnicy przyrody czy fanatyczni półprzytomni krzykacze zobaczymy.


skoro masz takie o nas mniemanie, to podaj przyklad przynajmniej 3 tematow, w ktorych wykazujemy chec agresywnego bojkotowania lub prania naszych mozgow...
przyszlych bojowkarzy tu nie znajdziesz. sznajdziesz tu hodowcow ryb, gadow, plazow, gryzoni, krolikow lub opiekunow psow i kotow oraz milosnikow tych zwierzat. jezeli uwazasz, ze milosc do zwierzat i chec pomocy krzywdzonym zwierzeta w postaci podpisywania petycji i pomocy w gromadzeniu pieniedzy jest podstawa dla "terroryzmu ekologicznego" to wybacz, ale czemu z nami rozmawiasz? odejdz z tego forum i po prostu nie wchodz tu.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 21:41
Bezpodstawne ataki na myśliwych i łowiectwo!
Upraszczanie i sprowadzanie całości do jednego!
Nie macie żadnego prawa atakować i podważać tego co ja uważam za słuszne i prawdziwe.
Was tak naprawdę nikt nie chce słuchać i dlatego z biegiem czasu posuwacie się dalej.
"Pracownia na rzecz ........" a właściwie jej "wolontariusze" już wchodzą w konflikt z prawem i są skazywani przez sądy!
moderator powoływała sie na teksty opracowane właśnie przez tą instytucję!
Dla mnie to wystarczy  :D
Dlatego Was atakuję i będę to robił nadal.
odkrywał przed wami prawdę!
Nie mam nic przeciwko waszym zapędom ekologicznym pod warunkiem że będą one oparte o rzetelną wiedzę niezaprawioną ideologią.
Nie rozumiem w tym całym waszym forum tylko zoologa który powinien znać chociaż podstawy łowiectwa.W końcu to też nauka przyrodnicza  :D


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-26, 22:06
Po co dałeś link o tych pracownikach ? :mysli:
Ptica, my oprócz tego, że twierdzimy i to piszemy na forum (że myślistwo nam się nie podoba)
nie znaczy, że planujemy tępić na maksa wszystkich myśliwych itd.
No to żeby tematu nie zmieniać to napisz i olśnij nas tą 'prawdą'.
Napisz co nie wiemy, a powinniśmy wiedzieć.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-26, 22:11
PTICA, czy my atakujemy? czy my zabijamy mysliwych?
tak samo ty nie masz prawa atakowac i podwazac tego co my uwazamy za sluszne i prawdziwe. mamy wolnosc wyrazania naszych opinii, przekonan i doswiadczen i wyrazamy je miedzy innymi tutaj. zachowujesz sie w tym momencie jak zandarm badz agent rzadawy majacy na celu zmniejszenie lub zniszczenie zainteresowan przyrodniczych, zoologocznych i ekologicznych. swoja przemowa oraz swoimi bezpodstawnymi zarzutami uderzasz w nas i nasze odczucia.mowisz  o opisywanych w przedstawionych przez siebie "terrorystach ekologicznych" ktorych tutaj nie ma. ja cie prosilam o przyklady, ktore wystepuja na tym forum, a ty podajesz mi ogolne ze swiata realnego. watpie, zeby IBDG latala z nozem za mysliwymi i prala mozgi mi, ppx, reni i innym FZ-owiczom.
jezeli zas masz racje, to w tym wypadku TOZ jest organizacja terrorystyczna bo broni zwierzat i ich praw, tak jak my to robimy poprzez slowa i wymienione wczesniej przeze mnie czyny. nie rozumiem, jaka prawde przed nami chcesz odkrywac... o czym? moze i sporo uzytkownikow FZ ma mniej lat niz ty i mozesz nas uwazac za niedoswiadczonych i glupich. ale ja, chociaz mam TYLKO niecale 16 lat, wiem, ze nic co mowisz nie jest zgodne z prawda. FZ nie jest zbiorowiskiem pseudoekologow, przyszlych bojowkarzy, mordercow i podpalaczy, nikt nam tu nie pierze mozgow a my wszyscy tworzymy tutaj jedna wielka rodzine milosnikow zwierzat i chetnie przyjmujemy kazdego nowego przyjaciela animalsow. nie wiem, jak do nas trafiles ale ty ani naszym ani zwierzat przyjacielem nie jestes. widze to po twoich wypowiedziach i stosunku do nas, dlatego wiec jezeli jestesmy zli - zwiadom policje, rzad... niech sami stwierdza, czy jest to legowisko terrorystow i sabotarzystow rzekomych "przyjaciol przyrody" jakimi sa osoby takie, jak np. ty
poza tym - nie masz nic do gadania w kwestii kierunku naszych zainteresowan... mozemy sie interesowac nawet konstruowaniem bomby atomowej, a tobie nic do tego! jezeli zechcemy RZETELNEJ wiedzy - poprosily o nia. ty nam natomiast chcez wcisnac kit "FZ jest be" i moze jeszcze mamy sie do kolka lowieckiego zapisac, bo to twoim zdaniem jest cacy i ladne? o ie! jak juz mowilam: nie podobaja ci sie nasze zapedy to popros rzad o kontrole a samemu wypad, bo cie sila tu nie trzymamy!!


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 22:53
Otwieram wam oczy a to wielka różnica!
Pokazuję wszystkie oblicza ekologii.
Chcę abyście wiedzieli że są ludzie którym zależy na rozgłosie i są też tacy którzy w cieniu prowadzą poważne badania.
Kwestia wyboru drogi .Za czym podążycie ...Wasza sprawa


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-26, 22:57
Podziwiać pseudoekologów, a prawdziwych ekologów to różnica,
nie wiem czemu, ale utożsamiasz jednych z drugimi...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-26, 23:02
a przy okazji nas z tymi 1, prawda?
probojesz nam wmowic, ze "oblicza" ekologii, ktore my znamy i staramy sie propagowac - sa zle.
wiec powiedz, ktorym zalezy na rozglosie a kto prowadzi "powane badania"... co przez to rozumiesz? jezeli chcesz nam "otworzyc oczy" (nie wiem na co, ja oczy zamkniete mam tylko podczas snu) to daj nam racjonalne powody a nie przemyslenia osob, dla ktorych obroncy cudzej krzywdy to zlo, ktore trzeba wytepic... daj kilkanascie racjonalnych powodow ktorych nie mozna podwazyc.
my wybralismy, ty tez. kazdy dokonal wyboru, nasz jednakowoz krytykujesz i szukasz w nim samych wad, obrazasz nas i sugerujesz pewne rzeczy, ktore sa nie na miejscu i ktore zupelnie obrazuja zupelne przeciwienstwo nasz i FZ. mylisz sie w kazdym swoim slowie i brakuje ci juz pomyslow i rozpaczliwie wrecz probojesz pograzyc kadego, byle nie siebie.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-26, 23:04
na razie tylko tyle odpisze, wszystko przeczytałam, ale brak czasu na odpisanie
Otwieram wam oczy a to wielka różnica!
Pokazuję wszystkie oblicza ekologii.
a w temacie o mysliwych tez sa pokazywane wszystki oblicza mysliwych, nie tylko tych dobrych ale tez tych którzy namawiaja do strzelania ptaków czy innych nielegalnych rzeczy. my mamy swoje zdanie a ty swoje, oczywiscie mozna dyskutowac ale nie bedziesz nas zmuszał do przejscia na twoja strone, bo to ze ejstemsy młodzi nie znaczy ze wszytko nam mozna wmówic, mamy tez własne zdania, które mamy prawo miec a ty nie masz nas za to atakowac jak sam napisałes


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-26, 23:18
Podziwiać pseudoekologów, a prawdziwych ekologów to różnica,
nie wiem czemu, ale utożsamiasz jednych z drugimi...
Ja ich rozróżniam ; nie jestem pewny czy Wy wiecie kto jest kim.
na razie tylko tyle odpisze, wszystko przeczytałam, ale brak czasu na odpisaniea w temacie o mysliwych tez sa pokazywane wszystki oblicza mysliwych, nie tylko tych dobrych ale tez tych którzy namawiaja do strzelania ptaków czy innych nielegalnych rzeczy. my mamy swoje zdanie a ty swoje, oczywiscie mozna dyskutowac ale nie bedziesz nas zmuszał do przejscia na twoja strone, bo to ze ejstemsy młodzi nie znaczy ze wszytko nam mozna wmówic, mamy tez własne zdania, które mamy prawo miec a ty nie masz nas za to atakowac jak sam napisałes
Nikogo nie namawiam , tylko pokazuje że my myśliwi  mamy jakąś tam wiedzę , autorytety z naukowym dorobkiem ,stacje badawcze ,doświadczenie i wieki historii za sobą.
Popieramy Ekologów i oni nas też popierają.
Organizacje pseudoekologiczne żerują na niewiedzy , naiwności i fobiach ludzi.
Taka jest prawda.Trzeb tylko ja dostrzegać i zaakceptować.
Ja akceptuję prawdę i fakty a resztę odrzucam.
Trzeba chcieć zobaczyć co lub kto stoi za "ekologami"
Ja wiem co stoi za moimi autorytetami !
patrz wyżej :)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-26, 23:48
Ogólne nastawienie i wrogość ..Wy zarzucanie nam to samo :) itd.... tylko że my nikogo nie napadamy,nie niszczymy czyjejś pracy,nie nawołujemy do nielegalnych działań...itd.
Darz Bór!
mysliwi tez sa wrogo do nas nastawieni, my nie popieramy tego co robicie, co do nielegalnych działań to bym sie zastanowiła, bo chyba obiłó mi sie gdzies o oczy jak ktos pisał o nielegalnym strzelaniu strzelaniu...
Zoolog powiedz mi proszę -co mnie to obchodzi...
a powinno, bo chyba nie podejzewasz Zoologa ze jest pseudoekologiem który niszczy ambony,a  jak sam napisałes, popierasz tych prawdziwych ekologów, czyli tych którzy chcieli dyskutowac o puszczy tez powinienes popierawc, chyba ze ty jestes tylko za tymi co zgadzaja sie z toba i tym co robisz
Życzę Tobie i wszystkim nam aby młodzież miała prawdziwy obraz świata w którym żyje.
Ten który Wy opisujecie odbiega od realiów życia.Wiesz o tym dobrze jako zoolog...
oj wcale sie nie zgodze, wrecz zaprzecze, an forum wiele razy był pokazany ten prawdzimy swiat, swiat okrótny dla zwierzat, gdzie sa traktowane jako zeczy, gdzie ich zycie jest nic nie warte, jest to widziane w ielu petycjach i w wielu watkach, nam moze sie jedynie pomazyc inny, lepszy swiat
Nie macie żadnego prawa atakować i podważać tego co ja uważam za słuszne i prawdziwe.
(...)
Dlatego Was atakuję i będę to robił nadal.
odkrywał przed wami prawdę!
ciekawe podejcie, 'ja jestem najwazniejszy, tylko ja mam racje, wy nie mozecie sie sprzeciwiac, atakowac za to ja moge' czy sie nie zapedzasz, my nie mozeszmy miec własnego zdania i go wyrazac ale ty juz mozesz nas przekonywac i atakowac?

jak tak na to patrze to smiac mi sie chce
"nie macie prawa nas atakowac" ... "dlatego was atakuje" czy tylko mnie to smieszy? xD


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-27, 00:22
"jak tak na to patrze to smiac mi sie chce
"nie macie prawa nas atakowac" ... "dlatego was atakuje" czy tylko mnie to smieszy? xD"
hihi trochę głupio wyszło  :hahaha:
mnie też trochę rozśmieszyło  :kocham:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-27, 07:57
Ptica a jakie akcje ekologiczne popierasz, a jakie nie?
I co sądzisz o prawach dla zwierząt?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-07-27, 11:34
Powinno Cię obchodzić gdyż jest to ostatni tak wspaniale zachowany nizinny las w Europie! Jest on chroniony tylko w 12%. Puszcza Białowieska może istnieć jedynie jako całość. Na obszarach nie chronionych prowadzona jest rabunkowa gospodarka leśna dla zysku, w wyniku której wycinane są 200, 300 letnie drzewa. W związku z tym Puszcza Białowieska umiera o czym otwarcie pisze tak podziwiana przez Ciebie prof. Simona Kossak w książce "Saga Puszczy Białowieskiej". Na obszarze Białorusi Puszcza Białowieska jest chroniona różnymi formami ochrony przyrody w 95,5 % mimo poważnych kłopotów z drewnem tego państwa.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-27, 12:29
czyli puszcza ma kłópoty tylko dlatego ze jest za mały obszar ochrony a nie dlatego że człwoiek nie prowadzi w niej swojej 'gospodarki'
czyli problemy sa spowodowanetym że nie objeto całego terenu a nie jak pisze ptica tym że ekolodzy nie pozwalaja tam nic robic?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-27, 13:29
Powinno Cię obchodzić gdyż jest to ostatni tak wspaniale zachowany nizinny las w Europie! Jest on chroniony tylko w 12%. Puszcza Białowieska może istnieć jedynie jako całość. Na obszarach nie chronionych prowadzona jest rabunkowa gospodarka leśna dla zysku, w wyniku której wycinane są 200, 300 letnie drzewa. W związku z tym Puszcza Białowieska umiera o czym otwarcie pisze tak podziwiana przez Ciebie prof. Simona Kossak w książce "Saga Puszczy Białowieskiej". Na obszarze Białorusi Puszcza Białowieska jest chroniona różnymi formami ochrony przyrody w 95,5 % mimo poważnych kłopotów z drewnem tego państwa.
Nie obchodzi mnie fakt że obrzucono kogoś jajami... rozumiesz?
Puszcza swe istnienie zawdzięcza leśnikom którzy się o nią troszczą od wielu lat.
Też jestem za zwiększeniem obszarów chronionych ale trzeba pamiętać o żyjących tam ludziach..oni też są częścią tej puszczy...nie wszyscy to dostrzegają.Prof.Kossak to widziała i dlatego była tak szanowaną postacią.
Puszcza Białowieska po wschodniej stronie granicy to wielka baza wojskowa :)
dlatego jest chroniona :) poza tym prowadzi się tam gospodarkę łowiecką na dużą skalę...
zoolog...proszę bądź obiektywny i mów całą prawdę a nie tylko tą wygodną :)http://www.czsz.bzzz.net/index.php?d=public&x=zwierzaki&id=220
kim oni są?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-27, 16:58

http://www.czsz.bzzz.net/index.php?d=public&x=zwierzaki&id=220
kim oni są?

jacy "oni"? ja tu przeczytalam wspomnienia czlowieka, ktory zabijal zeby zaspokoic swoja niewyzyta meska dume i ktoremu AZ 30 lat, i to z pomoca, zajelo zrozumienie, jak okropne rzeczy i krzywdy wyrzadza... wiec jacy "oni"?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Estel w 2008-07-27, 17:13
Cytuj
http://www.czsz.bzzz.net/index.php?d=public&x=zwierzaki&id=220
znam tą stronę  :roll:
jak chcesz sobie poczytać:
http://www.czsz.bzzz.net/czarny/
a tu różne  http://popanarchizm.toplista.pl/


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-27, 17:16
yy 'oni' czyli ci co przeszli na druga strone barykady, nie sa juz po tej co byli, tak ptica?

po 30 latach cos sie w człowieku obudziłó i zrozumiał że nie mozę juz tego robic, nie jeden przypadek, na szczescie niektórzy przestaja być mysliwymi, przestaja zabijac, dziwia sie sobie dlaczego to robili, jemu zajeło to 30 lat, innemu po pierwszym polowaniu sie odechce a inny do końca zycia bedzie zabijał i zabijał.
zauważ ze jest poruszane kilka rzeczy o ktorych tu pisalismy, o nazywaniu po imieniu, wysmiałes to mówiac o tradycyjnej gwarze, ale mysliwy tez to zauważył, ze jest zatajane co sie robi, pisze tez o tłumaczeniu dlaczego jest sie mysliwym, a równiez o innych rzeczach, kto przeczyat ten bedzie wiedział

nie jestem pewna po co dałes ten link, to raczej my powinnismy go wkleic abys ty poczytał i przekonał sie ze mozan przestac polowac...

jak tak to czytam to wydaje mi sie ze pisze to ktos taki jak ty, o pieknie polowania, o podejsciu zwierzyny, tylko ze on zrozumiał że sprawiał cierpienie, i zmienił strone i to co ty dajesz jako plusy myslistwa on pokazuje jako minusy


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-07-27, 17:46
Puszcza Białowieska swoje istnienie zawdzięcza Matce Naturze. Leśnicy tylko pomagają jej przetrwać czasami zbytnio ingerując w jej ekosystem(poza obszarami ściśle chronionymi).


