Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nie ratujcie życia śmiercią - Apel Empatii do Wośp  (Przeczytany 2691 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Adam Gac

  • *
  • Wiadomości: 24
Nie ratujcie życia śmiercią
Apel Empatii do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy


Na swojej stronie internetowej Dyrekcja Białowieskiego Parku Narodowego podała informację, że przeznacza na licytację tzw. medalion żubra - wypreparowane popiersie upolowanego zwierzęcia. Pieniądze mają zasilić Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Uznajemy ten gest za niestosowny i zwracamy się z apelem do Jurka Owsiaka, aby odrzucił propozycję Parku.

Zapraszamy do dołączenia do apelu na Facebooku:
http://www.facebook.com/event.php?eid=184788621550092

Według statystyk Parku, na wolności żyje obecnie ok. 450 żubrów. Co roku eliminuje się kilkadziesiąt zwierząt, np. chorych lub agresywnych. Śmierć tych zwierząt jest konsekwencją ratowania populacji żubrów. Jednak to nie populacja i nie gatunek chcą żyć, a jednostki. Fakt polowań selekcyjnych każe zastanowić się nad etyką naszego stosunku do zwierząt i kosztami regulacji przyrody. Zwierzęta „domowe” gdy są chore leczymy, dzikie zabijamy. Dlaczego? Czy możemy zachowywać się inaczej? Jak?

Niezależnie od odpowiedzi na te pytania zwracamy się z prośbą do Wielkiej Orkiestry, aby nie wspierała patologii trofeistyki, godząc się na licytowanie wypreparowanych zwłok upolowanych zwierząt.

Zdając sobie sprawę z faktu, że w tym roku jest już za późno na zmianę zasad, proponujemy, aby począwszy od roku 2012 Orkiestra nie przyjmowała do licytacji żadnych produktów odzwierzęcych, ponieważ nierozerwalnie wiążą się one ze szkodą zwierząt. Nie ratujmy życia śmiercią i cierpieniem innych. Wszędzie tam, gdzie mamy wybór, wybierajmy lepiej.

Jednocześnie z całego serca zachęcamy wszystkich do finansowego wsparcia Orkiestry. Można to zrobić na wiele sposobów opisanych na stronie:
http://www.wosp.org.pl/fundacja/jak_nas_wspierac

Prosimy, poinformujcie nas, jeśli dokonaliście wpłaty na rzecz WOŚP w odpowiedzi na nasz apel. Na koniec akcji podamy kwotę, jaką udało się uzbierać. Licytacja zwłok zwierzęcia nie jest jedynym sposobem zbierania pieniędzy i z pewnością nie najlepszym.

Stowarzyszenie Empatia istnieje od 2003 roku. Zajmujemy się prawami zwierząt i promocją weganizmu, jako idei i postawy odrzucającej wykorzystywanie zwierząt. Prosimy nie mylić nas z  ekologami.

Więcej informacji o Empatii: http://empatia.pl
Strona Białowieskiego Parku Narodowego: http://bpn.com.pl
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12428
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 26 zapytaniami.