Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kilkadziesiąt zwierząt przetrzymywanych w mieszkaniu. Część nie żyła  (Przeczytany 2107 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

lis

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 16208
 • red fox and dog fanatic
Cytuj
Krakowska policja zatrzymała prezes Fundacji Ludzie w Potrzebie Zwierzętom, w której mieszkaniu znalazła psy i koty zamknięte w ciasnych klatkach. Kobieta będzie przesłuchiwana i prawdopodobnie usłyszy zarzut znęcania się. Jest znana policji i obrońcom praw zwierząt.

http://www.tvn24.pl/kilkadziesiat-zwierzat-przetrzymywanych-w-mieszkaniu-czesc-nie-zyla,325886,s.html

Nasi " dzielni " strzelcy i obrońcy przyrody chcieliby wykorzystać ów przypadek we własnym interesie:

Cytuj
Jak podaje portal Onet.pl krakowska policja prowadzi dochodzenie przeciwko pewnej Pani prezes fundacji "LUDZIE ZWIERZĘTOM W POTRZEBIE ",która to Pani w swym mieszkaniu przechowywała znaczne ilości zwierząt typu psy i koty ...problem tylko w tym ,że owe zwierzęta były przetrzymywane w nieludzkich warunkach a 6 z 30 psów było już tam martwych . Ja proponuję nagłośnić w środowiskach gdzie się obracamy ten temat li tylko po to by uwypuklić problem ,że owa ustawa o Ochronie zwierząt w której psy i koty zostały objęte ' opieką " jest nie tylko zła ale i nie wydolna . To jest zła ustawa nad którą powinni w trybie pilnym pochylić się posłowie i senatorowie by głupie i nieżyciowe przepisy znieść i doprowadzić do racjonalnego ""gospodarowania ""wałęsającymi się szkodnikami jakimi są bezpańskie psy i koty a nie bawić się w ich ochronę kosztem zaniedbywania innych ważnych dziedzin naszego życia Bowiem nie tylko nie ma na to pieniędzy ale i wielokrotnie ochoty by tychże przepisów przestrzegać . Gminy maja inne ważniejsze zadania od wyłapywania i utrzymywania tychże w przepełnionych schroniskach dla zwierząt .Ludzie sypiają po kanałach czy jakiś piwnicach za to psy i koty obejmuje się kosztowną opieka weterynaryjną i trzeba to żywic to jakaś paranoja ..DB PS jest propozycja by Ci posłowie którzy glosowali za taką wersją ustawy teraz utrzymywali na swój własny koszt dajmy na to po pięć takich bezpańskich psów i kotów tak jak owa Pani prezes która obecnie zajmuje się policja .


http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=420170&t=420170

marwet

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 116
  • WWW
ten cytat jest z tego dziennika myśliwych? cóz jako lekarz weterynarii nigdy nie rozumiałem upodobania do zabijania dzikich zwierząt w sytuacji gdy przestało być to niezbędne do zapienienia sobie pożywienia. choć tradycja myśliwska ma nie tylko to na celu (bigos przy ognisku gra na rogu itd co już bardziej rozumiem :-)
Zapisane
Marwet, dermatologia weterynaryjna www.marwet-turka.pl

lis

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 16208
 • red fox and dog fanatic
Tak, miłośnikom " dbania o zwierzęta " i " czynienia dobra inaczej " nie chodzi o te wygłodzone i zmarłe zwierzęta, tylko o to, że w sprawę zamieszany jest ktoś z, tzw. " eko łomów " / prezes Fundacji Ludzie w Potrzebie Zwierzętom / a poza tym chodzi o to, żeby na cierpieniu zbić propagandę, że, tzw. " opieka " się psom i kotom nie należy, gdyż są ważniejsze sprawy i problemy, które zostały przykryte przez wrednych posłów i senatorów i ci powinni jak najszybciej naprawić swój błąd i pozwolić myśliwym " gospodarować " populacjami psów i kotów.

Forum Zwierzaki

diuna

 • *
 • Wiadomości: 2369
 W sumie to najlepiej albo wydac bzdurna usatawe ,albo odstrzelic. Niektorzy to sa jeszcze umyslowo w epoce kamienia lupanego, ale ze strzelbą w dloni.
 Prawda jest taka,że w takim kapitalizmie jaki jest teraz - slabszy nie ma szans, i nie pomoze mu nikt. Bo liczy się tylko łup, czyli najczesciej kasa.
A co do fundacji pomagających zwierzetom. To tyle z nich zrobilo z tego swoj dobry biznes, ze te, ktore prawdziwie pomagaja giną w gąszczu tych przekretnych. Ja pomagam czasem ale tylko konkretnemu psu, kotu czy osobie. Nigdy nie daję grosza na żadne fundacje.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 16208
 • red fox and dog fanatic
Moim zdaniem nie powinno się wrzucać wszystkich fundacji do jednego worka, przekręty są, jak wszędzie i nie wolno demonizować
a nasi myśliwi chcą iść o krok dalej: całkowity zakaz trzymania psów i kotów w mieście, Nasz Galago byłby zachwycony:

Cytuj
proponuję złożyć wniosek projektu nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt , wprowadzającej całkowity zakaz utrzymywania psów i kotów w blokach osiedlowychz wyjątkiem przypadków szczególnie uzasadnionych, z tym, że te "przypadki" będą obłożone opłatą za sprzątanie obs....ch , obszcz....ch klatek schodowych, wind, ciągów pieszych i trawników przed blokiem a wprzypadku stwierdzenia zkłócania ciszy poprzez szczekanie psów, natychmiastowy nakaz usunięcia ich z lokalu. No i żeby w tej ustawi wytłuszczono, że ZWIERZYNA W STANIE WOLNYM ( którą wyrzynają i płoszą powodując regres przyrostowy) JEST WŁASNOŚCIĄ PAŃSTWA STANOWIĄC ZNACZNĄ WYMIERZALNĄ WARTOŚĆ SKARBU PAŃSTWA.

Cytuj
pomysł dobry ... tylko jak to zrobić żeby durną ustawę skasować.

Pan s. Pęk ma pełne pole do popisu.
Czekam na Jego parlamentarną inicjatywę, nawet poprzez ŁP
Prawie 30-letni selekcjoner i senator RP.
Około 113 tyś. podpisów ma jak nic w tym s. Gorczycy i innych odważnych.w Senacie.

ten sam link co powyżej.

IBDG

 • Globalny Moderator
 • *
 • Płeć: Kobieta
 • Wiadomości: 12300
 • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Pomysł zakazu trzymania zwierząt w blokach mysliwi mogą sobie wsadzić w dwururkę. Nawet szkoda komentować coś tak durnowatego i nierealnego.

A baba koszmarna. Żaden "ekooszołom", cokolwiek rozumieć pod tym pojęciem... Albo chora psychicznie, albo straszliwy prymityw, chciwy na kasę i okaleczony emocjonalnie. Nawet maksymalny wymiar kary, czyli 3 lata to za mało... Przede wszystkim dożywotni zakaz prowadzenia jakiejkolwiek działalności fundacyjnej, bez względu na rodzaj. Takie stwory nie dość, że męczą zwierzęta, to jeszcze psują wizerunek normalnych ludzi, prowadzących fundacje. Jestem pewna, że są i tacy.
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 16208
 • red fox and dog fanatic
Według myśliwych, każda " kociara " i " psiara " to osoba chora umysłowo, która brak dzieci odbija sobie poprzez opiekę nad zwierzętami - oczywiście, są i tacy ale w ten sposób, panowie " miłośnicy zwierząt " wrzucają wszystkich do jednego wora
zapewne Pamiętasz też, IBDG naszego " miłośnika zwierząt ", który twierdził, iż każdy kto kocha zwierzęta jest już jedną nogą ekoterrorystą - nawet dzieci
a tylko Oni są wybrańcami społeczeństwa, pozbawionymi błędnej empatii, która należy się tylko ludziom
teraz biorą się za koty:

http://otop.org.pl/uploads/media/ptaki_i_koty_marczewski.pdf

autorem jest ponoć ekolog, wróg ptaków, nie lubi On myśliwych ale " wróg mojego wroga jest moim przyjacielem " ;) - Galago znowu ma powód do radości ;)
oki, już wiem, kim jest autor, jest nim główny architekt strony BirdWatching.pl:

http://www.birdwatching.pl/wiadomosci/17/art/1605

Cytuj
to mozna sobie porównać co znaczy myśliwskie pozyskanie kilku gatunków ptaków w zestawieniu z tym co robi jeden z dwóch gatunków "świętych krów" w tym kraju.....

Do mojego kolegi-myśliwego -rolnika przybłąkał się kiedyś kot. Stachu jako wieloletni strażnik łowiecki nie przepadał za kotami i sam ich nie hodował. O co miewał scysje z małżonką. No bo jak na wsi bez kota?? Małżonka wzięła kota pod swą opiekę i zabroniła wygonić. Kot zadomowił się. po kilku dniach żona wpada do domu i krzyczy: weź fuzję i zabij to czarcie nasienie!!! Chłop zdziwiony pyta: kogo zabić? Kota! Dlaczego?
Zażarł wszystkie ptoszki z żywopłota!
Droga dojazdowa do gospodarstwa była wysadzona po obu stronach żywopłotem. Było tam co roku kilka gniazd m.in makolągwy. Kotek w kilka dni załatwił wszystkie. Kobita go wypatrzyła na gorącym uczynku.
kot odszedł................

http://forum.lowiecki.pl/read.php?f=11&i=420235&t=420235

diuna

 • *
 • Wiadomości: 2369
Jak widac żony mysliwych są okrutniejsze od nich samych. A swoją drogą wcale nie wiadomo czy to wlasnie ten kot zniszczyl ptaki. Kotow na wsi raczej nie brakuje.  U mnie ptaki przylatujące do karmnika w zimie niszczy inny ptak. Daletego teraz ukrywam jedzonko dla malych w grabowym żywoplocie. Suche liscie trzymają się w nim całą zimę i stanowia dobrą kryjowkę dla maluch ptakow.