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-27, 17:51
Dałem te linki bo to właśnie temat o tym...
Od anarchii już niedaleko do terroryzmu i wiecie to.
Zauważ pena logikę.
Zaczyna się od naprawdę niewinnych i poprawnych działań takich jakim przykładem jesteście...Następnie część z Was może pójść dalej a to naprawdę przestaje być zabawne i pożyteczne.
Zarówno anarchiści , "pseudoekolodzy" i im podobni wykorzystują tego samego człowieka do ataków na łowiectwo.
Chcąc nie chcąc zaczynacie grać w jednej drużynie .
Dajecie się łapać na te same chwyty marketingowe i to jest trochę żenujące...
W końcu jesteście inteligentni i macie coś tam pod czaszką .
DB

Cytat: Zoolog

Puszcza Białowieska swoje istnienie zawdzięcza Matce Naturze. Leśnicy tylko pomagają jej przetrwać czasami zbytnio ingerując w jej ekosystem(poza obszarami ściśle chronionymi).

Większość leśników opiekujących się puszczą jest myśliwymi ...?
Wybacz że jestem taki okropnie szczery do BÓLU.
Nie ma tam Żadnego PSEUDOEKOLOGA
http://bpn.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=143&Itemid=212
możesz sprawdzić
http://www.park.borytucholskie.info/index.php?lg=&a=65
To już bliżej mnie.....też spora część tych osób jest mysliwymi.
Zdajesz sobie sprawę z tego że Myśliwi robią znacznie więcej dla ochrony przyrody niz wszyscy razem wzięci "ekolodzy"!
Irytuje mnie to że TY jako zoolog  podważasz zasadność prowadzenia gospodarki łowieckiej i mącisz w główkach młodzieży.
Nie tego Cię uczono!
pamiętaj o tym


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-27, 19:51
Ptica, do Ciebie można mówić, jak do ściany... Prosiłam, żebyś modyfikował posty, a nie pisał jeden pod drugim.

Cytat: Ptica
Od anarchii już niedaleko do terroryzmu i wiecie to.
Zauważ pena logikę.
Zaczyna się od naprawdę niewinnych i poprawnych działań takich jakim przykładem jesteście...Następnie część z Was może pójść dalej a to naprawdę przestaje być zabawne i pożyteczne.
O jakich naszych działaniach piszesz? O jakiej anarchii?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-27, 20:16
Zdajesz sobie sprawę z tego że Myśliwi robią znacznie więcej dla ochrony przyrody niz wszyscy razem wzięci "ekolodzy"!
Irytuje mnie to że TY jako zoolog  podważasz zasadność prowadzenia gospodarki łowieckiej i mącisz w główkach młodzieży.
znowu, nie wiem, moze sie czepiam, moze tylko ja tak to widze ale, piszesz że mysliwi robia wiecej niz ekolodzy czyli w tym momencie podwazasz to co mówi Zoolog i mysle ze obrazasz ekologów którzy coś robia, w nastepnym zdaniu piszesz ze irytuje cie ze ktos podwaza to w co ty wierzysz, to jak  ty mozesz zaprzeczac a inni tobie nie moga? bo co? bo uwazasz ze to ty masz racje a inni sie myla?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-27, 20:21
Ptica, do Ciebie można mówić, jak do ściany... Prosiłam, żebyś modyfikował posty, a nie pisał jeden pod drugim.
O jakich naszych działaniach piszesz? O jakiej anarchii?
Ataki na łowiectwo .... !
Myślę że lis jest kandydatem na bojówkarza . Już teraz zachowuje się irracjonalnie pisząc niesamowite bzdury i podpiera się argumentami nie mającymi podstaw naukowych , nie wynikających z doświadczenia i tradycji.
Czy zostawienie wszystkiego i zakończenie gospodarki łowieckiej nie jest posunięciem ze snów anarchisty ?
Nawoływanie do tego to już działanie! :)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-27, 20:41
Myślę że lis jest kandydatem na bojówkarza .
Szczerze wątpię...
Czy zostawienie wszystkiego i zakończenie gospodarki łowieckiej nie jest posunięciem ze snów anarchisty ?
Ze snów, czyli nierealne? Więc czego się obawiasz?
Nawoływanie do tego to już działanie! :)
Jest wolność przekonań, więc każdy ma prawo głosić własne. Do prawdziwego działania jeszcze daleko... Co innego, gdyby Lis nawoływał do wybicia mysliwych, czy do innych zabronionych prawem czynów. Dopóki tylko przedstawia własne zdanie na temat myślistwa, wszystko jest ok. A że Tobie się to zdanie nie podoba, to Twój problem. Z Twoich postów wynika, że najchętniej odebrałbyś prawo głosu wszystkim, którzy ośmielają sie mieć inne poglądy, niż Ty. Masz zadatki na tyrana, ot co... :P


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-27, 21:47
Obawiam się że takie pomysły zagnieżdżą się w głowach młodzieży a to jest groźne nie tylko dla myśliwych ale także dla przyrody.
Tyranem nie jestem tylko mam zdrowe podejście do życia.
Jeśli WIEM że mam rację to jej bronię..


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-27, 22:03
Dla mnie groźni dla przyrody (i nie tylko dla niej), są faceci ze skłonnością do popisów z bronią w ręku.
Twoje podejścia do życia nazwałabym samolubnym i niestety, dość... hmm... pierwotnym... Zabić przy pomocy kulki, łuku, miecza... :/
Oczywiście, masz prawo bronic swoich racji, gdybyś tylko robił to mniej prowokująco i niemiło... :/


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-27, 22:10
Jestem niemiły i nietolerancyjny tylko wobec lisa.(na tym i na jeszcze innym forum)
cała reszta nie na temat wątku.

 


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Loleczka w 2008-07-27, 23:39
nie tylko wobec Lisa, aktualnie swoimi wypowiedziami uderzasz w nas wszystkich, ktorzy wyrazaja tutaj swoje poglady.
jezeli twoim zdaniem wyrazanie pogladow to pierwszy krok do bezprawia, anarchii i haosu oraz buntu to nie sadzisz, ze ten swiat juz dawno powinien przestac istniec, poniewaz ludzie od wiekow wymieniaja sie pogladami tak jak my tu na FZ? jednak swiat istnieje a ty chyba jestes kompletnie zaslepionym czarnowidzem, skoro uwazasz, ze od zwyklej wymiany pogladow staniemy sie zidiocialymi fanatykami z brzytwa ganiajacymi po lesie. pogodz sie z tym, ze nie masz racji a twoje argumenty sa tak banalne, ze KAZDY FZ-owicz, bez wyjatku, moze je podwazyc bez problemu


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-07-28, 00:37
No więc wróciłem i ...
... Nie wiem,co myśleć o tym temacie ...
Widzę,że PTICA Postanowił zrobić z nas terrorystów i intelektualne " zombiee "  :lol: - każdy kto nie popiera Jego " jedynie słusznej drogi " i " prawdy ",jest zły i skażony przez " zło " ...
Powiedz mi,PTICA: dlaczego wam,myśliwym wolno łazić po szkołach i uczyć małe dzieci o swojej dobroci dla zwierząt i o swoim zbawiennym wpływie na przyrodę? - ktoś na innym forum słusznie to określił: lekcja z myśliwym,ok - pod warunkiem,ze przeciwnicy łowiectwa też będą mieli takową lekcję - wszak potrzebne jest spojrzenie z obu stron,prawda?

Cytuj
Myślę że lis jest kandydatem na bojówkarza .

Ja i bojówkarz ...  :lol:  :hahaha: :hahaha: :hahaha: :hahaha: ... nieźle się uśmiałem ...  :D

Dlaczego Porównujesz nas,miłośników zwierząt do przyrodników,zielonych i ekologów,którymi wyraźnie Gardzisz? - boisz się,że my na nich wyrośniemy?.
Skoro chcesz się pokłócić z prawdziwymi przyrodnikami to Zajrzyj na forum z którego dostałem link na Wasze,leśne forum - ja już Ci linka nie dam,bo mam Cię serdecznie dosyć.
Otóż na tamtym,czysto przyrodniczym i dosyć merytorycznym / przez co odrobinę napuszonym i nieprzyjaznym dla przeciętnego użytkownika / forum,również spora część ludzi nie popiera myślistwa/łowiectwa/gospodarki łowieckiej ( przynajmniej w obecnej formie ),a nawet ci,którzy godzą się z waszymi argumentami,że potrzebny jest odstrzał niektórych gatunków zwierząt / w co ja nie wierzę i mam do tego prawo /,nie godzą się jednak na wasze metody,waszą argumentację i waszą pazerność - łakomienie się na gatunki chronione.

Cytuj
Irytuje mnie to że TY jako zoolog  podważasz zasadność prowadzenia gospodarki łowieckiej i mącisz w główkach młodzieży.
Nie tego Cię uczono!

Uważasz,ze każdy kto miał na studiach taki przedmiot jak " gospodarka łowiecka " musi / po ukończeniu studiów / wierzyć w to,czego się nauczył i postępować dokładnie według wyuczonych reguł,zasad i tabelek? - każdy ma swój rozum i wolną wolę - każdy dokonuje wyboru.
Jak określisz osobę,która mimo myśliwskiego wychowania / ojciec,myśliwy / i stosownych nauk / leśnik z wykształcenia /, jest przeciwko myśliwym i przeciw gospodarce łowieckiej? - ma wyprany mózg? ...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-07-28, 17:05
Na szczęście gospodarki łowieckiej nie uczono mnie na studiach. Secundo jakoś nie przypominam sobie, żeby jakiś myśliwy zabrał głos w obronie wilka. Wręcz przeciwnie, to dzięki zaangażowaniu ekologów został objęty ścisłą ochroną gatunkową. Piszesz, że mącę w głowach młodzieży. Niestety jest to Twoja opinia, a opinie są często subiektywne.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-07-28, 17:23
Jeśli się nie mylę,to gospodarki łowieckiej uczy się tylko na AR - proszę mnie poprawić,jeśli się mylę...
PTICA - co do gospodarki łowieckiej,to ktoś na lasach Ci ostatnio trafnie napisał:

Cytuj
Myśliwi byli zawsze - tak, zgadzam się z tym stwierdzeniem. Ale od razu zaznaczę, że racjonalna gospodarka łowiecka jest od jakiegoś czasu.

Czyli nie jest to coś,co trwa nieprzemiennie od setek lat - jest to sztuczny twór utworzony przez człowieka/myśliwego,aby uwiarygodnić swoje hobby w oczach społeczeństwa.

Myśliwi i ochrona wilka ... oni tylko czekają na jakieś nieszczęście,które przywróci im możliwość polowania na te drapieżniki...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: mysa w 2008-07-30, 23:18
właśnie się dowiedziałam, że forumowicze piorą mi mózg i będę terroryzować ludzi bo zostanę ekologiem, dobre :lol:

śmiać mi się chce z twoich postów Ptica, sory, że jestem chamska, ale wale prosto z mostu i nie mam ochoty dyskutować z takimi ludźmi jak ty.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-31, 18:54
właśnie się dowiedziałam, że forumowicze piorą mi mózg i będę terroryzować ludzi bo zostanę ekologiem, dobre :lol:

śmiać mi się chce z twoich postów Ptica, sory, że jestem chamska, ale wale prosto z mostu i nie mam ochoty dyskutować z takimi ludźmi jak ty.
widzę że nie ma co prać!
Na szczęście gospodarki łowieckiej nie uczono mnie na studiach. Secundo jakoś nie przypominam sobie, żeby jakiś myśliwy zabrał głos w obronie wilka. Wręcz przeciwnie, to dzięki zaangażowaniu ekologów został objęty ścisłą ochroną gatunkową. Piszesz, że mącę w głowach młodzieży. Niestety jest to Twoja opinia, a opinie są często subiektywne.

http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=855&_RowID=506&_page=9&_CheckSum=-945545376
To że o czymś nie słyszałeś nie świadczy o tym że tego nie ma  :D
Moje opinie są z reguły prawdziwe...
Skoro jesteś zoologiem Musisz być obiektywny...wymaga tego etyka zawodowa!


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-07-31, 19:30
Ale na tym forum do którego Dałeś link ( swoją drogą,jest to zabronione,dlatego ja daje tylko cytaty z innych for ) mało jest " obrońców " wilka - niektórzy nie chcą tylko strzelać teraz,ale jak będzie ich trochę więcej,to już tak...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-31, 20:07
Przeczytałeś całość????
Kiedyś napisałeś że wilków jest 600!
POZA TYM to nie o wilkach tylko o oszołomach mamy tu dyskutować!


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-07-31, 20:32
Całość czytałem,ale już dawniej...w styczniu,lutym?...chyba - jedna z uczestniczek rozmowy nadal twierdzi,ze wilków jest mało.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-31, 21:35
widzę że nie ma co prać!
Oj, Ptica, gdybyś był bardziej krytyczny wobec siebie, mniej wobec innych, fajniej by się rozmawiało... Twoje poglądy to tylko część problemu, w końcu masz do nich prawo, ale czemu jesteś tak przemądrzały? Nie umiesz inaczej? :/
Cytat: PTICA
POZA TYM to nie o wilkach tylko o oszołomach mamy tu dyskutować!
A wiesz, że sam sprawiasz wrazenie z lekka oszołomionego?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: mysa w 2008-07-31, 22:30
ja też potrafie być przemądrzała :lol:

aaaa! zrobiliście mi pranie mózgu! Jestem terrorystką! Idę podpalić sklep z futrami! :lol:Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-31, 22:43
Oj, Ptica, gdybyś był bardziej krytyczny wobec siebie, mniej wobec innych, fajniej by się rozmawiało... Twoje poglądy to tylko część problemu, w końcu masz do nich prawo, ale czemu jesteś tak przemądrzały?
Wymagasz takich rzeczy od prawdziwego faceta....wstydź się :)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-31, 22:49
Ehh... Ptica masz legalnie broń, to już odrazu twierdzisz, że z Ciebie ''prawdziwy facet'',
chcesz tu o oszołomach pisać niby? Nazywaj rzeczy po imieniu jak już coś, zastanawiałeś się może, że dla nas oszołom to ktoś inny, niż dla Ciebie?
;p


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-31, 23:03
broń się nie liczy...
ważny jestem ja...
pewnie że dla was jestem oszołomem ....to naturalne,przecież nie rozumiecie mnie,działa to także w drugą stronę.
Różnica jest taka że ja Was starałem się poznać przed wysnuciem wniosków,poznać Wasze opinie ,charaktery ,zainteresowania i upodobania...
jednym słowem "otropić"
Wiem już dużo i w sumie nie jest tak tragicznie jak myślałem na początku.Macie co prawda "swój świat" ale kto go nie ma.
Problem tkwi w tym że dajecie się sterować i nie macie własnej osobowości..anarchizm i brak jakiś zasad to to droga do zagłady cywilizacji z której korzystacie..droga do samounicestwienia !


