Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Co myślicie o karmie Purina One?  (Przeczytany 65259 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jasiek_i_rudy

• Gość
Co myślicie o karmie Purina One?
« : 2007-05-22, 15:27 »
cześć
chciałem się dowiedzieć co myślicie o karmie Purina One? Weterynarz bardzo mi ją polecał a ja nie do końca jestem przekonany. Czytałem tu Wasze wypowiedzi przy temacie czy kot może jeść kaszę, nawet ktoś polecał Purinę ale sam nie wiem. Myślałem, że jak karmię kota mięskiem i warzywami to dostarczam mu wystarczający posiłek a tu lekarz zwrócił mi uwagę, że to co je człowiek nie wystarczy kotu do prawidłowego rozwoju i pewnie dlatego Rudy miał częste problemy z załatwianiem się. Ponieważ nie jestem doświadczonym kociarzem czy jak tam się nazwać :-)  to z chęciom przeczytam opinie ludzi którzy dają swoim kotom Purinę One. Dzieki

Iras

• *
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Co myślicie o karmie Purina One?
« Odpowiedź #1 : 2007-05-22, 17:41 »
http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,30822.0.html

masz tu topik o karmach - i na przyszlosc uzyj opcji "szukaj" bo podobne tematy juz byly.
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

jasiek_i_rudy

• Gość
« Odpowiedź #2 : 2007-05-22, 23:51 »
Dzieki za info. Nie jestem też doświadczony w obsłudze netu :-)

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #2 : 2007-05-22, 23:51 »

Estera

• Gość
« Odpowiedź #3 : 2007-05-23, 00:47 »
Purina One tak jak i Purina Cat Chow, są generalnie karmami trochę lepszymi niż supermarketówki typu Whiskacz, ale i tak nie jest ot najlepsze dla kota :(
Z puriny wysoką karmą jest Pro Plan.
Z tanich a dobrych polecam Acanę ;) Kotu smakuje, wygląda ładnie, kieszeni nie obciąża aż tak, więc wszyscy zadowleni :)
Jestem wyznawczynią tego, że samemu w domu jedzenia nigdy się nie zbilansuje tak jak są gotowe karmy. Oczywiście piszę o tym "lepsiejszych" :D dodatkowo, podawać kotu mięsko lub puszki, no bo jak już gdzieś pisałam, są one niezbęde w menu kota.

Iras

• *
« Odpowiedź #4 : 2007-05-23, 18:21 »
dodatkowo, podawać kotu mięsko lub puszki, no bo jak już gdzieś pisałam, są one niezbęde w menu kota.

niszczac w ten sposob zbilansowanie diety, poa tym w puszkach miesa jest 4 % - wiec zarcie wypelniaczy  czyli zboz itp nie lezy w naturze kota.

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Melany

• Gość
« Odpowiedź #5 : 2007-05-23, 22:04 »
A ja karmię moją kotke tylko Puriną One Adult i musze powiedziec, ze na nic nie narzekam. Najbardziej smakuje jej wersja z kurczakiem. Niedawno skóńczyła 4 lata i jest zdrowa jak rybka. Kiedyś dawałam jej mięsne puszki, ale zrezygnowałam. Podobno Purina organizuje jakąś akcję dla zdrowia kota, czy coś ktoś wie na ten temat?
Pozdrawiam

Estera

• Gość
« Odpowiedź #6 : 2007-05-24, 06:42 »
niszczac w ten sposob zbilansowanie diety, poa tym w puszkach miesa jest 4 % - wiec zarcie wypelniaczy  czyli zboz itp nie lezy w naturze kota.
ale ja nie mówię o puszkach whiskacza czy kitekata. Puszki Animondy Carny mają 95 % mięsa. Po samym suszu koty bardzo często mają problemy z nerkami. Osobiście wolę nie ryzykować.

jasiek_i_rudy

• Gość
« Odpowiedź #7 : 2007-05-24, 10:49 »
strasznie różne opinnie na temat tej Puriny One. Jedni chwalą inni straszą, już sam nie wiem. Weterynarz mi mówil, że mam nie podawać żadnych puszek jeśli kot jest na suchej karmie a teraz czytam, że to żle i że może mieć problemy z nerkami nie wiedziałem, że z kotem to jak z dzieckiem ... ja się chyba do tego nie nadaję :-) muszę mu chyba poszukać jakiejś mamusi żeby z nami zamieszkała i zajęła się jego żywieniem.

Iras

• *
« Odpowiedź #8 : 2007-05-24, 13:00 »
problemy z nerkami kot moze miec jesli nie ma stalego dostepu do wody - to ze jest zywiony samym suchym nie ma w tym przypadku zadnego znaczenia. Przy karmieniu suchym podawanie JAKICHKOLWIEK puszek mija sie z celem - obojetnie ile mies mialaby puszka - bilans jest nisczony.

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #8 : 2007-05-24, 13:00 »

Estera

• Gość
« Odpowiedź #9 : 2007-05-24, 15:51 »
Niech każdy żywi kota tak jak chce byle nie śmieciami ;)
Ja puszki podaję i podawać będę. Nie codziennie, bo trochę kosztują, ale co kilka dni na pewno.