Co do przekretow roznych fundacji to napisalam,ze szkoda, ze w ich gąszczu giną te co naprawde pomagają.
Z drugiej strony- na każdej stronce fundacji trudno znalezc radę jak pomoc potrzebującemu psu, czy jak zareagowac na okrutnego wlasciciela, ale ze znalezieniem nr konta nigdy nie mam problemu.....
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

lis

 • *
 • Płeć: Mężczyzna
 • Wiadomości: 16208
 • red fox and dog fanatic
Niestety, każdy dba tylko o własny interes i o interes tego, co chroni
autor tekstu o kotach, jest przeciwnikiem strzelania do ptaków, wszystkich, ale już przeciwko odstrzałom innych zwierząt się nie opowiada, tylko ptaków, bo dla wielu zwierząt nie ma miejsca w naszym dzisiejszym świecie, pozbawionym lasów, itp. a część z nich to " szkodniki "
jedyny, znany mi przeciwnik odstrzałów psów i kotów to profesor Andrzej Elżanowski ale i On jest traktowany przez część środowiska jako " polski " Peter Singer ", dostaje się też Mu za to, że twierdzi, iż środowisko przyrodnicze, ekologiczne jest podzielone i nie mówi jednym głosem i że w Polsce wszyscy są wrzucani do jednego worka z napisem " ekolog ".
Spytałem autora pracy o kotach i ptakach, jakie rozwiązania preferuje; odstrzał czy kastracja, sterylizacja, chipowanie, itp. - zobaczymy, co odpisze.

Forum Zwierzaki

IBDG

 • Globalny Moderator
 • *
 • Płeć: Kobieta
 • Wiadomości: 12300
 • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
http://nasygnale.pl/kat,1025343,title,Wstrzasajace-praktyki-pani-prezes,wid,15655348,wiadomosc.html?ticaid=5109ab

Dwa miesiące tymczasowego aresztu orzekł sąd wobec prezes krakowskiej Fundacji Ludzie w Potrzebie Zwierzętom, której postawiono zarzut znęcania się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem. 55-letniej Annie K. grożą trzy lata więzienia.
Jak poinformowała rzecznik krakowskiej prokuratury okręgowej Bogusława Marcinkowska, wniosek prokuratury o areszt tymczasowy dla kobiety wynikał m.in. z obawy matactwa.

Policja otrzymała kilka dni temu zgłoszenie, że z jednego z mieszkań dochodzi nieustające szczekanie psów. Funkcjonariusze pojechali do mieszkania kobiety wraz z przedstawicielem Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 Okazało się, że w mieszkaniu przy ul. Pawiej niedaleko Dworca Głównego jest 31 psów i jeden kot. Zwierzęta były zamknięte w ciasnych klatkach; sześć nie żyło. W mieszkaniu panował odór. Zwierzęta, które przeżyły, zostały przewiezione do Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

 Policja przeszukała też należącą do kobiety posesję niedaleko Krakowa. Uratowano tam dwa psy. Na działce i w budynku znaleziono ok. 30 worków foliowych, w których znajdowały się szczątki ok. 40 psów. Według funkcjonariuszy te materiały zostaną włączone do prowadzonego śledztwa.

 Śledczy zbadają też, na co były przeznaczane pieniądze, które wpływały na konta fundacji prowadzonej przez Annę K.
Zapisane
IBDG Wrocław

diuna

 • *
 • Wiadomości: 2369
Może zaniedbane zwierzaki sluzyly do zdjęć i zbierania na nie pieniędzy ?

 Co do szkodnikow to w/g mysliwych w zasadzie kazżde zwierzę jest szkodnikiem- łosie,zubry, jelenie - niszcza uprawy i mlode drzewka, dziki- niszcza uprawy, strasza ludzi, lisy zabiają kury i inne ptaki oraz bezbronne  zajaczki / cisza o myszach, szczurach i nornicach/ , wilki i rysie zabijaja zajączki, jelenie , sarny itp. psy, koty - jak wyżej. A ptaszki ? Ptaszki są smaczne :) Aha i niszcza uprawy .Sraja na parapety i balkony. Ptaki drapieżne zabijaja zajączki i inne ptaki. Bobry- niszcza wały przeciwpowodziowe, budują tamy, zalewaja domy.  Normalnie - same szkodniki.
Mysliwy- zabija wszystko jak leci.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 28 zapytaniami.