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-31, 23:08
ptica ale przez ten czas co spedziłes na forum tez cie poznalismy, i przez czytanie twoich postów na innym forum i tu jak odpisywałes i prowadzilismy tzw dyskusje

ja lubie swój świat xD który jest bardoz rozbudowany (wiele zainteresowan i rózne srodowiska)

co do osobowosci to krzywdzace stwierdzenie napisałes, nie uwazam ze jestem jej pozbawiona, przeciwnie, mam swoje zdanie w wielu tematach, nie tylko o tematyce zwierzecej, wiec wolałabym gdybys po paru moich postach nie stwierdzał że nie mam własnej osobowosci

co do samounicestwienia... kuszaca propozycja :D


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-31, 23:15
co do samounicestwienia... kuszaca propozycja :D
:lol:


No oczywiste Ptica, że się nie zrozumiemy całkowicie, ale może jednak udowodnisz, że masz te lepsze strony życia ... ?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-07-31, 23:29
Cytuj
Różnica jest taka że ja Was starałem się poznać przed wysnuciem wniosków,poznać Wasze opinie ,charaktery ,zainteresowania i upodobania...
jednym słowem "otropić"

Ja tez starałem się was poznać - od ok.trzech lat czytam regularnie myśliwskie fora i przez ten czas wyrobiłem sobie o was zdanie,na podstawie waszych wypowiedzi - zapewne nie jest to pewna wiedza ale jakaś jest - przecież u siebie czujecie sie swobodnie i raczej " nie ściemniacie ". ;p


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-07-31, 23:46
no na razie nie moge brać udziału w zadnych akcjach czy przemarszach, ale mam nadziej ze jak bede starsza i bede miała an tyle wolnego czasu i srodki to pomoge jakies organizacji, moze to cos da w uswiadamianiu ludzi?


przyszłość :D
Tylko nie zasłaniaj twarzy aby policja mogła cię rozpoznać...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: renia3399 w 2008-07-31, 23:48
ale ja nie mówie o nielegalnych akcjach, chyba rozdawnie ulotek nie jest przez ciebie potepiane? no chybaz e nawet z tym sie nie zgadzasz.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-07-31, 23:53
Gdyby to były ulotki popierające myślistwo to według Pticy napewno nie było by to złe :/


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-07-31, 23:56
Wymagasz takich rzeczy od prawdziwego faceta....wstydź się :)
Nie od prawdziwego faceta, tylko od Ciebie :P
Cytat: PTICA
pewnie że dla was jestem oszołomem ....to naturalne,przecież nie rozumiecie mnie,działa to także w drugą stronę.
To nie ma z sobą nic wspolnego. Spotkałam się już z osobami, których postępowania nie rozumiałam, a mimo to nie przyszło mi na myśl, ze są oszołomami. Twoje oszołomstwo (w mojej ocenie), polega na tym, że w kółko powtarzasz te same kwestie, zadajesz te same pytania, uparcie nam wmawiasz niestworzone historie... W dodatku żegnasz się i wracasz, stwierdzasz, że nie będziesz się odzywał, a za chwilę międlisz na nowo te same kwestie... To ma być postępowanie prawdziwego faceta? Nieeee :lol: Raczej kogoś, kto z maniackim uporem próbuje wcisnąć swój kiepski kit...
Cytat: PTICA
Różnica jest taka że ja Was starałem się poznać przed wysnuciem wniosków,poznać Wasze opinie ,charaktery ,zainteresowania i upodobania...
jednym słowem "otropić"
My też potrafimy wyrobić sobie zdanie o Tobie.
Cytat: PTICA
Wiem już dużo i w sumie nie jest tak tragicznie jak myślałem na początku.
Ja Ciebie oceniam odwrotnie: początkowo miałam o Tobie lepsze zdanie, niż teraz. Ale krótko kryłeś swoją prawdziwą twarz głupawo rechocącego, nietaktownego prowokatora...
Cytat: PTICA
Problem tkwi w tym że dajecie się sterować i nie macie własnej osobowości..
Ja jestem sterowana, czy sterująca? ;)
Cytat: PTICA
anarchizm i brak jakiś zasad to to droga do zagłady cywilizacji z której korzystacie..droga do samounicestwienia !
Jakich zasad? Co próbujesz nam wmówić? I znowu ta anarchia... :roll: Czy my próbujemy wprowadzić chaos to życia społecznego? Chcemy mądrego prawa i mądrych ustawodawców, co to ma wspólnego z anarchią? :roll:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 00:24
PTICA - wszystkie ruchy na rzecz zwierząt i ich dobra,Uważa za czyny anarchistyczne ...  przecież to wszystko robią " ekooszołomy ::roll:
Tak jak z krową,która uciekła z rzeźni i została wykupiona przez obrońców zwierząt - myśliwi się nabijają,że krowa cierpi na chorobę wściekłych krów ... :roll:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: mysa w 2008-08-01, 09:29
Anaaaaarchiaaa! :lol:

śmiać się czy płakać?


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-01, 10:49
Śmiać! :lol:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: pao w 2008-08-01, 11:02
wiecie, wysmarowałam dłuższego posta, ale po przeczytaniu całości stwierdzam, że szkoda mojego czasu...

a lepiej sie śmiać, to jednak zdrowsze ;)


a co do tematu, bo odbiegliście, ekoterroryzm jest mniejszością niestety klimaty anty eko i anty zwierzęce promyśliwskie itp (nie wszystkie na szczęście, zna kilka chlubnych wyjątków) wykorzystują tę mniejszość eksponując ją jako punkt docelowy każdego ekologa. Krzywdzące, niesprawiedliwe i przede wszystkim dalekie od prawdy.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-01, 11:31
Przecież w każdym srodowisku zdarzają się jednostki extremalne, fanatycznie oddane własnym przekonaniom i chętne "ogniem i mieczem" wprowadzać swoje porządki... Są muzułmanie, marzący o zabiciu jak największej liczby "niewiernych", katolicy, którzy z rozkoszą zatłukliby innowiercę Biblią, są i ekolodzy, którzy sądzą, że przemocą zwojują więcej, niż przekonywaniem i propagowaniem swojego stylu życia. A może niektórzy z nich po prostu szukają okazji do rozróby, i w guncie rzeczy nie ma dla nich większego znaczenia, pod jakim szyldem to robią? Tak czy siak, szukanie ich przez Pticę na naszym forum uważam za rozpaczliwą próbę wykazania wyższości przelotnego ptaszka nad nami :P Szamoczesz się i wpadasz we własne sieci, bo wypisując wyssane z palca bzdury o rzekomym praniu mózgów, szerzeniu anarchii i wychowywaniu terrorystów na FZ, pokazujesz swoje prawdziwe oblicze faceta, który woli się ośmieszyć, niż przyznać do porażki. Poległeś na FZ, lepiej się z tym pogódź i nie kompromituj więcej.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 11:44
Hmmm...oczywiście,są różne ruchy i organizacje anty myśliwskie ( bo chyba przeważnie o te PTICY,Chodzi ) - większości z nich / tych stosujących przemoc i radykalne środki / nie popieram,ale są też takie,które starają / starały / się pomagać zwierzętom,np. w W.B były i są organizacje sabotujące polowania par force na lisy - polegało to na płoszeniu psów i koni,przy użyciu różnych dźwięków,gwizdków,zapachów - oraz na złapaniu ściganego lisa i wywiezieniu go z miejsca akcji - niestety,tam też często dochodziło do pyskówek i rękoczynów pomiędzy nagonką,a obrońcami zwierząt...
Myślę,ze zniżanie się do używania przemocy,metod myśliwskich jest niegodne - trzeba wszystko robić w sposób przemyślany i nie prowokować drugiej strony - ortodoks jest niebezpieczny i nie wolno popadać w skrajność,przesadę.
Smutne jest tylko to,ze dla drugiej strony każda forma sprzeciwu,każdy akcja anty myśliwska,w obronie zwierząt,przeciwko okrucieństwu wobec zwierząt,jest przejawem anarchii,że dajemy się sterować innym,że wszystko jest robione tylko dla kasy,dla rozgłosu,reklamy ... że nie ma w tym nic więcej,tylko zakłamanie,fałsz i obłuda i że to wy,i tylko wy głosicie jedyną i słuszną prawdę ...
A przecież ruch anty myśliwski nie jest taki b.młody - był już na zachodzie rozwinięty,gdy u nas wychodziła książka " Rzecz o myślistwie - za i przeciw ",czyli na początku lat 80-tych.
Wy,myśliwi oburzacie się,że nazywamy was mordercami,zabójcami i że wrzucamy was do jednego worka,ale nie próbujecie nawet zrozumieć,dlaczego tak jest - piszecie,ze czarne owce są wszędzie,w każdym zawodzie i ze reszta myśliwych jest etyczna,ale my nie wierzymy w etycznego myśliwego,bo nawet najlepszy myśliwy odbiera życie,czyli robi coś na co my się nie godzimy - i nie chodzi tu o sam fakt zabijania,śmierci - ona jest obecna w przyrodzie od początku świata - chodzi o śmierć bezsensowna,niepotrzebną,nieuzasadnioną,śmierć dla rozrywki,dla adrenaliny,dla trofeum,satysfakcji - nie z głodu - to właśnie piętnujemy we współczesnym myślistwie.
Wy tez uogólniacie,pisząc że każdy ekolog i obrońca zwierząt to anarchista i przyszły bojówkarz,więc nie powinniście się obrażać za nasz stosunek do was i do waszego hobby.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: mysa w 2008-08-01, 11:49
dobrze napisane...

ludzie was piętnują bo zabijacie zwierzęta tylko i wyłącznie dla waszej rozrywki.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-01, 18:30
To jest wątek o WAS...nam myśliwym poświęcony jest inny :)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 18:49
To nie jest wątek o NAS,bo My nie jesteśmy " ekologicznymi terrorystami ". :P
A myśliwych ten temat także dotyczy.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-01, 18:55
mylisz się....
Wy jeszcze nie jesteście ale macie ku temu wszelkie przesłanki.
Myśliwi to najbardziej praworządna część społeczeństwa i nie chce mieć z podobnymi osobnikami nic wspólnego.
Wy jednak szukacie konfrontacji i pakujecie się w nasze łowiska.Sam o tym piszesz!
To jest nielegalne,zagraża zdrowiu i życiu .
Powinno być karane z całą surowością!


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 19:05

Myśliwi to najbardziej praworządna część społeczeństwa


...  :lol: No to żeś mi Zabił ćwieka ... nie wiem,kiedy się przestanę śmiać ...
Praworządni...kiedy nawet część myśliwych twierdzi,ze z 80% myśliwych,to mięsiarze i kłusole,a większa korupcja i kolesiostwo niż w PZŁ panuje,chyba tylko w PZPN.


Wy jednak szukacie konfrontacji i pakujecie się w nasze łowiska.Sam o tym piszesz!
To jest nielegalne,zagraża zdrowiu i życiu .
Powinno być karane z całą surowością!


Gdzie piszę,że ja zagrażam waszemu życiu i zdrowiu? ... :mysli:
...Pchamy sie w WASZE łowiska? - od kiedy to pola,łąki i lasy należą do WAS i kto się pcha na czyją ziemię,co?.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-01, 19:09
mylisz się....
Wy jeszcze nie jesteście ale macie ku temu wszelkie przesłanki.
Powinnam spytać, jakie, ale znów zaczniesz pleść o anarchii :roll:
Myśliwi to najbardziej praworządna część społeczeństwa
Nie ma takiej emotki, która w pełni wyraziłaby moje uczucia na widok tej prawdy objawionej...
i nie chce mieć z podobnymi osobnikami nic wspólnego.
To pewnie i na tym samym forum nie chce pisać, co? ;p
Wy jednak szukacie konfrontacji i pakujecie się w nasze łowiska.Sam o tym piszesz!
Macie prawo własności lasów, czy co?
To jest nielegalne,zagraża zdrowiu i życiu .
Powinno być karane z całą surowością!
Czytanie Twoich postów też zagraża życiu, bo można się zakrztusić ze śmiechu albo spaść z fotela...
Pamiętajcie, zanim zaczniecie czytać posty Pticy, odstawcie wszelkie jedzenie i picie i trzymajcie się poręczy!


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 19:21
...Albo oparcia fotela ... :lol:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-01, 19:29
żadnych konkretów(jak zwykle) , powtarzacie stereotypy wpojone Wam przez "zwierzchników" :D
brzmi znajomo...tylko że to jest prawda a to o czym piszecie fałsz.
Aby zostać myśliwym nie można być karanym,aby dostać pozwolenie ...tak samo...
Jesteśmy elitą pod tym względem...
Mało któremu z nas można cokolwiek zarzucić a tym bardziej udowodnić...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 19:43

Aby zostać myśliwym nie można być karanym,aby dostać pozwolenie ...tak samo...
Jesteśmy elitą pod tym względem...
Mało któremu z nas można cokolwiek zarzucić a tym bardziej udowodnić...

Aby zostać myśliwym,tak ale gdy się już nim jest ...
...No właśnie,udowodnić ... w zacieraniu śladów niektórzy z was,są dobrzy - jak pewien myśliwy,który zastrzelił lisa w okresie ochronnym / niby po to,aby go oddać na badania na skuteczność szczepionki - lisa jednak zakopał,a wet wydał zaświadczenie że lisa mu oddał...
Było o tym głośno na portalu myśliwskim - takich przypadków,jest sporo.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-01, 19:48
żadnych konkretów(jak zwykle)
To chyba o swoich postach piszesz?
powtarzacie stereotypy wpojone Wam przez "zwierzchników" :D
Możesz nas oświecić, kto konkretnie (skoro konkretów pragniesz), jest naszym zwierzchnikiem?
brzmi znajomo...tylko że to jest prawda a to o czym piszecie fałsz.
Co konkretnie jest fałszem?
Aby zostać myśliwym nie można być karanym,aby dostać pozwolenie ...tak samo...
Jesteśmy elitą pod tym względem...
Mało któremu z nas można cokolwiek zarzucić a tym bardziej udowodnić...
No, zarzucić to Wam można dużo. Znikąd kiepska opinia na Wasz temat się nie wzięła. Na mysliwskim forum sami zastanawiacie się, jak poprawić swój wizerunek, bo marnie wyglądacie w oczach społeczeństwa... Jak to możliwe, taka elita, a ludzie Wami gardzą? Skąd tyle opowieści o psach, zastrzelonych przez mysliwego na oczach właścicieli? A, już wiem! :pomysl: To my przebieramy się za Was i psujemy Wam opinię... :lol: Podstępni terroryści, psują opinię elicie ludzkości...(http://img412.imageshack.us/img412/1813/hahaha2la0.gif)
Jak napisał Lis, nic dziwnego, że niełatwo Wam cokolwiek udowodnić... Wiadomo, jeden drugiego kryje... Normalka w kazdym srodowisku...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: mysa w 2008-08-01, 19:55
opinie mają jaką mają i jej na pewno nie poprawią. społeczeństwu da się wmówić wszystko, ale się nie wmówi, że zabijanie zwierząt dla hobby jest dobre. tym bardziej że ludzie się zachwycają na widok sarny, jelenia, wilka, itp. - są to piękne zwierzęta, a przez was ich ubywa.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-08-01, 19:56
IBDG :lol22: :hahaha:
Masz fajne pomysły XD
Ptica gdzie można kupić strój myśliwski?
Chętnie się przebiorę i popsuje wam opinię :lol:
Muszę w końcu stać się ekoterrorystką, jak napisałeś, że i tak kiedyś będziemy, to co za różnica, wcześniej, niż później :mysli:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-01, 20:39
opinie mają jaką mają i jej na pewno nie poprawią. społeczeństwu da się wmówić wszystko, ale się nie wmówi, że zabijanie zwierząt dla hobby jest dobre. tym bardziej że ludzie się zachwycają na widok sarny, jelenia, wilka, itp. - są to piękne zwierzęta, a przez was ich ubywa.
nic nie ubywa....