PorannaRosa

• Gość
« Odpowiedź #10 : 2007-05-24, 18:37 »
Iras, zapewne masz na myśli puszki typu whiskas & CO, dobra karma w puszkach (np. miamor feine filets) to w większości mięso. Karmienie tylko suchą karmą skutkuje u części kotów (mających tendencję do kamieni / piasku) zaostrzeniem stanu zapalnego i zwiększeniem ilości piasku w pęcherzu moczowym. Mam taki przykład w domu + u kilku znajomych. Po wielu wizytach u różnych weterynarzy, karmach specjalnych, długich kuracjach antybiotykowych, pastach i tabletkach, pH dalej było wysokie i kocisko lądowało co 2-3 miesiące na płukaniu pęcherza oraz amputowano mu penisa. Dopiero po przestawieniu na jedzenie mokre + surowe mięso nastąpiła poprawa. Kot żywiony tylko suchą karmą w większości przypadków nie pije wystarczająco (powinien 3x tyle, co zje suchego - a ja takiego kota jeszcze nie spotkałam).

jasiek_i_rudy

• Gość
« Odpowiedź #11 : 2007-05-24, 20:39 »
amputacja i płukanie nie brzmi zbyt dobrze :help: czuję się już zupełnie zmieszany.
Muszę jeszcze poczytać i popytać o różne karmy i postanowić czy pozostać przy Purinie One czy też zastosować jakis inny sposób karmienia, ale jakoś nie wyobrażam sobie siebie gotującego dla Rudego, szkoda, że Rudy nie może mi sam powiedzieć co chciałby jeść :-)

Estera

• Gość
« Odpowiedź #12 : 2007-05-24, 20:51 »
PorannaRosa- dziękuję bardzo. To właśnie miałam na myśli, ale nie umiałam ubrać w słowa. no i nie mogłam poprzeć przykładami. ;)

Melany

• Gość
« Odpowiedź #13 : 2007-05-25, 00:03 »
dobrze, ze moja kotka nie ma penisa....
A tak na powaznie, bo temat jest poważny, to mój weterynarz (znaczy kotki), twierdzi, że to właśnie po puszkach kotom robią się jakieś dziwne sensacje i to podobno sucha karma ma ją uchronic od wszelkiego złego. Wiadomo, każda pliszka swój ogonek chwali, ale skoro ona dobrze się po tej Purinie czuje, to raczej przy niej pozostanę.

pozdrawiam

pao

• *
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
« Odpowiedź #14 : 2007-05-25, 09:20 »
słowo "puszka" od razu kojarzy sie z chłamem typu KK i Wh. zatem jeśli ktoś krytykuje puszki, warto dowiedzieć sie co ma na myśli, bo jeśli używa tego skrótu myślowego to ma rację. sa porządne puszki dla kotów, ale są dużo droższe. zatem mało kto z przeciętnych właścicieli kotów je kupuje. wielu nawet nie wie o ich istnieniu że o różnicach w jakości nie wspomnę.

a purina... purina sie psuje i to solidnie. jeśli juz z jakiś względów mam kupic purine to tylko pro plan kupuje. purinę one zdarza mi sie tylko i wyłącznie gdy nie mam innego wyboru (to jest gdy wszystko już pozamykane, kota nakarmić trzeba a do wyboru mam Wh, KK i purinę one)
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #14 : 2007-05-25, 09:20 »

Iras

• *
« Odpowiedź #15 : 2007-05-25, 11:40 »
słowo "puszka" od razu kojarzy sie z chłamem typu KK i Wh. zatem jeśli ktoś krytykuje puszki, warto dowiedzieć sie co ma na myśli, bo jeśli używa tego skrótu myślowego to ma rację. sa porządne puszki dla kotów, ale są dużo droższe. zatem mało kto z przeciętnych właścicieli kotów je kupuje. wielu nawet nie wie o ich istnieniu że o różnicach w jakości nie wspomnę.

zes mi to z ust wyjela - chodzilo mi i o puszki, ktore mozna uznac za ogolnodostepne i w jako takich cenach.

HMMMM powrot?

jasiek_i_rudy

• Gość
« Odpowiedź #16 : 2007-05-25, 20:20 »
to może w takim razie najlepiej kota karmić tylko mięchem, skoro to mięsożerca to czy nie powinno być dla niego najlepiej jeść codziennie mięcho i mieć wodę do picia ??

Melany

• Gość
« Odpowiedź #17 : 2007-05-25, 21:38 »
Rzeczywiscie,ja mówiąc puszki, miałam na myśli te popularne kupowane w marketach. A możecie polecić jakieś naprawdę dobre, takie z górnej półki? moze jednak i ja spróbuję...
Zastanawia mnie jeszcze jedna rzecz - czy kotu przeszkadza to, ze jego jedzenie jest monotonne? Jeśli ma apetyt, to chyba nie, prawda?

