Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szukamy domów tymczasowych dla potrzebujących psiaków  (Przeczytany 2952 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

przytulpsa

  • *
  • Wiadomości: 0
Udzielenie domu tymczasowego bezdomnemu psu lub kotu może uratować mu życie. W przepełnionym do granic możliwości schronisku byłby narażony na choroby, głód, pogryzienie... W schroniskach zwierzęta podupadają na zdrowiu, popadają w depresję, w ich oczach widać rezygnację spowodowaną brakiem kontaktu z człowiekiem... Często "przepadają" w nim na zawsze - nikt nie interesuje się ich losem, nie szuka nowego domu... Wegetują tak przez kilka lat (bo ciężko nazwać życiem warunki w jakich trzyma się zwierzęta w większości schronisk), aż w końcu umierają w samotności i zapomnieniu lub zostają uśpione...
W domu tymczasowym, oprócz zaspokojenia podstawowych potrzeb (jedzenie, kąt do spania) zwierzak otrzymuje to, co najważniejsze - opiekę i uwagę człowieka. Pies lub kot nie jest - jak w schronisku - anonimowym "numerem" tylko istotą, która myśli, czuje, ma swój charakter i potrzeby. Podczas dwóch - trzech tygodni pobytu w domu tymczasowym opiekun może obserwować swojego podopiecznego, poznać jego zachowanie oraz nawyki, a podczas adopcji przekazać pełną wiedzę na temat zwierzęcia jego nowym właścicielom.
To rozwiązanie daje szansę na adopcję również psom trudnym czy źle znoszącym schroniskowe warunki. Pies, który w schronisku wydaje się być agresywny, zamknięty w sobie czy zalękniony, w warunkach domowych zazwyczaj przechodzi przemianę i staje się zupełnie normalnym, przyjaznym i wiernym przyjacielem człowieka. A to daje możliwość wydania go do adopcji.
W warunkach domowych zwierzęta również o wiele szybciej i efektywniej dochodzą do zdrowia po wypadkach, urazach, chorobach czy zaniedbaniu przez poprzednich właścicieli. Leczenie w warunkach schroniskowych często ciągnie się miesiącami a i tak nie przynosi zamierzonego efektu.
Gorąco zachęcamy do pomocy przy poszukiwaniu i organizacji domów tymczasowych. Nasza Fundacja wspiera zwierzaki i ich opiekunów w domach tymczasowych w zakresie zaopatrzenia w karmę a także przy kastracji/sterylizacji i leczeniu. Wszystkim tym, którzy zdecydują się udzielić domu tymczasowego bezdomnemu zwierzęciu postaramy się zapewnić każdego rodzaju pomoc, jaka okaże się potrzebna.
Wypełnij formularz na naszej stronie www.przytulpsa.pl i wpisz się na listę osób chcących wstępnie zaoferować dom tymczasowy jednemu z naszych podopiecznych. Ostateczną decyzję podejmiesz, gdy zadzwonimy do Ciebie z prośbą o opiekę nad zwierzakiem znajdującym się aktualnie w potrzebie.
Wejdź na www.przytulpsa.pl lub zadzwoń pod numer 503-069-502, 609-733-990
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.