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 20:48
Ubywa...zajęcy,kuropatw - nadal na nie polujecie / choć nie wszędzie.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-01, 20:55
ale my je też zasiedlamy...nie tylko się je strzela...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 20:58
Zasiedlacie...ale to tak,jakby puścić rybki do akwarium bez wody ...
Wypuszczacie wciąż nowe i nowe,ale ich byt się nie poprawia.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-01, 21:03
haha bo bronisz lisów....
Poprawia się...przyjedź na Kaszuby...U mnie w obwodach stan drobnej wraca do normy...to naprawdę widać.Sztucer to świetne narzędzie do ochrony zwierzyny drobnej przed drapieżnikami...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-01, 21:14
A kto je ochroni przed wami? - ta cała ochrona to zwykła obłuda bo nie chodzi o to by zające i kuropatwy były,tylko aby były na rozkładzie.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: pao w 2008-08-01, 21:23
Cytuj
Wy jeszcze nie jesteście ale macie ku temu wszelkie przesłanki.

proszę o przykłady.

Cytuj
To jest wątek o WAS...

proszę o konkrety


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-02, 12:54
ad 1...cofnij się do cytatu reni
ad 2 przeczytaj tytuł wątku.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-02, 13:15

ad 2 przeczytaj tytuł wątku.


Tytuł i temat wątku nie ma z nami nic wspólnego.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-02, 14:55
czyżby....
posługujecie się tymi samymi autorytetami i dążycie do podobnych celów ...to kwestia czasu :D


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-08-02, 14:59
To co powinniśmy niby robić i nie robić, żeby nie być ekoterrystami?
Wielbić myśliwych? :hahaha:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-02, 15:03
Wystarczy jak dowiecie się jak to funkcjonuje i zrozumiecie że atakując łowiectwo atakujecie przyrodę która was otacza...
Darz Bór


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-08-02, 15:06
Już się wystarczająco dowiedzieliśmy jak funkcjonuje... Chyba, że nas jeszcze czymś oświecisz...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-02, 15:13
czyżby....
posługujecie się tymi samymi autorytetami i dążycie do podobnych celów ...to kwestia czasu :D

Eee...jakie autorytety Masz na myśli?

Wystarczy jak dowiecie się jak to funkcjonuje i zrozumiecie że atakując łowiectwo atakujecie przyrodę która was otacza...
Darz Bór

Gospodarka łowiecka,którą tak Wielbisz jest sztucznym tworem,a co do atakowania myślistwa / łowiectwa - my twierdzimy że jest zupełnie odwrotnie i mamy do tego prawo - Ty natomiast Stawiasz pojęcie równości pomiędzy naszymi poglądami a ekoterroryzmem.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-02, 18:00
od poglądów się zaczyna :D


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-02, 21:07
Ptica, może zaczniesz odpowiadać na zadane Ci pytania? Zamiast to robić, piszesz nic nie znaczące posty. A od nas domagasz się konkretów...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-02, 21:25
Przejąłem Waszą taktykę....drażni Cię takie mielenie ....


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-02, 21:32
My po prostu rozmawiamy, żadnej taktyki w tym nie ma. Ale trudno rozmawiać z kimś, kto udaje, że nie zauważa pytań.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Motoduf w 2008-08-02, 23:38
Nie prościej go olać? Napisał jednego mądrego posta w temacie o sarnie, a teraz gada od rzeczy, bo sam najwidoczniej zauważył, że nie ma argumentów.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-02, 23:42
Nie prościej go olać?
Ku temu zmierza... :P


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Motoduf w 2008-08-02, 23:52
Jak dla mnie sprawa jest prosta - gość czuł nieodpartą potrzebę pokłócenia się z jakimś "ekoterrorystą", a że żadnego nie znalazł, zaczął rzucać absurdalnymi oskarżeniami w stylu "ale kiedyś nimi będziecie", powołując się na ideologię, której sam nie potrafi przytoczyć :P


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-03, 00:43
Już gdzieś pisałam, że wg mnie, Pticę krew zalewa, bo spodziewał się nas tu rozgromić, a że nic z tego nie wyszło, miota się bezsilny... Tych ekoterrorystów wymyslił, bo widać nic lepszego mu do głowy nie wpadło... A koniecznie chciałby nam dopiec... Zamiast rzeczowej wymiany poglądów wybiera stawianie irracjonalnych zarzutów... Bardzo dziwna metoda dyskusji :/


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-03, 08:58
Oczywiście że dziwna...
Na początku podałem link...
http://cywilizacja.ien.pl/?id=509
Nikt z was się nie odniósł ponieważ nikt go nie przeczytał...
Rozumiem polityczne zabarwienie tego tekstu ale można się postawić z boku i wyciągnąć całkiem słuszne wnioski...
Nie wymieniono tam FZ ale na tym forum wykorzystuje się argumenty używane przez organizacje skrajne.
To takie obłudne ibgd nie zauważać takich rzeczy , albo działasz z pełną świadomością i premedytacją .Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-03, 11:43
Twój tekst po części czytałem / przynajmniej tę część o Kenii - wszystkiego nie,bo to pierdoły są.

Cytuj
Nie wymieniono tam FZ ale na tym forum wykorzystuje się argumenty używane przez organizacje skrajne.

A Możesz jaśniej określić te " argumenty ",których,niby tu używamy a które są wspólne z argumentami lewicowców,bojówkarzy i eko terrorystów?.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-03, 12:07
lis...
czarny sztandar + Zenek( były myśliwy) ...podałem linki tylko je DOKŁADNIE CZYTAĆ TRZEBA...
"Wolontariusze Fundacji Na Coś tam :D też skazani za NISZCZENIE PRZYRODY
Poza tym to nie aż takie pierdoły...jak piszesz .Czytaj,kojarz fakty i wyciągaj wnioski.
Wiem że masz z tym problemy ale TAKA JEST PRAWDA. Każdego można wprowadzić w błąd a tym bardziej takie osobniki i młodzież.Ja i tak Was nie przekonam ale Wam dam do myślenia.
Pomimo młodego wieku macie skrajne poglądy a to już jest sukces EKO TERRORYSTÓW.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-03, 12:30
Przyznaję, że poprzednio nie czytałam linku, choć do niego zajrzałam. Nie widziałam tam nic godnego uwagi, no i ten religijny charakter strony... Ale skoro nalegasz... Mąż wyjechał, mam czas i mogę się poswięcić. Chciałeś, to masz :P

„Nie można poważnie traktować żadnej partii ekologicznej, jeśli zamyka ona oczy na eksterminację niezliczonej liczby dzieci w łonach ich matek”.
Jan Paweł II


Bardzo szanowałam Papieża, ale z wieloma z Jego poglądów się nie zgadzałam i nie zgadzam. Myślę, że można być ekologiem z prawdziwego zdarzenia, a zarazem zwolennikiem prawa do aborcji. Dla mnie nie ma tu sprzeczności.
 

Potrzeba ochrony środowiska naturalnego wynika z poszanowania dzieła stworzenia, jak i ze zdrowego rozsądku.

Jak najbardziej, zgadzam się, choć jestem ateistką, a ścislej biorąc panteistką i agnostyczką. Bez względu na to, komu lub czemu przypisujemy stworzenie świata, nalezy mu się (światu), poszanowanie i troska. Nie trzeba wierzyć w jakiegokolwiek Boga, by być ekologiem.
 
„Ekologia niesie przesłanie, ciągle musimy to podkreślać, z natury i genezy prawicowe

Nie wypowiadam się na temat genezy ekologii, bo nic na ten temat nie wiem, jednak przypuszczam, że dziś przynależność polityczna nie przekłada się na świadomośc ekologiczną. Nawet powiedziałabym, na podstawie własnych obserwacji, że to właśnie osoby bliższe lewicy bardziej są skłonne do zainteresowania ekologią. Podkreślam, to wyłącznie moje obserwacje, być może przypadek zrządził, że znane mi osoby o zacięciu ekologicznym są dalekie od prawicy.

Podstawą filozofii lewicowej, a szczególnie marksizmu, był zawsze postęp materialny. Według nich to nauka i technika może nas doprowadzić do Złotego Wieku.

Zgadzam się, tak było.

„Społeczeństwa masowego nie da się zreformować. Należy je zastąpić”.
 z deklaracji programowej Green Anarchist for Free Society6


To jakaś mrzonka. Każde społeczeństwo da się zreformować, czasem jednak trzeba na to bardzo duzo czasu... Jakoś nie wyobrażam sobie tego "zastępowania"... :/

W latach 60. przywódcy Nowej Lewicy uznali ekologicznych utopistów za dobry materiał na janczarów światowej rewolucji. W ustach aktywistów „ekologii fundamentalistycznej” jęły pojawiać się takie terminy, jak: walka gatunków, gatunkowy szowinizm, nowa era, nowy człowiek, zielona rewolucja. „(...) celebransi Dnia Ziemi, bijący pokłony Słońcu, Ziemi i ekosystemowi stali się interesującym i przyszłościowo nośnym elementem politycznym”.

Cóż, utopisci, bez względu na to, czego ich utopia dotyczy, zawsze są łakomym, łatwym do manipulacji kąskiem... Wystarczy ich tylko zręcznie podejść, wszak nie myslą racjonalnie ;)

Głęboko chrześcijańskie i konserwatywne ideały zostały zdegradowane do roli propagandowej, bejsbolowej pałki w rękach bojówkarzy „postępu”. Naukę św. Franciszka zastąpiła pogarda dla ludzkiej aktywności, tęsknota za rewolucją, która ma zniszczyć dotychczasowy „zły” świat, a nawet marzenia o zagładzie ludzkości, w imię dobra naszej planety. Wysuwano żądania zmniejszenia liczby ludzi na Ziemi do 500 milionów (ponoć wielkości idealnej „z punktu widzenia bytów nieludzkich”), „ograniczenia nadprodukcji dzieci w Trzecim Świecie” czy nawet całkowitej eksterminacji gatunku ludzkiego (!)

Tu zapewne widzisz podobieństwo do naszych forumowiczów? ;) Ja do rewolucji nie tęsknię, nie gardzę ludzką aktywnoscią, choć przyznaję, że myśl o zagładzie ludzkości nie spędza mi snu z powiek. Myślę, że być może natura "trzyma nas przy życiu" w jakimś sobie wiadomym celu. Może tym celem jest przeniesienie życia na inne planety? Choć raczej wątpię, bardziej skłonna jestem przypuszczać, że życie już gdzies istnieje. Ale to inny temat. Kiedy ten czy inny cel osiągniemy, możliwe, że czeka nas zagłada. A może sami ją na siebie sprowadzimy wcześniej, niż mogłoby to nastąpić, gdybyśmy inaczej traktowali siebie nawzajem i naszą planetę? Tak czy siak, naprawdę jest nas za duzo, w dodatku, że tak powiem "kiepskich gatunkowo" i nie chodzi mi tu o naszą fizyczność, a wartości, które przezentujemy. Ale czy to znaczy, że chcę biegac z kałasznikowem i dokonywac odstrzału selekcyjnego? Nie... :lol: A jeśli śmiertelnie (nomen-omen ;p) poważnie przyjmujesz czyjeś wzburzone wypowiedzi o morderczych zamiarach, to jesteś niepoważnym facetem... :P Albo, co bardziej prawdopodobne, koniecznie chcesz odczytać to, co Ci pasuje, nie korzystając ze zdrowego rozsądku.
 
Głoszono brak różnic między ludźmi a zwierzętami. „Prześladowanie zwierząt to kolejna forma rasizmu” – grzmiał prof. Peter Singer10. „Ludzki płód, w którym ludzkich uczuć jest tyle, co u ameby, doznaje o wiele większej czci i ochrony prawnej niż dorosły szympans” – ubolewał W.R. Dawson11.

Różnice, oczywiście, są. Czasem na naszą korzyść, czasem na niekorzyść ;) Prześladowanie zwierząt to barbarzyństwo, rasizmem bym tego nie nazwała. Choć chyba domyslam się, co profesor Singer miał na mysli. To kwestia określenia, może być mniej lub bardziej fortunne, i tak najwazniejsza jest treść i przesłanie. Jeśli przesłaniem jest szacunek dla wszystkich istot, to niech się nazywa, jak chce... 

Większość radykalnych „zielonych”, zgodnie z modą obowiązującą w kręgach skrajnej lewicy, chętnie mówi o swoim zaangażowaniu w działalność antyglobalistyczną. Co jednak musi uderzać postronnego obserwatora, ich działalność dostarcza argumentów zwolennikom ograniczenia suwerenności państwa na rzecz wzmocnienia władzy organizacji międzynarodowych. Jak zauważa jeden z krytyków: „Programem [konferencji] w Rio (podobnie jak w Kairze czy w Pekinie) było narzucenie światu jednolitej filozofii i wprowadzenie światowej policji do egzekwowania jej. Program „Parki dla Świata” jest pretekstem do podporządkowania całej przyrody świata jednolitemu nadzorowi (...). Tu nie chodzi o ochronę określonych wartości, ale o zasadę kontroli zewnętrznej i zasadę wymuszania na państwach posłuszeństwa – w każdej sprawie”

Nie jestem antyglobalistką, wręcz przeciwnie. Co do zasady wymuszania na państwach posłuszeństwa, uważam ją za słuszną. Czasem to jedyny sposób, by nie dopuscić do katastrofalnych w skutkach decyzji.

Radykalni „ekolodzy” obarczają chrześcijaństwo (bądź „judeochrześcijaństwo”) odpowiedzialnością za dewastację planety.

Absolutnie nie! Największe chyba dewastacje środowiska nastąpiły w krajach dawnego Związku Sowieckiego. Tam właśnie myślano tak, jak to wyżej zostało napisane. Budowano ogromne fabryki, na zasadzie im większa, tym lepsza... Postępowano tak, jakby przyroda była niezniszczalna, a skutki tego są straszliwe...

