Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Totalna eksterminacja psów na Ukrainie  (Przeczytany 2814 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 16208
 • red fox and dog fanatic
Totalna eksterminacja psów na Ukrainie
« : 2010-07-23, 12:51 »
Kolejna walka z psami,tym razem w Europie:

Cytuj
Totalna eksterminacja psów na Ukrainie

Hycle dają im obrzydliwą truciznę. Zwierzęta umierają w męczarniach.

Trutka, którą dostają psy powoduje ich długie, niezwykle bolesne konanie. Padają w męczarniach, bo hycle stosują najtańsze metody zabijania.

Mordowanie odbywa się na masową skalę. Gdzieniegdzie, by likwidować ciała zwierząt powstają przenośne
krematoria. Ludzie popierają eksterminację.

Państwo przeznacza na likwidację psów mnóstwo pieniędzy
, ale większość z nich tonie w skorumpowanej drabinie urzędniczej. Dlatego odbywa się to po najniższych kosztach
.Europa protestuje. Włączyła się nawet UEFA. Nieprzypadkowo bowiem rzeź odbywa się tuż przed EURO 2012.

    Później oficjalnie grzebie się je w masowych grobach, nazywając to "metodą mineralizacji gleby" - pisze "Gazeta Wyborcza".

W samym Kijowie jest ponad 50 tys. bezdomnych psów. Jest ich na tyle dużo, że stwarzają zagrożenie dla
mieszkańców - informuje gazeta.

http://www.sfora.pl/Totalna-eksterminacja-psow-na-Ukrainie-WIDEO-a22471

kagome19

 • *
 • Wiadomości: 13
Odp: Totalna eksterminacja psów na Ukrainie
« Odpowiedź #1 : 2010-07-30, 13:25 »
Tak się składa, że mam link do petycji w tej sprawie.
http://www.thepetitionsite.com/1/help-stop-slaughtering-of-strays-in-kiev-before-euro-2012
Celem jest uzbieranie 10000 podpisów. Tak więc wchodzić i podpisywać się :D
Zwierzęta są najważniejsze
Zapisane

zoolog

 • *
 • Wiadomości: 2876
Odp: Totalna eksterminacja psów na Ukrainie
« Odpowiedź #2 : 2010-08-09, 19:01 »
Tak się składa, że mam link do petycji w tej sprawie.
http://www.thepetitionsite.com/1/help-stop-slaughtering-of-strays-in-kiev-before-euro-2012
Celem jest uzbieranie 10000 podpisów. Tak więc wchodzić i podpisywać się :D
Zwierzęta są najważniejsze
Doskonale znam tą petycję. Jakby nie było jestem jednym z członków społeczności Care2.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Totalna eksterminacja psów na Ukrainie
« Odpowiedz #2 : 2010-08-09, 19:01 »

lis

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 16208
 • red fox and dog fanatic
Odp: Totalna eksterminacja psów na Ukrainie
« Odpowiedź #3 : 2011-03-16, 21:29 »
Cytuj
Euro 2012. Władze ukraińskich miast w ramach przygotowań do Euro 2012 wypowiedziały wojnę bezpańskim psom

Do Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej, które w 2012 roku odbędą się w Polsce i na Ukrainie został ponad rok. Przygotowania do tak wielkiej imprezy idą pełną parą. Jest to wielkie wydarzenie sportowe, w trakcie którego oczy całego świata będą zwrócone na Polskę i Ukrainę. Więc jest całkiem zrozumiałe, że nasi wschodni sąsiedzi chcą pokazać się na jak najlepszej strony. Jednak za jaką cenę?


Władze ukraińskich miast w ramach przygotowań do Euro 2012 wypowiedziały wojnę bezpańskim psom. Zabijanie psów i kotów jest elementem „sprzątania” miast przed sportową imprezą. Ukraińscy Obrońcy praw zwierząt złożyli już protest do władz Ukrainy i apelują do opinii międzynarodowej o powstrzymanie tego procederu.

„Użyźnienie gleby”

Hasło ukraińskich miast na Euro 2012 brzmi – nie będzie w mieście żadnego bezdomnego zwierzęcia. Jakimi metodami chcą tego dokonać? Informacje napływające od ukraińskich obrońców zwierząt są szokujące. Zwierzęta bezdomne – głównie psy – zabijane są z broni palnej na ulicach ukraińskich miast bądź trute substancjami powodującymi długą i bolesną śmierć. Niestety los ten spotyka także zwierzęta będące pod opieką lokalnych społeczności, a także psów, które mają swoich właścicieli. – Specjalna firma na oczach dzieci i dorosłych usypia i wyłapuje sieciami bezdomne psy. Psy przewożone są za miasto i wrzucane do specjalnych dołów, gdzie polewane są wapnem – psy konają w strasznych męczarniach – alarmuje Asia Sierpińska Prezes Asocjacji Organizacji Ochrony Zwierząt na Ukrainie. Ten sposób walki z bezdomnością zwierząt władze określają mianem „metody mineralizacji gleby”. Czy może być jeszcze gorzej? Okazuje się, że tak! Według ukraińskich działaczek w niektórych miastach hycle wciągały do zabijania bezdomnych psów dzieci – które za niewielkie wynagrodzenie wstrzykują truciznę zwierzętom. – Sytuacja związana z zabijaniem bezdomnych psów na Ukrainie nosi znamiona zoo faszyzmu – alarmuje Asia Sierpińska.

