Forum Zwierzaki

Zwierzęta => Apele => Wątek zaczęty przez: zoja. w 2012-05-24, 17:33Tytuł: apel o udzial w MARSZU PROTESTACYJNYM Warszawa 26.05.2012r.
Wiadomość wysłana przez: zoja. w 2012-05-24, 17:33
Witajcie,
Zwracam się z prośbą do wszystkich miłośników zwierząt o uczestnictwo w marszu protestacyjnym pod nazwą:

STOP MORDOWANIU PSÓW na Ukrainie.

Organizowany przy okazji Międzynarodowego Dnia Praw Zwierząt marsz rozpocznie się dnia 26.05.2012r. o godzinie 09.45 na Pl.Zamkowym w Warszawie. Jego celem jest nadanie rozgłosu sprawie eksterminacji zwierząt na Ukrainie pod pretekstem EURO2012 i sprowokowanie Europy do przeciwdziałania bestialstwu wobec zwierząt.

Pod hasłem przygotowań do EURO2012 władze Ukrainy zarządziły masowe mordowanie bezdomnych zwierząt. Środki stosowane do tego celu to: trucizna powodująca długotrwałe konanie w mękach, drewniane pałki, broń palna oraz przenośne i stacjonarne krematoria, w których utylizuje się częstokroć żywe jeszcze psy. Pozostałe ciała martwych i dogorywających czworonogów wywożone są do masowych grobów pod szyldem "mineralizacji gleby"
W bestialskich akcjach "sprzątania miast" giną także zwierzęta domowe, które się zagubiły, a które są poszukiwane przez właścicieli.

Mimo niepodważalnych dowodów, mordercy pozostają bezkarni. Martwe zwierzęta dogorywają nawet na osiedlach ludzkich, w pobliżu placów zabaw dla dzieci, parkingów, sklepów.. Zwłoki i konające psy znajdowane są w ogólnodostępnych kontenerach na odpady.

Pomimo zapewnień władz Ukrainy o planowanej budowie profesjonalnych schronisk dla zwierząt, od 2009 roku, bezustannie napływają do nas informacje o kolejnych wysypiskach śmieci zapełnianych zwłokami zwierzęcymi. Ukraina czuje się całkowicie bezkarna, podając kolejne kłamliwe informacje o tzw."chęci naprawy sytuacji".

Przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych z Ukrainy donoszą, że proceder, na który przeznaczone są ogromne fundusze, jest skorumpowany. Pieniądze są rozkradane, a zwierzęta uśmiercane najtańszym kosztem.

Warszawski Oddział TOZ i Fundacja Viva! już od dłuższego czasu starają się zwrócić uwagę, na tą niegodną XXI wieku sytuację, władz Ukrainy, władz Polski oraz UEFA i biją na alarm o powstrzymanie skandalicznych działań.

Trasa marszu:
Pl. Zamkowy > Krakowskie Przedmieście > Królewska > Grzybowska > Al.Jana Pawła II > Al.Jerozolimskie > Marszałkowska > Pl. Unii Lubelskiej > Al.Szucha (protest przed ambasadą Ukrainy) > Al.Ujazdowskie (wręczenie petycji premierowi, Donaldowi Tuskowi)
Numer telefonu koordynatora: 697-729-833.

Więcej informacji na stronie www.stopmordowaniu.pl

zoja.