Zastosowanie się przez ludzi do Bożego nakazu („Bądźcie płodni i rozmnażajcie się, abyście zaludnili ziemię i uczynili ją sobie poddaną; abyście panowali nad rybami morskimi, nad ptactwem powietrznym i nad wszystkimi zwierzętami pełzającymi po ziemi”)17 miało być podstawową przyczyną niegdysiejszego i obecnego zagrożenia środowiska naturalnego.

Powiedziałabym raczej, że słowa o panowaniu nad zwierzetami wielu odbiera jako pozwolenie na eksterminację. Niekoniecznie zagrażającą środowisku, za to odbierającą zwierzętom prawo do godnego życia i śmierci.

Stąd częsty wśród „zielonych” nawrót do wierzeń przedchrześcijańskich, rzekomo bliższych naturze, do religii Wschodu (szczególnie hinduizmu, taoizmu i różnych odmian buddyzmu), do filozofii New Age.

Faktycznie, gdybym miała potrzebę wyznawania jakiejś religii, wybrałabym buddyzm :) Podejście buddystów do świata jest mi najblizsze, zresztą to chyba bardziej filozofia, niż religia.

Mistyk Fritjof Capra deklaruje: „Głęboka świadomość ekologiczna ma bezsprzecznie charakter duchowy, (...) i pozostaje w harmonii z pismami hinduistów, buddystów i taoistów (...) gdy człowiek hartuje swe korzenie w naturze i kosmosie”. W „ekologicznych” sklepach, prócz „zdrowej żywności”, można nabyć amulety, wahadełka, literaturę okultystyczną18.

To jest mi całkowicie obce. Nie mam takich ciągotek, co nie znaczy, że mi to przeszkadza. Przeciwnie, lubię ludzi o innych przekonaniach, niż moje. Dzięki różnorodności jest ciekawiej na swiecie :)

Współcześni „zieloni” poganie mają sobie za nic ustalenia historyków, z których wynika, że w czasach przedchrześcijańskich trwała twarda walka o byt, człowiek zmagał się z naturą w iście heroicznym boju, bezlitośnie (i często bezmyślnie) wybijał zwierzynę, trzebił puszcze, składał na ołtarzach swoich bóstw krwawe ofiary (tak ze zwierząt, jak i z ludzi). „Już wtedy gospodarka łowiecka i pasterska powodowały wypieranie zwierzyny z jej siedlisk, regres gatunku lub nawet wymarcie. Żarowe i ugorowe metody uprawy roli były przyczyną degradacji gleb i wylesienia rozległych połaci ziemi. Ludy nadmorskie trzebiły lasy w celu pozyskania surowca do budowy floty (padły ich ofiarą m.in. libańskie cedry). Tereny leśne kontynentalnej Europy i Brytanii topniały w coraz szybszym tempie. Nic innego pewnie, jak szacunek do natury cechował pogańskich łowców zwierząt dla cyrków, aren i zwierzyńców całego ówczesnego, pogańskiego świata”20.


Jak najbardziej w to wierzę. Rzecz w tym, że ludzi było wtedy znacznie mniej, niż dziś, dlatego i spustoszenie było mniej odczuwalne. No i nie było przemysłu... Nie truliśmy więc, ale zabijalismy nie tylko, by przeżyć... Na pewno byli i tacy, którzy mieli coś na kształt świadomości ekologicznej, ale ogólnie niszczylismy zawsze, nie licząc się z konsekwencjami.

„Byłabym uradowana, gdyby pierwszy naukowiec został zabity przez aktywistę wyzwolenia”.
V. Smith22


Ja nie byłabym, bo wyznaję zasadę, że przemocą fizyczną nie zdziała się wiele dobrego. Wręcz można zaszkodzić, doprowadzając do eskalacji wrogości. Przemoc rodzi przemoc, a przecież chodzi o zmianę świadomości "przeciwnika".

Skoro radykalni ekolodzy-animaliści zrównują wartość życia człowieka i zwierzęcia, jeżeli rzecznik organizacji Earth First! David Barbarash nie dostrzega różnicy „między przyrodzonymi prawami człowieka i przyrodzonymi prawami zwierzęcia”, jego kolega Roderick Nash zalicza zwierzęta do „wyzyskiwanych mniejszości”23, zaś w oświadczeniach radykałów co rusz używa się określeń w rodzaju: „masowe mordowanie zwierząt”, czy „zwierzęcy holocaust”(!)24, stąd logicznym krokiem wydaje się podjęcie wszelkich działań dla powstrzymania tego „morderczego procederu”.


Błędny wniosek, za daleko posunięty. Zwierzęta są przez nas bezlitośnie wykorzystywane, to nie ulega najmniejszej wątpliwości. Są zabijane w tak okrutny sposób, że nie można nazwać tego inaczej, jak mordowaniem czy holokaustem. Co nie znaczy, że każdy, kto to zauważa, chwyci siekierę i poleci z odsieczą... Zrobi to ten, kto nie rozumie (albo nie chce zrozumieć) tego, o czym pisałam wyżej. Że przemocą można tylko zaognić problem, a nie rozwiązać. Jeśli chcemy kogoś zmienić, musimy z nim rozmawiać, przekonywać, uczyć... Musimy dawać przykład, to najlepsza droga do zmian, choć długa i wyboista... Oczywiście, czasem potrzebny jest jakaś represja, np. wysokie kary finansowe, ale nie podpalanie, niszczenie czy zabijanie. Doskonale rozumiem, że niekiedy w człowieku wrze krew, ale to tylko emocje, do których kazdy wrażliwy człowiek ma prawo. Co nie znaczy, że artykułując w złości chęć zabicia, naprawdę ma taki zamiar :roll:     

W świecie mnożą się grupy, postulujące konieczność rozpoczęcia walki zbrojnej w obronie zwierząt i środowiska naturalnego. Repertuar ich działań jest nader urozmaicony – od stosunkowo „umiarkowanego” sabotażu ekologicznego (np. uwalnianie zwierząt z ferm hodowlanych, niszczenie wyposażenia rzeźni, cyrków, obiektów myśliwskich i sportowych, sklepów mięsnych, rybnych i futrzarskich, również laboratoriów dokonujących wiwisekcji), poprzez bezpośrednie napaści na „wrogów ekologii” (m.in. oblewanie farbą, krwią i kwasem osób noszących futra, pobicia) aż po regularne działania terrorystyczne (zamachy bombowe, podpalenia, taranowanie statków wielorybniczych, próby zabójstw).

Ależ oczywiście, Ptica, my tu właśnie do tego szykujemy młodą kadrę :lol: Chęć mordu wyziera z każdej naszej wypowiedzi... Zdemaskowałeś nas! :lol:

Wybacz, ale do reszty nawet odnosić się nie będę. Twoje zarzuty, jakoby FZ było wylęgarnią ekoterrorystów to bełkot sfrustrowanego gościa, stosującego najbardziej nonsensowne chwyty. Zauważ, że jednym ze źródeł tego opracowania jest dzieło "wybitnego" naukowca, Macieja Giertycha... Jesteś równie przekonujący, co on... :roll: 
Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-03, 12:46
lis...
czarny sztandar + Zenek( były myśliwy) ...podałem linki tylko je DOKŁADNIE CZYTAĆ TRZEBA...
"Wolontariusze Fundacji Na Coś tam :D też skazani za NISZCZENIE PRZYRODY


Chodzi Ci o to?:  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080716/AKTUALNOSCI/57130895
Absurdalne zarzuty za zejście ze szlaku i za podniesienie gałązki - nawet Twoi koledzy to zauważyli.Pomimo młodego wieku macie skrajne poglądy a to już jest sukces EKO TERRORYSTÓW.

Tyle że nasze / przynajmniej moje / poglądy kształtują się od lat i są one wynikiem moich własnych przemyśleń,a nie wynikiem prania mózgu i podszeptami terrorystów ... :lol:

A jeszcze co do linku i słów Papieża:  Jan Paweł II raczej nie był zwolennikiem myśliwych i łowiectwa / zresztą,sam kościół zaczyna powoli dostrzegać ten problem / - wypowiedź jest tutaj w kontekście,że wypowiada ją głowa kościoła,a kościół sam w sobie jest przeciwny aborcji.

Cytuj
Stąd częsty wśród „zielonych” nawrót do wierzeń przedchrześcijańskich, rzekomo bliższych naturze, do religii Wschodu (szczególnie hinduizmu, taoizmu i różnych odmian buddyzmu), do filozofii New Age.

Jestem katolikiem,ale mnie też pociąga Buddyzm jako filozofia życia mająca zupełnie inne podejście i inny stosunek do zwierząt.

Cytuj
Już wtedy gospodarka łowiecka i pasterska powodowały wypieranie zwierzyny z jej siedlisk, regres gatunku lub nawet wymarcie.

He,he - czyli gospodarka łowiecka nie jest taka piękna i dobra - tez ma swoje ciemne strony. :D

Cytuj
Skoro radykalni ekolodzy-animaliści zrównują wartość życia człowieka i zwierzęcia, jeżeli rzecznik organizacji Earth First! David Barbarash nie dostrzega różnicy „między przyrodzonymi prawami człowieka i przyrodzonymi prawami zwierzęcia”, jego kolega Roderick Nash zalicza zwierzęta do „wyzyskiwanych mniejszości”23, zaś w oświadczeniach radykałów co rusz używa się określeń w rodzaju: „masowe mordowanie zwierząt”, czy „zwierzęcy holocaust”(!)24, stąd logicznym krokiem wydaje się podjęcie wszelkich działań dla powstrzymania tego „morderczego procederu”.

A jak inaczej nazwać,np. wybijanie ok.150 tysięcy u nas i np.ok.700 tysięcy lisów w Niemczech,jak nie " zwierzęcym holocaustem "? - różnica jest taka,że człowiek to dla wielu istota wyższa,a zwierze to ' tylko " zwierzę,nieświadomy byt żyjący tylko po to,żeby człowiek mógł nad nim panować i nim gospodarzyć.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-03, 13:23
Chodzi Ci o to?:  http://www.poranny.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20080716/AKTUALNOSCI/57130895
Absurdalne zarzuty za zejście ze szlaku i za podniesienie gałązki - nawet Twoi koledzy to zauważyli.

Tyle że nasze / przynajmniej moje / poglądy kształtują się od lat i są one wynikiem moich własnych przemyśleń,a nie wynikiem prania mózgu i podszeptami terrorystów ... :lol:

A jeszcze co do linku i słów Papieża:  Jan Paweł II raczej nie był zwolennikiem myśliwych i łowiectwa / zresztą,sam kościół zaczyna powoli dostrzegać ten problem / - wypowiedź jest tutaj w kontekście,że wypowiada ją głowa kościoła,a kościół sam w sobie jest przeciwny aborcji.
Lis...absurdalne czy nie kandydatami na eko męczenników są
Jedną z ulubionych potraw Papierza buły kwiczoły i paszkoty upolowane przez myśliwych.
Kontynuować ? :D
twoje poglądy są tyle warte co twoje wyprawy w teren!ibgd
co ja napisałem o pominięciu wątku politycznego i omawianiu tendencji ....
Oprócz zabarwienia skrajnie prawicowego i narodowego autor podaje sporo faktów.Sama przyznajesz rację w paru miejscach.
Ja patrzę na to z boku ponieważ nie jestem ani sympatykiem Was ani prawicowcem . Widzę co się dzieje na świecie i w kraju,sporo podróżuję (odwiedziłem około 50 krajów i byłem na prawie wszystkich kontynentach)
Język jakim się posługujesz ,zagadnienia jakie przedstawiasz i w jaki sposób to robisz daje mi jasny obraz.
Wyrobiłem swoje zdanie na podstawie czytanych Twoich wypowiedzi.Masz wielki wpływ na te dzieci i dobrze sobie zdajesz z tego sprawę.Pomyśl nad zmianą charakteru tego forum i zacznij być obiektywna.Sprzedawaj dzieciakom rzetelną informację a nie szpikuj ich główek banałami.
pozdrawiam
 

ps
i tak gratuluję że przez to przebrnęłaś ...to musiało być straszne ...dla mnie niektóre fragmenty też są..


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-03, 13:49
Oprócz zabarwienia skrajnie prawicowego i narodowego autor podaje sporo faktów.Sama przyznajesz rację w paru miejscach.
Owszem, z faktami nie ma co dyskutować, bez względu na to, kto te fakty przytacza.
Ja patrzę na to z boku ponieważ nie jestem ani sympatykiem Was ani prawicowcem .
Powiedziałabym, że jesteś naszym "antypatykiem" ;)
Język jakim się posługujesz ,zagadnienia jakie przedstawiasz i w jaki sposób to robisz daje mi jasny obraz.
Jakim językiem się posługuję? Napisz coś konkretnego, jaki to obraz. Naprawdę masz mnie za potencjalną terrorystkę, czy też twórczynię takowych?
Wyrobiłem swoje zdanie na podstawie czytanych Twoich wypowiedzi.Masz wielki wpływ na te dzieci i dobrze sobie zdajesz z tego sprawę.
Przeceniasz mnie. Mam nadzieję, że mnie raczej lubią, choć na pewno nie wszyscy... Bywało, że się tu z niektórymi ścinałam, ale ogólnie staram się nie obrazać, nawet, jeśli się nie zgadzam. Tobie też polecam ten sposób postępowania, ułatwia życie wśród ludzi.
Pomyśl nad zmianą charakteru tego forum i zacznij być obiektywna.
Znów mnie przeceniasz, ja jestem tylko jedną z moderatorek, a nie kreatorką forum. Mam nadzieję, że mam na nie jakiś wpływ, ale na pewno nie taki, jak sugerujesz. Obiektywna staram się być zawsze, także wobec przeciwników. Miałam nadzieję, że mimo różnic w poglądach uda nam się jakoś dogadać, nie wyszło... Zastanów się, czy jesteś bez winy?
Sprzedawaj dzieciakom rzetelną informację a nie szpikuj ich główek banałami.
Może czasem moje słowa brzmią banalnie, nie wiem... Ale zawsze są szczere.
i tak gratuluję że przez to przebrnęłaś ...to musiało być straszne ...dla mnie niektóre fragmenty też są..
Bywało ciężko... Ale umiem się zaprzeć ;)

I ja Cię pozdrawiam.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: pao w 2008-08-03, 20:01
odpowiedzi, faktycznej, rzetelnej i prawdziwej nie otrzymałam. Trolla karmić nie będę a prawdę mówiąc gdyby nie IBcia to ja bym dawno zamknęła ten bełkot. nie lubię manipulacji, braku jakichkolwiek konkretów i obrażania innych, zatem trolling jest tym, co osobiście usuwam. choć ponoć "nie karm trolla sam zdechnie" jest skuteczniejsze...

pozdrawiam ekologów :) tych z prawdziwego zdarzenia :)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-03, 21:06
dzięki za pozdrowienia
troling to sposób połowu ryb...
troll...pewnie wiesz,właśnie przebywam w krainie trolli , ale żadnych nie widuję
Podobnie jak inni towarzysze nie zapoznałaś się w wywodami prawicowców ...
Dlatego nie uzyskałaś odpowiedzi..