Nie można inaczej?

O dramatycznej sytuacji na Ukrainie zaalarmowała zachodnie media Tamara Tarnawska, prezes Towarzystwa Ochrony Zwierząt SOS z Kijowa: „Sfory psów wolno żyjących to ukraińska codzienność. Wyłapywanie i uśmiercanie ich przez hycli także. Różnica polega na masowej skali obecnych akcji oraz na tym, że osoby eliminujące zwierzęta, zachęcane przez lokalne władze specjalnymi premiami za martwe zwierzęta, działają coraz bardziej bezwzględnie”. Niestety władze Ukrainy pozostają głuche na apele organizacji prozwierzęcych o zaprzestanie bestialskiego traktowania zwierząt. Dlaczego tak się dzieje? Nie wiadomo. A skoro nie wiadomo o co chodzi, to chodzi z reguły o pieniądze.

Według ukraińskich działaczek środków na humanitarną eutanazję zwierząt nie ma, bo są  rozkradane. Dlatego zwierzęta uśmiercanie są po najniższych kosztach, bez jakichkolwiek procedur. Zabijaniem bezdomnych zwierząt zajmują się służby wywożące odpady. Zatem widać jaki jest stosunek ukraińskich władz do zwierząt.

Tłumaczenie

Watahy zdziczałych psów w lasach, zwłoki zabitych bezpańskich zwierząt, leżących na poboczach dróg, roznoszenie chorób i liczne przypadki pogryzień – tym tłumaczą swoje postępowanie ukraińskie władze. Dodatkowym straszakiem są ukraińskie media, które często mitologizują zachowania zwierząt publikując artykuły o agresywnych psach, które atakują ludzi. Stąd odgórne zalecenie, takiego właśnie rozwiązania problemu.

Ukraina – Polska

Czy w Polsce tak samo traktuje się bezdomne zwierzęta? Według rodzimych organizacji prozwierzęcych – na szczęście nie.

– W Polsce podobne sytuacje, jak na Ukrainie zdarzają się rzadko i za każdym razem kiedy wychodzą na jaw budzą powszechny sprzeciw społeczny – mówi Cezary Wyszyński z fundacji VIVA. – Poza tym problem bezdomnych zwierząt jest  przez gminy z pomocą organizacji społecznych zajmujących się statutowo ochroną zwierząt. To rozwiązanie ma wiele braków i nie jest doskonałe ale mimo wszystko znacznie lepsze niż polityka eksterminacji psów i kotów stosowana na Ukrainie – dodaje.

Humanitarnie, czyli jak?

W obecnych czasach istnieją bardziej cywilizowane metody walki z bezdomnością zwierząt, które kładą nacisk na przyczynę i są stosowane m. in. w Polsce. Jakie są to metody? – Przede wszystkim należy za wszelką cenę zapobiegać niechcianemu rozmnażaniu zwierząt, do którego często dochodzi przypadkowo. Najlepszym sposobem jest sterylizacja – mówi Wyszyński. – Kolejnym niezbędnym elementem jest elektroniczne znakowanie zwierząt by w ten sposób zapobiec gubieniu bądź celowemu ich porzucaniu. Należy także wprowadzić większą odpowiedzialności karną za złe ich traktowanie – dodaje.

Przyczyną problemu są ludzie, a nie zwierzęta

– Przede wszystkim posiadanie zwierzęcia powinno stać się przywilejem dla osób, które mogą zapewnić mu odpowiednie warunki i poświęcić wystarczającą ilość czasu. Obecnie każdy uważa, że może nabyć psa lub kota nie zastanawiając się nad obowiązkami, które na nim spoczną i konsekwencjami ich niewypełniania – konsekwencjami, które niestety ponosi zwierzę. – podsumowuje prezes Fundacji Viva.

Władze Ukrainy najwyraźniej wolały pójść na skróty i wybrały drogę przyspieszonej likwidacji, co jest rozwiązaniem nieetycznym, a w dłuższej perspektywie także droższym.

http://srodowisko.ekologia.pl/ochrona-srodowiska/Euro-2012-Wladze-ukrainskich-miast-w-ramach-przygotowan-do-Euro-2012-wypowiedzialy-wojne-bezpanskim-psom,15037,comment,0.html#sc

Zastanawia mnie jedno: do czego zdolny jest człowiek i jak daleko jesteśmy w stanie się posunąć w naszym podejściu do zwierząt? - nie tylko domowych ale i dzikich?

trucie,gazowanie i topienie lisów
trucie ptaków drapieżnych
gazowanie gęsi i smarowanie jaj olejem
spotkałem się też ze stwierdzeniem ze sposobem na na problemy z dzikiem i z wysokimi kosztami odszkodowań byłoby wybicie gatunku do nogi,jak zrobili kiedyś Brytyjczycy
...
co jeszcze wymyśli człowiek? ...
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.105 sekund z 28 zapytaniami.