Pao, to jak Ty przechowujesz tę Purinę? Bo moja się nie psuje. Wilgotnieje Ci?

Estera

• Gość
« Odpowiedź #18 : 2007-05-25, 22:38 »
A ja od razu pisałam, że mam na myśli np.Aniomondę która ma 95% mięsa, hihihihih :D

Iras

• *
« Odpowiedź #19 : 2007-05-25, 23:16 »
A ja od razu pisałam, że mam na myśli np.Aniomondę która ma 95% mięsa, hihihihih :D

ino to nie lepiej po prostu mieso dawac?

HMMMM powrot?

Estera

• Gość
« Odpowiedź #20 : 2007-05-26, 00:19 »
Ino lepiej. Z tym, że on nie chce jeśc. Zje tylko surowe prosto z mięsnego. A przemrożonego i sparzonego już nie tknie.

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #20 : 2007-05-26, 00:19 »

Iras

• *
« Odpowiedź #21 : 2007-05-26, 07:44 »
heh - ale przynajmniej zje :P moj staruch np. jak tylko zje odrobine normalnego miejsca zwraca to po jakis 15 minutach  (skutek karmienia syfami przez wiekszosc zycia) jak na razie przerzucilam swojego na hillsa - nie sa niewiadomo jak idealne ale zawsze te 30% miesa tam jest.

HMMMM powrot?

Estera

• Gość
« Odpowiedź #22 : 2007-05-26, 07:51 »
Ja uważam, że Hill`s to jedna z lepszych karm ;) Tylko droga...
no niby Kacper zje, ale boję sie mu podawać świeże mięcho. Ale przynajmnie nie zwraca.
A z puszkami to też mam problem, bo mogę dawać tylko paszteciki, bo jak są kawałki mięsa w galaretce, efekt- biegunka... A przy tym futrze bez kapieli sie nie obejdzie :P

Iras

• *
« Odpowiedź #23 : 2007-05-26, 07:57 »
nooo... hills tani nie jest - ale jak ma sie po cenach hurtowych to mozna zaszalec :P Jeszcze probuje wymodzic jakies suche na ktore sie starzec skusi - wybredna bestia :P

HMMMM powrot?

Estera

• Gość
« Odpowiedź #24 : 2007-05-26, 15:22 »
a na RC się nie skusi? hihihihi. ja z Whiskacza przestawiłam Kacpra właśnie na RC. Później problem był, że nic innego nie chciał tylko RC.... Ale na starośc Kac mi zmądrzał i nie wybrzydza w suchych. i Ariona zje, i Acanę, i Pro plana, to co nasypię ;)
a możesz mi napisać na pw jak wygląda Hill`s w cenach hurtowych? Tak z ciekawości :D  ;)

IBDG

• Globalny Moderator
  • *
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
« Odpowiedź #25 : 2007-05-26, 15:37 »
Pao, to jak Ty przechowujesz tę Purinę? Bo moja się nie psuje. Wilgotnieje Ci?
Pao chyba chodziło o to, że jakość Puriny się obniża :)
IBDG Wrocław

pao

• *
« Odpowiedź #26 : 2007-05-27, 19:10 »
tak, dokładnie o jakość produktu chodziło. karmę przechowuję należycie :)

a co do kupowanego mięsa: wiele tego co mięsem nazywamy nie zasługuje na te nazwę, zatem polemika między puszkami w tym co w mięsnym sprzedają (puszkami porządnymi rzecz jasna) jest specyficzna sprawą...

jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

jasiek_i_rudy

• Gość
« Odpowiedź #27 : 2007-05-27, 20:35 »
No i spróbowałem dać Rudemu mięcho, no i wcale go nie chciał zjeść:-). Do czego to doszło, że mięsożerca woli wcinać suchą karmę zamiast kawał surowego mięcha ??? Mam jeszcze zapas Puriny ale martwi mnie to co o tej karmie piszecie, znaczy się że zmienił się skład tej karmy i teraz jest już nie ok?

Forum Zwierzaki

« Odpowiedz #27 : 2007-05-27, 20:35 »

Melany

• Gość
« Odpowiedź #28 : 2007-05-28, 21:49 »
Ja tam nie wiem, ale mnie jakoś Purina się nie psuje i moja kicia zadowolona, więc wcale nie uważam, zeby cos z nią było nie tak. I cena też przyzwoita i problemów z zakupem nie mam.       

A od dziś mam dwie kotki w domu. Nie na długo, bo właścicielka tej drugiej na 3 tygodnie wyjechała, ale zamieszania te dwie to robią za całe stado....               

pao

• *
« Odpowiedź #29 : 2007-05-28, 22:30 »
Ja tam nie wiem, ale mnie jakoś Purina się nie psuje i moja kicia zadowolona, więc wcale nie uważam, zeby cos z nią było nie tak.

a wyjaśnij mi, na jakiej podtawie umiesz ocenić spadek lub brak spadku jakości danej marki?

Strony: [1] 2 3   Do góry

Strona wygenerowana w 0.363 sekund z 32 zapytaniami.