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: mysa w 2008-08-03, 23:16
trolling ma dwa znaczenia ;) w twoim przypadku

Cytuj
Wdawanie się w dyskusje z trollem pozbawione jest sensu z dwóch powodów:
- prowokuje go do dalszego trollowania
- trollowi zależy tylko na wywołaniu zamieszania; nie interesuje go temat dyskusji, a więc i wnioski z tejże.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-08-04, 15:25
odpowiedzi, faktycznej, rzetelnej i prawdziwej nie otrzymałam. Trolla karmić nie będę a prawdę mówiąc gdyby nie IBcia to ja bym dawno zamknęła ten bełkot. nie lubię manipulacji, braku jakichkolwiek konkretów i obrażania innych, zatem trolling jest tym, co osobiście usuwam. choć ponoć "nie karm trolla sam zdechnie" jest skuteczniejsze...

pozdrawiam ekologów :) tych z prawdziwego zdarzenia :)
W imieniu prawdziwych ekologów dziękuję za pozdrowienia.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-04, 15:37
Hmmm...nie tylko PTICA Uważa wszystkich ekologów i obrońców zwierząt za terrorystów - oto wypowiedź z leśnego forum:

Cytuj
Na tym wlaśnie polega "merytoryczna" dyskusja z Pracownią i jej "ekoterorystami".Jak blisko 20 lat temu tłumaczyłem doktorowi Januszowi K. Z B.Białej,że leśniczy zrobił TW nie po to żeby zaszkodzić, ale żeby pomóc, poprawić...itd.
On na to: nie, leśnicy się na tym nie znają, bo niejaki Chris Mehr czy jakoś tam napisał, że w lesie nie wolno robić nic, ma o wszystkim decydować natura. Ja mu na to, ale te lasy od dawna już nie są naturalne itd.itp...szkoda tracić czas, bo tylko robimy reklamę takiej pseudoinstytucji. Nie twierdzę broń Boże,że w lasach wszystko jest ok. Wręcz przeciwnie bardzo chciałbym i to radykalnych zmian, ale dotyczą one zarządzania, struktur, biurokracji,płac,układów,stosunków międzyludzkich a nie prowadzenia gospodarki leśnej. Na pewno nie zrobi nam reform Pracownia.Hej!


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: pao w 2008-08-04, 18:17
no i Ciebie zoologu między innymi miałam na myśli :)

bynajmniej nie pticę.

szczególnie, że sama sie do pozdrawianego grona zaliczam a z pticą nie mam nic wspólnego- :)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-05, 01:44
Cytat z PTICY:

Cytuj
Ogólne nastawienie i wrogość ..Wy zarzucanie nam to samo :) itd.... tylko że my nikogo nie napadamy,nie niszczymy czyjejś pracy,nie nawołujemy do nielegalnych działań...itd.

Nieee...Wy nikogo nie napadacie...a zastraszanie ludzi,że im zabijecie psa?,zabijanie psów na oczach ich właścicieli,także dzieci? - wy jesteście święci,nie łamiecie prawa i nie namawiacie do jego łamania - a jawne namowy do zabijania zwierząt w okresie ochronnym? / spotkałem się z takowymi w ciągu dwóch ostatnich lat / - to wszystko nie Wy ...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-05, 06:18
Ten facet, który groził, że idzie po strzelbę, żeby zastrzelić idącego z nami scieżką Toffika, to na pewno był ekoterrorysta, udający mysliwego... Przyznać się, który to z Was? :hmmm:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-05, 14:21
PTICA Założył podobny temat nawet u siebie:  http://www.pzlow.pl/palio/html.run?_Instance=www.pzlow.pl&_PageID=855&_RowID=1781&_CheckSum=208150210

Dał,nawet coś takiego:  http://www.sciaga.pl/tekst/42541-43-ekoterror_ekoterroryzm

A to wypowiedź jednego z myśliwych:

Cytuj
To tzw.ekooszołomstwo, czyli zbytnie, bezmyślne zaangażowanie w sprawy ochrony środowiska nie poparte konkretną wiedzą. Niektóre organizacje zielonych działają na zasadzie sekt; piorą mózgi, a miejsce wiedzy wypełniają sieczką.Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-05, 18:58
Widzisz ..to nie tylko moje zdanie :D


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-05, 19:05
Cóż...skoro tak,to nie wkurzaj się, że inni nazywają Was "mordercami" - skoro sam szufladkujesz ludzi i przypinasz im metkę "ekoterrorysty".


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-05, 19:11
Widzisz ..to nie tylko moje zdanie :D
Jak na razie tylko Ty twierdzisz, że FZ jest siedliskiem przyszłych ekoterrorystów :P To dwa różne zagadnienia, istnienie ekoterrorystów w ogóle oraz istnienie ich na naszym forum :P


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-05, 19:16
IBDG - PTICA chyba Uważa,że my oboje jesteśmy prowodyrami i że inni czytając nasze posty będą mieć wyprane mózgi i z czasem zamienią się w zgraję ekoterrorystów i bojówkarzy ...  :D  :lol:  :hahaha: :hahaha:  :lol:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: pao w 2008-08-05, 20:58
lis, IBcia, zostańcie moimi guru... :P ;)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-05, 21:03
A proszę bardzo, zaraz zacznę Cię deprawować, Pao... A Lis mi pomoże ;)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-05, 21:15
... Tylko w czym się pierze mózg?  :?: :hahaha:  :lol:
Wiem,złośliwy jestem ...  ;) - ale PTICA Sam się prosił,zakładając ten temat. :D


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: ppx w 2008-08-05, 21:22
Frania najlepsza XD

Ptica to nam chce wmówić ten ekoterroryzm, żeby miał w jakiejś rzeczy w końcu rację
ಠ_ಠ


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-05, 21:42
W sumie to mnie nie dziwi ton i charakter odpowiedzi a raczej tego czegoś co napisaliście.
Nikomu nic nie wmawiam a nawet nie próbuję . Daje konkretne fakty z historii i odnoszę je do Was.
Podobieństwa jakieś tam są ,na podstawie tych że wyciągam wnioski a to coś powyżej tylko mnie utwierdza w swoim przekonaniu.
Nie dziwię się moderatorom i lisowi,natomiast brak jakiejkolwiek refleksji ze strony innych mnie przeraża .


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-05, 21:49
Cytat: Ptica
Nikomu nic nie wmawiam a nawet nie próbuję . Daje konkretne fakty z historii i odnoszę je do Was.
Podobieństwa jakieś tam są ,na podstawie tych że wyciągam wnioski a to coś powyżej tylko mnie utwierdza w swoim przekonaniu.
To ja Cię utwierdzę jeszcze bardziej, a co mi tam... :P

... Tylko w czym się pierze mózg?  :?: :hahaha:  :lol:
Mózg się pierze w roztworze jadu, sączonego umiejętnie w młode, chłonne umysły... Należy wykorzystać młodzieńczy zapał i bezkompromisowość, odpowiednio zagaić, wzburzyć wrażliwego człowieka, roztaczając przed nim wizję spustoszenia, dokonywanego przez przeznaczone do unicestwienia towarzystwo, a następnie stopniowo wywoływać w nim poczucie, że może, a nawet powinien powstrzymać niszczycieli... Dać mu do zrozumienia, że nie powinien mieć żadnych zahamowań, bo walczy w słusznej sprawie, więc choćby po trupach, ma dążyć do celu... Następnie należy wmówić, że obowiązkiem jego jest przekazywać otrzymaną wiedzę dalej, by przysposobić jak największą liczbę wojowników Świętej Sprawy...
 
Potem to już tylko należy miec nadzieję, że nie pojawi się Ptica, który zdemaskuje spisek, udaremni wywrotową działalność i doprowadzi do zgnicia w więzieniu ;)   


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-05, 21:53
Ale czego się Spodziewałeś? - mimo że nie lubimy myśliwych / delikatnie rzecz ujmując /,nie popieramy też ruchów radykalnych i nie uważamy,że wszystko da się rozwiązać siłą - uważam,że działania siłowe to zniżenie się do poziomu agresora i przyjęcie jego reguł - nie wolno dać się sprowokować. ;)

IBDG - świetny post  :lol:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-05, 22:06
Cytat: Lis
IBDG - świetny post :lol:
Czego ja bym dla Was nie zrobiła... ;)
(http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Respect/0011.gif)


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: pao w 2008-08-06, 22:19
Cytuj
.. Tylko w czym się pierze mózg?

w ecoballs lub proszkach roślinnych co by środowiska nie zaśmiecać ;)
Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: PTICA w 2008-08-06, 23:32
Czego ja bym dla Was nie zrobiła... ;)
(http://smileys.sur-la-toile.com/repository/Respect/0011.gif)
Możesz im bardziej wyprać te czerepy...
To łatwe a Ty masz wprawę .
Łatwe ponieważ nie widzę z ich strony żadnych przemyśleń i wyciągania wniosków.
Głupkowaty rechot i ZERO  refleksji ...
Łatwo takimi kierować...jak małpami w cyrku...może dlatego chcecie im dać jakieś prawa człowieka  :P


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-06, 23:41
PTICA - może Byś Zaczął w końcu operować jakimiś konkretami? - które,konkretnie nasze przemyślenia i nasze przekonania są - według Ciebie groźne,niebezpieczne i zdradzają nasze zainteresowanie ekoterroryzmem? :chytry:

P,S: - a od małp się Odczep,bo widocznie nie Rozumiesz o co chodzi w tej konkretnej sprawie.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: pao w 2008-08-07, 08:41
wiesz PTICA, jedna sprawa: mówisz o rozmowie i zarzucasz nam wszystko tylko nie jej prowadzenie, ale słyszałeś może o źdźble i belce? bo jak na razie nie prowadzisz rozmowy ale obrażasz ludzi a to co poczynasz to nie krytyka ale krytykanctwo.

krytykę lubię, szanuję i uczę sie na niej ale krytykanctwa nie uznaję.Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: Kar w 2008-08-07, 09:25
PTICA zrobię "drugi Katyń" na myśliwych... bo w końcu- strzelać już umiem... wielkiego problemu nie będzie....
Taka ze mnie ekoterrorystka....

Jak już coś puszesz to myśl... bo podobno jesteś dorosły, a dorośli podobno są we wszystkich sprawach mądrzejsi.... gówniare tacy jak ja głosy nie mają.... a nasi rodzice, są źli ponieważ pozwalają takim bachorom pisać na demoralizującym forum? Czyż nie? Czy ty przypadkiem do tego wniosku nie dążysz? Ci dorośli (łoj) którzy tu piszą to skończeni debile bo nie popierają ciebie i twoich poglądów.... bo są inni, mają inne poglądy i przekonania.... staram się szanować twoje zdanie, ale ty naszego nie.... i piszę to już któryś raz.... ale czuję się jakbym gadała ze swoją rodziną .... oni myślą że są najmądrzejsi, a ja i tak nie mam racji....

I nie wykręcaj się tu głupimi argumentami.... bo jak na razie mądrych nie widziałam....

Gdybyśmy nagle zaczęli wielbić ciebie i innych tego typu ludzi..... to co, polubiłbyś nas ... nie?

I tak ... zachowujesz się jak troll.... wypowiadasz się w coraz większej ilości wątków, gdzie wniosek jest zawsze tam sam.... ty święty.... my debile z wariatkowa....


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2008-08-07, 10:06
Możesz im bardziej wyprać te czerepy...
W "tych czerepach", jak piszesz, nasi forumowicze mają często więcej rozumu, niż niejeden dorosły. To wrażliwi na los zwierząt ludzie i to Ciebie, jako likwidatora, drażni... Im więcej będzie na świecie osób podobnych do nich, a mniej do Ciebie, tym świat będzie lepszy.
Jak na razie nie podałeś ani jednego przykładu, ani jednego cytatu, na dowód mojej rzekomej "pralniczej" działalności. Operujesz ogólnikami, piszesz o "całokształcie", czyli o niczym konkretnym. Kiepski z Ciebie oskarżyciel, gdyby w sądach tacy występowali, adwokaci straciliby prawo bytu, bo każdy sam by się obronił... :P
To łatwe a Ty masz wprawę .
Konkrety proszę...
Łatwe ponieważ nie widzę z ich strony żadnych przemyśleń i wyciągania wniosków.
A ja myslę, że wyciągają wnioski, także z Twoich postów. Tylko, ze nie takie, jakich się spodziewałeś i jakich sobie życzyłeś... To Cię boli i skłania do dalszych bezsensownych prowokacji i zarzutów. Motasz się, ptaszku...
Głupkowaty rechot i ZERO  refleksji ...
Jeśli o sobie piszesz, to trafiłeś w samo sedno, brawo!
Łatwo takimi kierować...jak małpami w cyrku...może dlatego chcecie im dać jakieś prawa człowieka  :P
Nikt tu nikim nie kieruje, podobieństwo naszych poglądów w niektórych kwestiach wynika z faktu, że jesteśmy prawdziwymi, a nie podrabianymi miłośnikami zwierząt. Siłą rzeczy czasem reagujemy podobnie. Wy, myśliwi, zapewne też w wielu sprawach macie takie samo zdanie, czy to znaczy, ze jesteście manipulowani?
 
A kwestii praw dla małp lepiej się nie wypowiadaj, we właściwym wątku już dałeś plamę...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-07, 12:50
Wiesz,PTICA - może zamiast szukać u nas terrorystów i bojówkarzy,Spójrz sobie na przykład Warszawskiego łowczego ( którego wielu myśliwych broniło i twierdziło że zrobił dobrze,zabijając łosia ),który dostał dzisiaj zarzut zabicia dziko żyjącego zwierzęcia - nadal będziecie go teraz,bronić?.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-08-07, 19:03
Możesz im bardziej wyprać te czerepy...
To łatwe a Ty masz wprawę .
Łatwe ponieważ nie widzę z ich strony żadnych przemyśleń i wyciągania wniosków.
Głupkowaty rechot i ZERO  refleksji ...
Łatwo takimi kierować...jak małpami w cyrku...może dlatego chcecie im dać jakieś prawa człowieka  :P
Nie prawa człowieka, tylko prawa zwierząt. Zapewne nie nie wiesz jakim okrutnym doświadczeniom medycznym poddawano szympansy w USA. Jak napisała Jane Goodall: "nigdy tego nie zapomnimy i nie wybaczymy". Polecam lekturę książki Rogera Foutsa i Stephena Tulkella Millsa "Nasi najbliżsi krewni.'


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2008-08-07, 19:08
W tym przypadku chodzi jednak o wyższe prawa - o ile pamiętam,to prawa te były potrzebne,aby nie można było wysiedlić zwierząt z ich miejsca pobytu ... nie pamiętam dokładnie,trzeba by sobie ten temat odświeżyć.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2008-08-09, 10:08
W tym przypadku chodzi jednak o wyższe prawa - o ile pamiętam,to prawa te były potrzebne,aby nie można było wysiedlić zwierząt z ich miejsca pobytu ... nie pamiętam dokładnie,trzeba by sobie ten temat odświeżyć.
Chodziło o szympansy. W Great Ape Legal Project jest napisane że :"walczymy o prawa wszystkich małp człekokształtnych nie będących ludźmi".


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2010-04-02, 15:35
Myślę że ta wypowiedź pasuje do tego tematu:

Cytuj
Roznica polega chyba glownie na tym, ze kumulacja "zlych newsow" trafila
ekologow bardzo szybko.


Nie. Różnica polega na tym, że ekologowie kładą się w poprzek woli niemal całego narodu – przykład: budowa dróg – weźmy tą nieszczęsną Rospudę - co niby przeciętnych zjadaczy chleba obchodzą siedliska jakiś głupich ptaków i innych stworzeń, o których istnieniu nawet nie wiedzieli? Lud chce dróg! Niemal od 100 lat czeka się na powstanie sieci dobrych dróg w tym kraju! I pomyśleć, że w momencie, gdy w końcu zaczynają lać ten upragniony asfalt jakaś grupka ludzi zaczyna protestować, blokując realizację „Polish Dream”! Szok i złość! W oczach mediów i większości społeczeństwa ta grupka ludzi automatycznie postrzegana jest jako banda nawiedzonych świrów, której jedynym celem jest chęć zaistnienia w mediach poprzez storpedowanie ważnego przedsięwzięcia komunikacyjnego! A „ptaszki” do zwykła bujda i przykrywka... i tak dalej i tak dalej... Przy okazji takich akcji ci prawdziwi eko dają się łatwo mieszać z tymi pseudoeko, którzy istotnie są pajacami... :]

A póki co myśliwi działają na uboczu, nikomu nie wadząc, no chyba, że od czasu do czasu odpalą komuś psa...

jest to fragment wypowiedzi,reszta tu:
http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=17124&start=33


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2010-04-05, 22:29
I jeszcze jeden tekst:

Cytuj
Ekoterroryści atakują ciemnotą
2010-03-26 15:50

Od samego rana w warszawskich mediach huczą reklamy akcji ekologistowskiej organizacji WWF. Aktywisci WWF maja mnóstwo roboty: wywiady, uściski dłoni, wizyty w zakładach pracy... A wszystko to by jak najwięcej osób wyłączyło jutro żarówki. Wprawdzie tylko na godzinę ale jednak bo ważny jest udział w akcji "ograniczania emisji dwutlenku wegla do atmosfery".

Może byłoby to śmieszne gdyby nie szantaż uprawiany przez aktywistów  WWF, Greenpeace i innych pseudoekologów, o których znajomy profesor- światowej renomy naukowiec zajmujacy sie bioróżnorodnoscią czyli szeroko pojętą ochroną srodowiska, mawia, że są to "ludzie, których chęć ochrony środowiska jest odwrotnie proporcjonalna do wiedzy". Szantaż polega na wmawianiu wszystkim, że ten kto jutro nie wyłaczy światła jest zacofańcem nie szanujacym przyrody i nie dbajacym o przyszłość kolejnych pokoleń. Tego typu terror swiatopogladowy jest u ekotumanów powszechny, podobnie zresztą jak wśród innych lewaków propagujacych feminizm, związki homoseksualne itp. Nie wiem jak innych ale mnie to wyjatkowo wkurza.

Nie tylko zresztą z powodu kompletnego bezsensu akcji gaszenia swiateł, o czym szerzej napisał T. Rożek. Przypomnę tylko krótko, że zwrócił on uwagę na to, co wie każdy elektryk po zawodówce. Włączanie i wyłączanie jakiegokolwiek odbiornika energii wiąże się z tzw. stanem nieustalonym czyli skokowym, znacznym zwiększeniem poboru energii. Jesli więc wyłączymy a godzinę później właczymy np 100tys. żarówek w Warszawie to pobór energii będzie większy niż wtedy, gdy te same żarówki będą przez rzeczoną godzinę włączone.

Wydaje się, że propagatorzy akcji nie wiedza również, że elektrownie produkują prąd niezależnie od liczby włączonych odbiorników. Zatem na ewentualne zmniejszenie emisji Co2 mozna liczyć wtedy gdy wyłączy sie elektrownię a nie żarówkę.

Pomijam już nawet fakt, że wiekszość energooszczędnych żarówek zawiera rtęć- czyli jest wyjatkowo nieekologiczna.

Tak czy inaczej, ekologisci znowu sie mylą. Zresztą jak sięgnę pamięcią do ich najgłośniejszych akcji w ostatnim dwudziestoleciu, to wychodzi mi, że oni zawsze sie mylą. Tak było np z protestem przeciwko budowie zapory wodnej w Czorsztynie-Niedzicy. Wbrew "arbuzom" (zielony z wierzchu a czerwony w srodku), zbudowanie elektrowni wodnej, zapory i jeziora czorsztynskiego nie spowodowało zniknięcia jakiegokolwiek gatunku fauny czy flory. Co więcej, bioróżnorodność na tym terenie znacznie wzrosła, gdyż pojawiły się gatunki roślin, owadów czy zwierząt, które wcześniej na tym terenie nie występowały. Dodatkowym argumentem jest fakt, że zapora w Czorsztynie uratowała Podhale nie tylko przed wielką powodzią z 1997 r. ale też przed późniejszymi zalaniami. Więc ekolodzy nie mieli racji.

Podobnie wyglądałaby sytuacja w dolinie Rospudy. Wywołano wielką histerię, epatowano widzów pięknymi zdjeciami urokliwej rzeczki strasząc, ze za chwile wjadą tam buldożery by wyciać "tysiącletni las" co spowoduje, że ciek  wodny (w najszerszym miesjcu kilkumetrowy) wyschnie a wraz z nim znikną storczyki, motyle i inne robactwo. Niestety obecne władze w osobie Ministra Środowiska z PO uległy temu szantażowi więc nie bedzie nam dane ujrzec kolejnej pomyłki ekologistów. Bo to, że w tej sprawie nie mieli racji jest dla mnie oczywiste.

W tym miejscu ciekawostka: otóż w gronie protestujacych przeciwko budowie obwodnicy Augustowa przez Rospudę znalazł sie jeden z profesorów Uniwersytetu w Białymstoku, który od kilku lat prowadzi tam projekt badawczy dotyczący "poziomu wód w rozlewisku Rospudy". Najśmieszniejsze jest, że kilkaset tysięcy unijnej kasy pompowanej w ten projekt zostało całkowicie i dosłownie wrzucone w błoto. Bo poziom wody w rozlewiskach Rospudy jest w 90% zależny od ustawienia śluzy w Augustowie. Wajcha w górze- wody w Rospudzie wiecej, wajcha w dół- wody mniej. Lokalny pijaczek dokona takich badań za flaszkę i w jeden dzień, dyplomowany naukowiec z tytułem profesorskim będzie brodził po bagnach przez kilka lat żeby udowodnić sobie, kolegom z branży i unijnym biurokratom, że robi coś sensownego. Żenada.

Żenadą był też protest małoletnich ignorantów przeciwko budowie drogi ekspresowej w okolicach Góry Św. Anny. Przypinali sie do drzew, obozowali w miejscu rozpoczętej budowy wbijając notabene gwoździe do mocowania hamaków i lin wprost w drzewa- wypisz wymaluj jak nad Rospudą. Ale wtedy się z nimi nikt nie patyczkował. Policja zwinęła aktywistów, drzewa wycięto, drogę zbudowano. Bo ktoś rozsądny wiedział, że ochrona przyrody nie oznacza ochrony każdego krzaka czy drzewa. Ale ekotumany to ekotumany.

Podobnie rzecz się ma np z propozycją ekologów by zburzyć tamę we Włocławku. Bo tama jest w złym stanie a zgromadzone u jej podnóża grożą katastrofą ekologiczną. Tu akurat maja rację, syfu jest tam tak dużo, że nawet naukowcy do końva nie wiedza co tam zalega. Jedak zburzenie tamy oznacza, ze cały ten ładunek spłynie wrost do Torunia, Grudziądza, Gdańska i dalej do Bałtyku. Czyli skoro tama ma sie wywalić to lepiej zburzmy ją sami i niech się dzieje wola nieba. Czy ekolodzy mieli rację? Pytanie retoryczne...

Przykładów ignorancji tak mocno rozpowszechnionej wśród ekoaktywistów jest mnóstwo. I rzecz charakterystyczna- nigdy nie maja racji. Czy sprawa dotyczy debilnych protestów przeciwko futrom lub wycinaniu choinek na święta, czy zapobieganiu dość kontrowersyjnej tezie o globalnym ociepleniu- zawsze się mylą. Bo nie wiedzą biedaczki, ze produkcja sztucznych futer czy choinek to proces przemysłowy z użyciem bardzo szkodliwych chemikaliów? A moze wiedzą, tylko...

No właśnie. Jak zwykle chodzi o kasę. Czy wiecie Państwo ile jest w Polsce pozarządowych  ruchów, stowarzyszeń, fundacji i innych organizacji, które chca zadbać o nasze środowisko naturalne? Około 1000! Czyli średnio trzy na powiat. Z czego sie utrzymują, za czyje pieniądze prowadzą strony internetowe, drukują ulotki i broszury, kto finansuje im zakupy sprzętu wspinaczkowego wysokiej klasy, namiotów itp?

Ja, Pan, Pani...społeczeństwo. W zdecydowanej większości. Bo są chlubne wyjatki, ludzie, którzy autentycznie społecznie i fachowo zajmują się mało spektakularnymi ale za to skutecznymi działaniami proekologicznymi. Lecz ta najbardziej krzykliwa część to zwykłe darmozjady, które z protestów i własnej niewiedzy robia maszynkę do zarabiania pieniedzy. Pieniedzy podatników dodajmy, bo znacząca wiekszość organizacji proekologicznych jest finansowana poprzez dotacje wyrywane z urzedów gmin, powiatów, województw, ministerstw i innych agend rządowych a także z Unii Europejskiej. Zasada jest prosta: przy tak duzej konkurencji tylko wydarzenia spektakularne, medialnie nagłośnione eventy, dają szansę na pokazanie donatorom, że ich pieniadze sa wykorzystywane zgodnie z przeznaczeniem. A fakt, że te protesty nijak sie mają do wiedzy o zasadach funkcjonowania przyrody i środowiska jest drugorzedny. Liczy sie awantura, opinia bezkompromisowego bojownika o przyszłość Ziemii i jej mieszkańców- obecnych i przyszłych.

Najgorsze są organizacje o zasiegu globalnym, jak Greenpeace czy WWF. Zgodnie z zasada: mały zasieg działania to mała szkoda, duży zasięg- szkody olbrzymie. Zwłaszcza w mózgach ale nie tylko. Młodzi może tego nie wiedzą ale ja pamietam doskonale genezę niemieckich Zielonych i sposób powstawania organizacji typu Greenpeace w latach 80-tych ubiegłego wieku. Dość powszechna jest juz wiedza, ze wiele tych organizacji o charakterze pacyfistycznym i proekologicznym, były zakładane i finansowane przez KGB i słuzby innych państw bloku socjalistycznego. Co oczywiście nie znaczy, ze każda organizacja lub każdy aktywista jest sowieckim agentem czy siatką.

Ale co do tych najwiekszych miałbym dużo rezerwy. Ale to temat na osobna notkę. Tak czy inaczej, ja zwariować sie nie dam i żarówki jutro nie wyłączę.

http://bit69.salon24.pl/165826,ekoterrorysci-atakuja-ciemnota

Cóż,do akcji typu " wyłącz światło na godzinę " jestem nastawiony sceptycznie ale nie zgodzę się na obrażanie i na oczernianie organizacji ekologicznych,pomimo tego że nie ze wszystkim się zgadzam / zwłaszcza z niektórymi metodami ochrony / ale pisanie o tym ze wszyscy biorą i że organizacje ekologiczne tworzyło KGB to już przegięcie.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2010-10-16, 23:34
To chyba pasuje do tego tematu:

Cytuj
Przyroda staje się ważniejsza od człowieka

Ekolodzy protestują przeciwko budowie Mazowieckiego Portu Lotniczego Warszawa-Modlin. Od inwestora żądają 700 ha ziemi w Puszczy Białej, by przenieść tam zagrożone, ich zdaniem, ptaki. Czy to, co robią, to ekoterroryzm?

prof. Zbigniew Jaworowski:
Nie nazwałbym ich ekoterrorystami, ale ekowyłudzaczami.

Bo?

Moim zdaniem oczekują łapówki od inwestora. Za co chcą tych pieniędzy? Za przeniesienie ptaków? A jak miałoby to wyglądać? Będą łapać ptaki i przenosić gniazda? Przecież ptaki wrócą, a jak nie, to przeniosą się w miejsce bez samolotów. Przez wiele lat prowadziłem badania skażenia atmosfery w stratosferze, startowałem z lotniska w Modlinie. Ten teren otoczony jest polami uprawnymi, po których jeżdżą traktory i niszczą gniazda. Było to akceptowane latami, a teraz komuś to przeszkadza. To objaw antyhumanizmu. Ważniejsza jest przyroda niż człowiek.

Przecież chodzi o ochronę przyrody dla człowieka.

Nie. Ekoideologowie twierdzą, że przyroda jest wartością samą w sobie, należy ją chronić dla niej samej, nie dla ludzi. Panuje teraz taka ekoreligia. Po 1972 roku zaczęły powstawać ministerstwa ochrony środowiska, bo ponoć planecie dzieje się straszna krzywda.

A nie dzieje się? Różne gatunki zwierząt przecież giną.

Nieprawda. One ginęły zawsze, czy to z powodu katastrof, czy powolnego wymierania. My przyczyniliśmy się do ich wymierania wtedy, gdy wystrzelaliśmy wszystkie tury w Europie. Białe niedźwiedzie były zagrożone, gdy przyszła moda na futra z ich skór. Można było za nie dostać nawet 200 dolarów. Teraz moda przeminęła i liczba niedźwiedzi, jak pokazują statystyki, wzrasta.

Ale ekolodzy biją na alarm. Chyba nie bez powodu?

W końcu lat 60. XX wieku powstała ideologia, której wyznacznikiem było hasło: "Ziemia ma raka, tym rakiem jest człowiek". Ze słusznej idei ochrony przyrody ekolodzy przechodzą do groźnej ideologii, która głosi uwolnienie zwierząt od człowieka.

http://www.rp.pl/artykul/107684,548463.html


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: zoolog w 2010-10-20, 19:09
Postanowiłem zabrać głos w tej sprawie, ponieważ jestem jednym z tych, którzy twierdzą, że przyroda jest wartością samą w sobie. Profesor Zbigniew Jaworowski zdziwiłby się, gdyż wcale nie głoszę uwolnienia zwierząt od człowieka (w sensie zniknięcia naszego gatunku).
Wręcz przeciwnie pragnę dalszego istnienia Homo sapiens. Jednakże istnienia na zasadzie pokojowych związków z Naturą, nie na zasadzie dominanta nad innymi gatunkami zwierząt oraz roślin. 


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2010-10-23, 14:29
Cytuj
Ideowcy czy oszołomy

Ekolodzy coraz ostrzej chronią przyrodę. Jednak część takich akcji to już ekoterroryzm nastawiony na wyciągnięcie kasy od inwestorów.


Kryzys zmienił podejście ekologów do ich misji. Teraz stawiają na ochronę tzw. bioróżnorodności. Przybywa więc akcji w obronie siedlisk ptaków, roślin czy też parków narodowych. Głośne w ostatnich latach kwestie zmian klimatu schodzą na drugi plan.

Działania ekologów wywołują jednak ostre kontrowersje, bo często blokują inwestycje ważne dla lokalnych społeczności. Zawsze też w ich tle pojawiają się duże pieniądze. Na celowniku różnorakich organizacji są zwłaszcza duże – i zasobne – firmy i inwestycje w drogi, lotniska czy centra handlowe.

Uwaga na żabki

Dla większości polskich firm akcje ekologów to wciąż nowość, dlatego żądań ochrony „ptaszków i żabek” nie traktują poważnie. Wdają się w spory z ekologami, co blokuje inwestycje nawet na wiele lat. ...

reszta: http://www.rp.pl/artykul/552971.html


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2011-12-06, 14:11
Postanowiłem odświeżyć ten temat, gdyż natrafiłem na początek myśliwskiej dysputy na temat ekologów, choć ó pierwszy post dotyczy także wilków i żubrów, myślałem nad tym, czy nie wkleić tego do " wilczego " tematu ale uznałem, że szerszy temat:

Cytuj
Od jakiegoś czasu słowo ekolog straciło dla mnie swoje pierwotne znaczenie, mimowolnie nasuwa mi się skojarzenie z nieogolonym awanturnikiem przekonanym o swojej nieomylności i misji w ratowaniu przyrody która według niego jest zagrożona przede wszystkim przez myśliwych. No właśnie, poziom wiedzy takiego ekologa w zakresie fauny i flory jest najczęściej opłakany, a w kwestii szkód spowodowanych przez dzikie zwierzęta po prostu żaden. Nic dziwnego że taki ekolog będzie postrzegał myśliwego jako swojego wroga, fakt ten wynika właśnie z różnicy poziomu wiedzy. Oczywiście nie odkrywam tu niczego nowego, ale do założenia tematu skłoniło mnie obejrzenie dziś o 11-ej na TVP 1 programu "na tropie", gdzie prowadzącym jest dr. Andrzej Kruszewicz, znawca zwierząt i pasjonat przyrody. Przedstawia on zycie zwierząt w sposób bardzo naturalny, zrozumiały i interesujący, nic dziwnego że chętnie towarzyszą mu leśnicy przedstawiający ciekawe przykłady. I tak w dzisiejszym programie było o żubrach, przyznam nie wiedziałem że zwierzęta te mają naturalnych wrogów (kiedyś był nim niedźwiedź) otóż chodzi o wilki które potrafią zagryzać wcale nie najsłabsze sztuki, a przede wszystkim cielęta. Taki ekolog oczywiście będzie utrzymywał że wilki i lisy są pożyteczne tak jak i skrzydlate drapieżniki czy krukowate. Nasuwa się pytanie kim jest taki dr.Kruszewicz, pan Sumiński ze Zwierzyńca czy pan Zalewski
  • z Ekoradia, w świetle współczesnych skojarzeń okreslenie ekolog mogłoby się okazać paszkwilem.
http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=383275&t=383275

czyli rozchodzi się o to, ze, tzw. ekolodzy nie mają wiedzy przyrodniczej, nie wiedzą, że dzikie zwierzęta wyrządzają szkody i że wilk to " szkodnik ", gdyż potrafi on zabić żubra, pan myśliwy nie mówi już jednak o tym, że ów chroniony żubr jest normalnie " pozyskiwany " przez myśliwych za ciężką kasę, że zabija się tyle żubrów, ile młodych przyjdzie na świat i że ich mięso serwuje się w restauracjach, o tym nie piszą ani nie mówią w tv.

Do tego zauważyłem też ataki na organizacje przyrodnicze, np. " Pracownię na Rzecz Wszystkich Istot " czy " Stowarzyszenie Dla Natury WILK ", gdzie Pracownia nazywana jest: " Rozrobnią na rzecz niektorych cwanikow czyli
glebokoekologiczną Pracownią na Rzecz itakdalej " i kwestionuje się wiedzę pani Sabiny Nowak w kwestii wilka, twierdząc, że nie ma ona nic przeciwko polowaniom, jest tylko " nawiedzona " w kwestii wilka, ale myśliwym i tak dobrego humoru nie popsuje:

Cytuj
A co do uniemożliwiania mi czegokolwiek przez ową pani dr, to niestety tego typu akcje są poza jej możliwościami, nie widzę większego problemu w zdobyciu odstrzału redukcyjnego na wilka, wydrę, kormorana, czaplę, bobra czy co tam jeszcze ona chce chronić...

http://www.forum.lasypolskie.pl/viewtopic.php?t=24725&postdays=0&postorder=asc&start=44

jak to więc jest?, na myśliwego nie można powiedzieć złego słowa, ale myśliwi i sympatycy mogą obrażać kogo chcą?.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2013-03-25, 23:40
Myśliwi zamieścili właśnie taki link:

http://odkrywcy.pl/kat,111400,title,Skad-wzial-sie-ekoterroryzm,wid,15438604,wiadomosc.html?smg4sticaid=6104b8

Ich zdaniem, stąd wzięli się tacy ludzie, jak ja ;) :lol:


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2013-04-29, 15:38
Ekolodzy znowu są " winni " nieszczęść mieszkańców okolic Puszczy Białowieskiej:

Cytuj
Ekolodzy doprowadzają do degradacji Puszczy Białowieskiej?

Kilkaset osób wzięło udział w ubiegłą sobotę w proteście przeciwko działaniu ekologów w Puszczy Białowieskiej. Ich zdaniem doprowadzają one do degradacji rezerwatu - informuje "Gazeta Polska codziennie".


Główny protest odbywał się przy Rezerwacie Pokazowym Żubrów. Leśnicy, lokalni działacze i przedstawiciele stowarzyszeń przypominali, że - zdaniem fachowców z zakresu gospodarki leśnej - z korzyścią dla środowiska można na terenie puszczy wyciąć ok. 200 tys. m sześc. drzew. Pod naciskiem organizacji ekologicznych resort środowiska zmniejszył ilość pozyskiwanego drewna do 48 tys. m sześc. To nie wystarcza na pokrycie zapotrzebowania lokalnego społeczeństwa.

Tymczasem ilość połamanych i suchych drzew, które leżą na terenie rezerwatu, szacuje się na 2 mln m sześc., wartych co najmniej kilkaset milionów złotych. Nie są one usuwane w trosce o populację dzięciołów i chrząszcza zgniotka cynobrowego. Próchniejące drzewa są też miejscem lęgowym dla sów: puszczyka, sóweczki i włochatki.

Wg leśników ochrona bierna (wykluczająca działanie człowieka), doprowadza do degradacji lasów, gdyż nieusuwane spróchniałe i chore drzewa zarażają kolejne.

Natomiast obecną sytuację chwalą ekolodzy. Ich zdaniem Puszcza Białowieska jest ostatnim naturalnym lasem niżu środkowoeuropejskiego i należy ją chronić.

(ks)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ekolodzy-doprowadzaja-do-degradacji-Puszczy-Bialowieskiej,wid,15532981,wiadomosc.html?ticaid=1107f7


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2014-02-01, 20:03
To się chyba nadaje do tego tematu - temat poważny ale podejście autora tekstu chyba nie bardzo:

http://niezalezna.pl/51335-na-powaznie-o-kotkach-i-pieskach-nawet-holokauscie-zwierzat-za-konferencje-zaplaci-narodowe-ce?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+niezalezna+%28niezalezna.pl%29

a dlaczego " ekologiczny terroryzm "? - jeden z komentarzy:

Cytuj
Trzeba leczyć tych biednych czubków od zwierzątek . Leczyć ich z tej lewackiej ideologii i chronić nasze dzieci przed zwierzoreligią. Tłumaczyć że najgłupsze zdanie na ziemi to : "Stosunek do zwierząt miarą stosunku do ludzi" podając za przykład "wielkiego" obrońcę praw zwierząt Adolfa Hitlera, który jaki stosunek miał do ludzi (a zwłaszcza do Żydów) to wiemy . Polecam artykuł z Forum Żydów Polskich pod tytułem "Kiedy zwierzęta hajlowały". Nie pozwólmy podobnym zwyrodnieniom się rozwijać bo już mamy antysemicką ustawę o zakazie uboju rytualnego , mam nadzieję że nigdy nie zapomnimy kto w tym procederze brał udział. Stop obrońcom praw zwierząt, stop animalizmowi , chrońmy nasze dzieci bo niedługo zrównają je znów w prawach z psami .

myśliwi też są zdegustowani, wszak, według nich nie jest to żadna nauka, tylko bredzenie w którym nie ma krzty biologii ( zapewne tylko badania i konferencje na temat zwierzyny łownej, jej hodowli i użytkowania mają znamiona prawdziwej nauki ):

Cytuj
Jeżeli ktokolwiek myśli, że to tylko rozhisteryzowane panienki i ekofikołki grubo się myli. Powoli ten typ rozumowania staje się powszechny w społeczeństwie i nieprzerwanie powiększa rzeszę zwolenników od 1975 roku. Ma ogromne wpływy w ośrodkach akademickich na wydziałach filozoficznych i humanistycznych a przede wszystkim na wydziałach nauk biologicznych. Ten sposób rozumowania jest powszechny np. w środowiskach konserwatorów przyrody i zawodowych ekologów, bioetyków choćby w PAN. To właśnie nasi przeciwnicy choćby w Białowieży, wspomagani dziennikarstwem p. Wajraka.

Tu sylwetka jednej z ikon polskiego ruchu obrony praw zwierząt prof.Elżanowski któremu nie mamy jako środowisko kogo przeciwstawić. Przykład - krótki tekst Elżanowskiego.
Pod Sejmem prof. Elżanowski i J. Bożek
prof. Elżanowski
Jak zaczną tak walczyć z łowiectwem to się nie pozbieramy.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_El%C5%BCanowski

http://www.pte.hekko.pl/pliki/elzanowski/2010_O_wartosciach....pdf

http://www.pte.hekko.pl/pliki/elzanowski/2010_O_wartosciach....pdf

http://www.youtube.com/watch?v=nfYPUiupIa0

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=437903&t=437903


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2014-02-02, 11:11
Miłość Hitlera do zwierząt to najprawdopodobniej mit i nic więcej. Ustawa "antysemicka"... :roll: Bez komentarza.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: diuna w 2014-02-02, 23:40
Nie nalezy mylić milości ze sprawowaniem wladzy nad kimś oraz poczuciem wlasnosci.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2014-02-03, 17:07
No właśnie, co to znaczy, ze kochał zwierzęta? Może "kochał" tak, jak pewien spotkany u weta facet, głaszczący swego pieska i robiący wielkie oczy na widok kobiety, zapłakanej z powodu uśpienia psa. Pamiętam jego ogromne zdziwienie i słowa "ja też lubię psy, ale żeby aż tak..." Lubię, czyli pogłaskam, zaszczepię, a jak zdechnie, powiem "ojej, szkoda"...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: lis w 2014-02-03, 19:20
W artykule, który wkleiłem, autor robi największy zarzut z faktu, że na konferencji używa się języka naukowego, niezrozumiałego dla " gawiedzi " i choć sam nie lubię owego języka ale zarzut jest śmieszny, gdyż skoro owa konferencja jest przeznaczona dla specjalistów, naukowców to i język powinien być specjalistyczny, naukowy i niezrozumiały dla przeciętnego Kowalskiego - inna kwestia, że o losie zwierząt ( domowych, hodowlanych czy też dzikich ) decydują tylko owi naukowcy, biolodzy, leśnicy, myśliwi i urzędasy, dla których liczy się tylko i wyłącznie zwykły pragmatyzm i ekonomia, a nie koniecznie dobro zwierząt i przyrody a zwykły Kowalski nie ma nic do gadania, chyba że reprezentuje tzw. grupę " krzykaczy ", czyli hodowców, leśników, rolników i myśliwych, czyli tych grup społecznych, którym zależy przede wszystkim na zabijaniu zwierząt niż na ich ochronie, a potem mamy pomysły trucia lisów ...

A tutaj macie blog naszego miłośnika " nawiedzonych ", " Bambistów ' i " bydląt ", czyli Aki, który twierdzi, że my, " nawiedzeni " dążymy do powstania świata bez zwierząt, gdyż tylko użytkowanie i konsumpcja zwierząt pozwala na ich trwanie i przetrwanie a zakaz spożywania mięsa doprowadziłby do zagłady kilkuset gatunków / ras, a i roślinożercy przyczyniają się do mordowania zwierząt, bo pod pola uprawne trzeba wycinać lasy i mordować zwierzątka i tak na prawdę nie przeszkadza nam samo zabijanie zwierząt przez myśliwych tylko przez nas samych, bo my zabijamy miliardy zwierząt i jemy " zwłoki ' a oni są świadomymi mordercami, którzy zabijają co chcą i jedzą co chcą, nie uczestnicząc w " padlinożerstwie  nawiedzonych ", którzy przy porodzie uderzyli główką o beton i stąd ich całe " nawiedzeństwo ", jak do mnie kiedyś zagaił:

http://bucewzielonych.blogspot.de/search?updated-min=2014-01-01T00:00:00-08:00&updated-max=20


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: kapitanbomba w 2014-04-15, 13:10
Miłość Hitlera do zwierząt to najprawdopodobniej mit i nic więcej. Ustawa "antysemicka"... :roll: Bez komentarza.

Dlaczego mit? Ustawa antysemicka nic do tego nie ma. Chyba, że uznamy, że semici zwierzęta. Czytałem ciekawą książkę "wojna hitlera" i jej autor twierdził że od kilku lat oczekuje śmiałka, który mu pokaże dokumenty, z których miałoby wynikać, że fabryki śmierci pracują pełną parą ;]

Moim zdaniem kochał zwierzęta. Często jest nawet tak, że ktoś chory psychicznie dopuszcza się bestialskiego mordu, ale dałby się zabić za swojego chomika ;]


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: diuna w 2014-04-15, 18:15
Mówienie o miłośći psychopaty czy socjopaty to bredzenie bez ładu i składu.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: IBDG w 2014-04-15, 20:11
Dlaczego mit?
Z tego, co czytałam, Hitler unikał jedzenia mięsa z powodów zdrowotnych, a zrobiono z tego właśnie mit o jego rzekomej miłości do zwierząt. Owszem, lubił psy, zwłaszcza owczarki niemieckie, tak bardzo pasujące do "nadludzi" w mundurach... :roll: Ale czy to znaczy, że był miłośnikiem zwierząt? Bez przesady. Jak zwykle, ktoś słyszał, że dzwonią, ale nie wiedział, w jakim kościele... Ale ta niby-prawda ciągle funkcjonuje...
Cytat: kapitanbomba
Ustawa antysemicka nic do tego nie ma. Chyba, że uznamy, że semici zwierzęta.
Antysemicka, czyli skierowana przeciwko Żydom, podyktowana niechęcią do nich, a nie innymi względami.
Cytat: kapitanbomba
Moim zdaniem kochał zwierzęta.
A ja nie wiem, kogo kochał, zresztą... Zbrodniarz i tyle.
Cytat: kapitanbomba
Często jest nawet tak, że ktoś chory psychicznie dopuszcza się bestialskiego mordu, ale dałby się zabić za swojego chomika ;]
Jak w "Milczeniu owiec", morderca kochający swojego pieska? Ja bym na uczucia psychopaty za bardzo nie liczyła...


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: diuna w 2014-04-18, 13:40
Zbrodniarz i to wielomilionowy, nie jest zdolny do zadnych wyższych uczuc czyli do milosci równiez. To kaleka emocjonalny.


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: mistrz8031 w 2014-05-22, 11:40
A więc zadajmy sobie jedno zasadnicze pytanie, czy ludzie w tych czasach dbają o ekologię czy walą śmieci wszedzie gdzie się da


Tytuł: Odp: "Ekologiczny" terroryzm
Wiadomość wysłana przez: NewYork w 2014-07-24, 12:23
A więc zadajmy sobie jedno zasadnicze pytanie, czy ludzie w tych czasach dbają o ekologię czy walą śmieci wszedzie gdzie się da
Oczywiste jest że jedyne o co dbają to własna kieszeń, w D** mają cokolwiek innego ;)